
Vélemények (37)
A Fekete Özvegy egy bosszúfilm, ahol a főszereplő, Scarlett Johansson karaktere elpusztítja a vörös szobát és annak kitalálóját, majd felszabadítja az összes vörös özvegyet. Mondhatjuk eredettörténetnek is, megismerjük Natasha gyerekkorának fontos sz... Több
Vártam már ezt a filmet, mert nagy Marvel rajongóként kíváncsi voltam a karakter előtörténetére és arra, hogy egy női rendező (Cate Shortland) vajon mit tud kihozni Natasha Romanoff spin-off sztorijából. A végeredmény számomra meglehetősen vegyes let... Teljes kritika
Natasha Romanoff halála a Bosszúállók - Végjátékban nem csupán erkölcsi áldozat volt. Annak allegóriájaként is értelmezhető, ahogy a Marvel az elmúlt bő 10 évben módszeresen elpazarolt – mondhatni feláldozott – egy olyan különleges és szuggesszív kar... Teljes kritika
Régóta kedvencem a 190 centis David Harbour, aki a Fekete Özvegyben valódi mókamester. Voltaképp miatta lehet valamennyire jónak nevezni ezt a filmet. Ő alakítja az órás Alekszej Sosztakovot, azaz a Vörös Őrt. A két kis mini-színésznő sem rossz: Flor... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Tulajdonképpen ez a film szerintem Natashának egy jó előzménytörténet, és a végén (legalábbis egy részben) méltó emlék is volt. Nos, egészen addig, míg a másik nő odajött, és Sólyomszemet hibáztatta a haláláért, ami azért nem igaz... Ettől eltekintve... Több
Ez a komment talán elősorban azoknak szól, akik látták a filmet, de kezdem az elején. A nyitójelenet... pontosabban az első pár perces stáblista, arra azt mondtam, hogy igen, egy ilyen sötétebb, politikai/kémfilmet megnéznék, és bárcsak ilyen lenne a... Több
Az már biztos, hogy nem ez lett Scarlett Johansson legjobb filmje, mondjuk a Marvelé se. Az akciókoreográfiák jól sikerültek, és ezzel ki is merült a produkció összes erénye. A történet olyan sablonos, amennyire csak lehet, a CGI néhol a stúdióhoz mé... Több
Hasonló filmek
Hát, nem is tudom. Egy újabb látványos akciófilm nulla tartalommal. Azt hiszem, lassan Hollywood védjegyévé válnak az ilyen jellegű, stílustalan filmek. Valaki úgy érezte, hogy muszáj egy újabb bőrt lerántani a Marvel-karakterek egyikéről, hiszen ez ... Több
Elég jól sikerült, nem mondanám rossz filmnek. Látványos, jó jelenetek, jó színészi teljesítmények. Helyenként egy kicsit sok üresjárat, de azért azt is el lehet viselni! Karakterek ötletesek. Sok akció és látvány! Szerintem jó film. 10/8.
Nem igazán tudnék sokat írni róla; éppen olyan, mint amilyet az előzetese is mutat: egyszerű, látványos, buta, néhol túlgondolt, felesleges. De mégis nézhető, élvezhető, arra a kb. másfél órára éppen belefér, de a megnézése után felejthető, mint egy ... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Kijárt már egy önálló film Natasha karakterének, hiszen az évek alatt egyre nagyobb szerepet játszott a Bosszúállók között, így állandó kérdés volt, hogy mikor kapja meg a saját sztoriját. Sajnos a koronavírus miatt elég sokat csúszott a produkció, ... Több
Ilyet régen láttunk, Budapesten forgatták a filmek nagy részét, de ott mindig valami más főváros; pl.: a Die Hard egyik részében New York City, a Vasember második részében pedig Moszkva. A Fekete Özvegy a második legszexibb szuperhősnő (a legszexibb... Több
A film elején 10 percben lepörgetett felnövéstörténetre ezerszer kíváncsibb lettem volna, mint a helyenként elcsépelt akciózásra. Az Ultron korában bevágott emlékek továbbgondolását kár, hogy kihagyták. Így nagyon kétdimenziós lett a történet. Persze... Több