A fiúk (2019-2021)

The Boys

chakany   2021. 04. 26.

Nagyon tetszett. 2 nap alatt 2 évad lement. Szeretem a szuperhős filmeket, de ez nem csak arról szól. Valójában egy hatalmas társadalomkritika, és megmutatja, mi mozgatja a világot. Mi van, ha egy cég magasra tör, és már bármit megtehet. És a politik... több»

iq.csabi   2019. 10. 06.

Fantasztikusan jó sorozat. Nagyon nem az a tipikus szuperhősös történet. Nagyon nagy társadalom kritikát ad egy két helyen a sorozat és jól mutatja be, hogy milyen világban is élünk valójában. A karakterek erősek, de Karl Urban különösen jól hozza Butchert.

stevepisti   2020. 07. 15.

Wáo!

Olvastam több helyen róla, hogy ez nem egy hagyományos értelemben vett szuperhősös sorozat, na de ezt nem gondoltam volna. Ahogy még sosem merték megmutatni ezeket a karaktereket, most megmutatják. Karl Urban nagyon jól játszik, kemény, kegyetlen, számító. Igazi profi munka. Várós a második évad.

Greta   2019. 11. 28.

Jó érzés, hogy a mindent elöntő szuperhős-kultúra mellett Amerika kitermelte a saját önkritikáját is -szinte azonnal, és milyen tehetségesen! Miközben a modern világ minden szánalmas ellentmondását rátolja a nézőkre, nem felejt el izgalmas, szórakozt... több»

Robinson76   2020. 12. 17.

A szuperhős-kultúra kritikája

Ez bizony nem egy megszokott szuperhősös széria, de nem ám! Inkább egy brutálisan véres anti-szuperhős akció-dráma. Több száz szuperhős éli világát szerte Amerikában, akikre egy komplett iparágat húztak fel, és évi 300 millió dollár fejében bármelyik város kibérelhet magának egy ilyen szuper képességekkel megáldott celebet. A szuperhősök nem a történetnek a központi elemei, csupán eszközök, hogy fontosabb témák is kibontásra kerülhessenek. Nem igazán vicces, inkább polgárpukkasztó, nem igazán akció dús, de kellően izgalmas és roppant szórakoztató.

norveeg   2020. 11. 18.

Annyira fantáziátlan, klisés, amerikai íze van már a legelején, ahova a közepesen fordulatos sorozatok csak a harmadik évadra jutnak el. Három epizódot bírtam. 3/10

Supe-Homelander   2020. 10. 01.

Szuperhősök

A "The Boys" sorozat nem a már jól megszokott jó és gonosz oldalt mutatja be, ahogy azt megszokhattuk már akár a Marvel, akár a DC filmadaptációktól. Itt nem veszi körbe a szuperhősöket holmi varázslatos aura, inkább megmutatja, hogy milyen gyarlók é... teljes kritika»

A nyugdíjas CIA ügynök, Grace Mallory eredetileg Greg Mallory volt a képregénysorozatban.

(Thibo84)

Jim Beaver a Robert Singer nevű karaktert játssza. Az Odaát című sorozatban Bobby Singert alakítja.

(Thibo84)

Hughie barátnőjének a neve, Robin Ward egyértelműen Dick Graysonra utal, más néven Robin vagy Éjszárny.

(Thibo84)

A Csillagfény új jelmezének tervezője A Hihetetlen családból származó Edna jelmeztervező karakterén alapszik.

(Thibo84)

A sorozatnak enyhítenie kellett a drogokat, az ostobaságot és intim jeleneteket, ami jellemző a képregényekre.

(Thibo84)

A The Boys egy jóleső nyárközépi beöntés, amely kimossa az emésztőrendszerünkből az idealizált vagy éppen idealizálva realizált szuperhősök megdermedt, becsomósodott lepedékét. több»

Egy ideje már a szuperhősfilmek is reflektálnak saját kvázi-zsánerükre vagy éppen a szuperhős lét elviselhetetlen könnyűségére. Mégis kevés olyan alkotás akad, ami a The Boys-hoz hasonlóan állít görbe tükröt nem csupán a jelmezes igazságosztók, de életünk szinte minden területe elé. több»