Közösség

Vélemény:

 

79 Amerika Kapitány: Polgárháború

(2016)

A legjobb Marvelek egyike

 
Harper   2022.01.19 10:39
1

Eleve elfogult vagyok az Amerika Kapitány-trilógia iránt - melynek én mindhárom részét beletenném a 10 valaha készült legjobb Marvel közé -, de a Polgárháború még ezek közt is a legnagyobb kedvencem (holtversenyben a 2011-es legelső Amerika Kapitány epizóddal [Az első bosszúállóval]). Ezúttal a sztori szerint a Bosszúállókat megosztja a felügyelet kérdése, melyet a Vasember elfogad, Rogers kapitány pedig elutasít. Ez ki is jelöli a két tábort: egyiken Tony Stark követői, a másikon a Kapitány támogatói. Előbbiek elfogadják az ENSZ felügyeletét, utóbbiak elutasítják. Az összecsapásuk a franchise talán legjobbja. Közben azonban az is kiderül: van egy még nagyobb probléma is, hiszen felbukkan a múltból egy bosszúra készülő idegen, aki halálos párharcra bírja Amerika Kapitányt és Vasembert. Az egész nagyon jól kitalált, látványosan megrendezett és szórakoztatóan élvezetes. A Russo testvérek zseniális filmet alkottak, ahogyan a Chris Evans - Scarlett Johansson - Robert Downey Jr. hármas is nagyot alakít. Az egyik legjobb valaha készített film: 90%. Legalább tucatszor láttam.