Sniper   2016. 03. 11.

Az egyik nagy kedvencem, időről időre újra megnézem, mert mindig tud valami újat mondani. Szeretem a film hangulatát. Maga a sztori nem mond sokat, nem ez az igazán jellegzetessége az alkotásnak, sokkal inkább a vizuális beállítottságok, a jelenetek pontos, már-már szürreális megszerkesztése az, ami miatt különleges ez a film.

rbernadett   2015. 04. 19.

Óriási melléfogás ez a film. A készítőkre nézve szégyen, a színészekre nézve pedig ultra ciki.

Guszti   2015. 03. 16.

Az egyik kedvenc filmem; szeretem a fura stílusát. Van a rendezésben valami abszurd, furcsa, kicsit döcögős történetfutás, amitől ilyen egyedi ez a mozi. A szereposztás pedig kiváló - Thurman és Fiennes remek választás volt a két főszerepre. És ugye Sean Connery...

Sean Connery
Uma Thurman

Néhány jelenet és párbeszéd ismerősnek tűnhet, hiszen az eredeti sorozatból emelték át.

(Mavil)

A film 60 millió dollárból készült el, és csak 48 és fél milliót sikerült visszahoznia. A kritikusoktól negatív értékeléseket kapott.

(Mavil)

Uma Thurman a saját klónjának eljátszásakor borostyán-színű kontaktlencséket és sötét tónusú sminket viselt.

(Mavil)

A főproducer Jerry Weintraub 10 évig harcolt, hogy megvalósulhasson ez a projekt, aztán pedig még folytatásokat is szeretett volna a filmből.

(Mavil)

Ralph Fiennes akkor írt alá a szerepre, amikor még Az angol beteg (1996) forgatásának közepén járt, vagyis még mielőtt befutott sztár lett.

SPOILER! Az eredeti forgatókönyvben nem szerepelt klón, Emma Peel gonosz ikertestvére egy robot lett volna.

Eredetileg Sir August szerepe sokkal kisebb lett volna, de miután Sir Sean Connery csatlakozott a produkcióhoz azt kérte, hogy kicsit nagyobb szerepe legyen.

Nicole Kidman nem tudott leszerződni Emma Peel szerepére, mert addigra már aláírta a szerződést a Tágra zárt szemekre (1999).