Vasember 2

Iron Man 2

Tony Stark a Rhodesszal folytatott harca vége felé azt mondja: „Ha hadigép akarsz lenni, akkor rajta.” Ez egy tisztelgés Hadigép (War Machine), Rhodes a képregényekben használt szuperhős-álneve előtt.Szerző: Thibo84

Don Cheadle szerint Stark jobbkezének, Rhodesnak a szerepét igyekezett magáévá tenni, de végül a lehető legtöbbet merített Terrence Howard alakításából, aki az első filmben keltette életre a karaktert.Szerző: Thibo84

A "Stark Expo 1974" elrendezése és sok épülete az 1964-65-ös New York-i világkiállításon alapult. A filmben bemutatott Expo promóciós filmekben a fiatal Tony Stark felveszi a Bell System pavilont.Szerző: Thibo84

Az az ötlet, hogy Tony Peppert a Stark Industries vezérigazgatójává tegye, a The Invincible Iron Man képregényből származik, bár ott ez más körülmények között történt meg.Szerző: Thibo84

Amikor Tony Stark találkozik Elon Muskkal (kb. a 27. perckor), csodálatát fejezi ki Musk "fantasztikus" Merlin hajtóművei iránt, amelyeket a SpaceX a Falcon rakétáin használ. Musk azt válaszolja, hogy "van egy elektromos repülő ötletem", amely koncepciót 2015 végén és 2016 elején kezdett el újragondolni.Szerző: Thibo84

Az mtv.com-nak adott interjújában Don Cheadle elárulta, hogy a Vasember (2008) megjelenése előtt azt hitte, hogy a hős egy robot.Szerző: Thibo84

A Stark Expo csúcspontján Tony megment egy fiatal fiút, aki Vasember sisakot visel, az egyik robottól. Több rajongó feltételezte, hogy a fiú egy fiatal Peter Parker lehetett, ismertebb nevén Pókember. Mivel a Pókember franchise a Sony Pictures tulajdonában volt, a karaktert akkoriban egyetlen Marvel filmben sem lehetett felhasználni. A Marvel és a Sony között később létrejött üzlet azonban lehetővé tette, hogy a Pókember szerepeljen a Marvel filmekben. Tekintettel arra, hogy a Stark Expót Queensben tartották (ahonnan Parker származik), és úgy tűnt, hogy a fiú megfelelő korú volt ahhoz, hogy tinédzser legyen, mire az Amerika Kapitány: Polgárháború (2016) bekövetkezett, az elmélet erősebbé vált. A Pókembert alakító Tom Holland megerősítette az elméletet nem sokkal a Pókember: Hazatérés (2017) megjelenése előtt.Szerző: Thibo84

Sam Rockwell (Justin Hammer) és Leslie Bibb (Christine Everhart) körülbelül 2008 óta élnek kapcsolatban. Ebben a filmben valós szerelmük ellen játszanak, mivel Everhart újságírót különösen nem nyűgözi le Hammer.Szerző: Thibo84

Ebben a filmben két olyan színésznő is szerepel, akik később más Marvel filmekben is játszottak. Kate Mara egy amerikai marsallt alakít, aki idézést ad át Tony Starknak. Susan Stormot alakította a Fantasztikus Négyesben (2015). Szintén rövid ideig tűnik fel Olivia Munn, aki a Stark Expo televíziós műsorvezetőjét alakítja. Munn Psylocke-ként szerepelt az X-Men: Apokalipszis (2016) című filmben.Szerző: Thibo84

Don Cheadle-nek csak néhány órája volt, hogy elfogadja Rhodes szerepét, mert a gyerekei születésnapi partiján volt.Szerző: Thibo84

Amikor beállítja a labort az új elem létrehozásához, Tony Stark kinyit egy „Project Pegasus” feliratú ládát Marvel kapitánytól.Szerző: Thibo84

Amikor Vanko Tony Starkról szóló borító- és cikkgyűjteményét mutatják be, van egy cikk a keleti és nyugati kapcsolatokat stabilizáló Vasemberről, amely a „Rob Down”-nak tulajdonított szöveget, amely Robert Downey Jr.-re utal. A cikk szövege valójában egy gyászjelentés Howard Stark, Tony apjáról.Szerző: Thibo84

Robert Downey Jr. azt a Justin Theroux-t ajánlotta Jon Favreau-nak a forgatókönyv megírására, aki a Trópusi vihar (2008) című film forgatókönyvét írta.Szerző: Thibo84

John Debney zeneszerző mindössze négy nap alatt rögzítette a kottát.Szerző: Thibo84