Az angyal

Az angyal

The Saint

Számára nincs feltörhetetlen zár. Nem létezik megfejthetetlen kód. Kijátszani a legéberebb őrséget, behatolni a legvédettebb szentélyekbe és elillanni a legértékesebb zsákmánnyal - erről szól az élete. Ő a riasztók mágusa. A tolvajlás nagymestere. Az álcázás koronázatlan királya. Ezer arca van, de senki sem tudja, melyik az igazi. Agyafúrt, ravasz, hideg, cinikus, veszélyes, fondorlatos. Ő az Angyal. Hiába vannak a nyomában a hatóságok és a bűnözők, őt nem lehet elkapni. De most csapdába ejtette valami, ami elől nem menekülhet. A saját szíve. Simon Templar ezúttal Ivan Tretjak orosz milliárdos és önjelölt cárutód megbízásából egy mindennél értékesebb kincset lop el: egy… Több

Rendező: Phillip Noyce
Premier (HU): 1997.06.26.
Több

2024.02.22 Ursus Arctos

Minőségi Angyal-változat

Régi nagy kedvencem az 1997-es Phillip Noyce rendezte Az angyal, Val Kilmer és a gyönyörű Elisabeth Shue főszereplésével. Nagyon jó a rendezés, és az alakítások színvonala is túlmutat egy szimpla látvány-akciófilmen. Val Kilmer egyszerre tökös kommandós, hódító macsó és bohóc. Minden formájában szórakoztató. Elisabeth Shue a szívbeteg, csinos tudós-zseni szerepében fantasztikus, nem tudod levenni róla a szemed. Az alapsztori is érdekes: az örök energiaforrás megtalálása és az orosz diktátor küzdelme az Angyallal érte. Erős 4 csillagos film.

2022.08.17 JRD

Egy sorozat megfilmesítése. Nem gondolnám, hogy jó film. Simán átlagos... de egyszer simán megnézhető. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2015.10.17 rbernadett

Moziban láttam és két dologra emlékszem a filmmel kapcsolatban. 1. a betétdalát nagyon szerettem, 2. Val Kilmer annyira beképzelt ebben a szerepben, mint a való életben. Amúgy egynek jó.

2021.12.02 sptt

A film, ami képes lehetett volna arra, hogy az elmúlt 25 évben két James Bond-film között megjelenjen egy Az angyal-film is. Mivel elég nagy bukta volt (kb. a negyedét hozta be egy átlagos James Bond-filmnek), így nem készültek további 'The Saint'-fi... Több

2017.03.01 Zenta

Az angyal még ma, ennyi év elteltével is élvezetes tudott maradni, nem fogott rajta az idő, az csupán a főszereplők felett járt el némiképp. Vicces és szórakoztató film.

Ralph Fiennesnak 1 millió dollárt ajánlottak, hogy vállalja el a főszerepet.Szerző: rbernadett

Simon Templar szerepére egyaránt szóba jött Mel Gibson, Ralph Fiennes, Kevin Costner, Johnny Depp, Daniel Day-Lewis, Hugh Grant és Arnold Schwarzenegger.Szerző: rbernadett

A telefon, amit Simon használ a filmben, egy Nokia 9000 Communicator. 1996-ban ez a telefon élvonalbelinek számított. Szerző: rbernadett

A film végén hallható rádiós bejelentő hangja Roger Moore-é, aki a 60-as években játszotta az Angyalt a film brit tévés verziójában. Szerző: rbernadett