Hegylakó 2.

Hegylakó 2.

Highlander II: The Quickening

2024-ben a 75 éves, öregségével megbékélt McLeod, a Hegylakó visszaemlékezik hazájára, a Zeist bolygó lakóira, és arra a pillanatra, amikor 500 évvel ezelőtt barátja és tanítója, Ramirez egy csapat lázadó vezetőjének kiálltja ki őt, és felruházza a gyorsulás őserejével. Katana, Zeist diktátora a Földre száműzte Ramirezt és Mcleodot, ahol mindketten "halhatatlanok" lettek, csak a lefejezés ölheti meg őket. Az, amelyik túléli a másikat megkapja a díjat, azaz a választás jogát, hogy megöregszik-e és meghal a Földön, vagy visszatér a Zeist bolygóra?

Rendező: Russell Mulcahy
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Argentína
Premier (HU): 1991.10.11.
Több

2018.04.05 gennaddifix

Nagyon jól néz ki ez a film, szerintem még ma is megállja a helyét, a hangulata, maga az atmoszféra szerintem egyenesen zseniális. Még a sztori is eléggé érdekes, de a pocsék dramaturgia, a dilettáns alakítások, az a ripacskodás, ami ebben a filmben ... Több

2016.02.08 zeus1000

Emlékszem, nagyon szerettem ezt a filmet, de valahogy így évekkel később, nagyon megkopott, és inkább megmaradtam az első résznél, ami igazán kiemelkedő. Itt látszik, hogy rossz irányba ment el a koncepció, és hiába pumpáltak bele több pénzt, ez nem segített rajta. Sőt.

A filmet Argentínában forgatták, azonban eközben az Argentin állam becsődölt és ezért az egész produkció finanszírozása veszélybe került. A producerek átvették a teljes irányítást, kizárva a rendezőt minden kreatív döntésből, többek közt a teljes utómunkából. Mikor Russel Mulcahy szembesült a kész filmmel, úgy döntött, nem adja hozzá a nevét (helyette a szokásos álnevet, az Alan Smithee-t használja), ezt azonban a szerződése nem engedte. Mulcahy végül 15 perc után kisétált a premierről.Szerző: phanzetomox

Christopher Lambertnek annyira nem tetszett a forgatókönyv, hogy forgatás közben ki akart szállni a filmből, de a szerződése ezt nem engedte.Szerző: phanzetomox

Sean Connery 3 és fél millió dollárt kapott a filmért.Szerző: dulkap

A magyar mozik 1991 október 11-én mutatták be a filmet.Szerző: dulkap