A hihetetlen Hulk

The Incredible Hulk

Eric Banat felkérték, hogy játssza el újra Bruce Banner szerepét, de elutasította.Szerző: Thibo84

Louis Leterriernek tetszett a 2003-as Hulk, de egyetértett a Marvellel, hogy a folytatásához jobb lenne eltérni az Ang Lee stílusától, és egy akcióval teli történetre összpontosítani. Azt gondolta, hogy Hulk "egy fluoreszkáló zöld fickó volt, akinek nem volt súlya, és túl sima volt". Azt akarta, hogy a film sötétebb hatást tegyen "és talán még egy kicsit félelmetesebb!" legyen.Szerző: Thibo84

Stan Lee és Lou Ferrigno az egyetlen olyan személyek, akik a Hulkban (2003) és ebben a filmben is megjelentek.Szerző: Thibo84

Gale Anne Hurd producer úgy véli, a film egy kicsit újraindítása, és egy kis folytatása a 2003-as Hulknak.Szerző: Thibo84

A képregényekben Abominationnek hegyes füle van. Louis Leterrier azt akarta, hogy ez a jellemző megjelenjen a filmben, és, hogy Hulk megharapja őket (utalás Mike Tyson az Evander Holyfieldre), ám túl intenzívnek tartotta a 12 éves korhatár besorolásához, ezért elvette az ötletet.Szerző: Thibo84

Hulk kinézete Dale Keown képregényművész rajzain alapult.Szerző: Thibo84

Németországban úgy vágták meg a filmet, hogy megkaphassa a 12 éves korhatár besorolást. Azonban ezek a vágások annyira szembetűnők voltak, hogy mindenkinek feltűnt, még az átlagos nézőknek is, és sok panasz érkezett a mozitulajdonosok felé. Bocsánatkérés gyanánt néhány mozi ingyen jegyeket adott a panasszal élőknek.Szerző: Thibo84

A 2003-as Hulkkal ellentétben a készítők úgy döntöttek, hogy nem növekszik, ahogy egyre jobban feldühödik, hanem magassága állandó marad.Szerző: Thibo84

Sam Elliott vissza akart térni Ross tábornok szerepében, de végül William Hurt kapta meg.Szerző: Thibo84

A Bosszúállók: Ultron korában (2015) visszatért volna Abomination, de végül kivágták.Szerző: Thibo84

Egy törölt jelenetben Blonsky (Tim Roth) így írja le Hulkot Greller tábornoknak (Peter Mensah): „Nyolc láb, százötven font nehéz és zöld. Vagy szürke, uram. Zöldes szürke. Nagyon sötét volt, nem tudom”. Ez utal arra, hogy Hulk az első képregényben szürke.Szerző: Thibo84

Betty Ross néhány lila nadrágot vásárol Bruce-nak. A képregényekben Hulk szinte mindig lila nadrágot visel.Szerző: Thibo84

Liv Tyler a forgatókönyv elolvasása nélkül fogadta el a szerepet.Szerző: Thibo84