A szikla

A szikla

The Rock

Francis Hummel (Ed Harris) tábornok mindenre képes az embereiért, és neheztel a kormányra a cserbenhagyott, elesett katonák miatt. Csalódottságában és bosszúra éhesen megfenyegeti az FBI igazgatóját (John Spencer): ha nem kap 40 órán belül 100 millió dollárt, akkor vegyi támadást indít… Több

Rendező: Michael Bay
Forgatókönyvíró: David Weisberg, Douglas Cook, Mark Rosner
Premier (HU): 1996.08.01. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.02.20 Schumy1

A 90-es években rendkívül sok jó filmet csináltak, csak úgy sziporkáztak, s az ember kapkodta a fejét. A szikla is ilyen, egy mestermű.

2017.12.13 Yosihiro

Zseniális akciófilm Nicolas C főszereplésével. Igazi klasszikus akciófilm. Aki nem látta az nem tudja mit hagy ki. A 90-es évek egyik legjobb filmje.

2019.01.24 indingo

Többször is megnézhető összetett izgalmas film, a karakterekhez fantasztikusan jól kiválasztott parádés szereposztással.

Ed Harris és Nicholas Cage teljesen hitelesen játszotta a rá szabott szerepeket. Izgalom felsőfokon,és kissé megható a vége. Nekem tetszett,kellemes kikapcsolódás.Szerethető a jó és a rossz is,hiszen mindkettő az elveiért,és az igazáért küzd.

2017.07.25 Deku

Sean Connery és Nicolas Cage elintézte, hogy remek hangulata legyen ennek a filmnek. Ez a film ha lehet még inkább elérte, hogy rajongjak érte. Eleinte a bemutató alapján nem dobtam el magam de megnézve a filmet nem bántam meg.

Sean Connery egy kunyhót építtetett Alcatraz szigetére átmeneti szállásnak, hogy ne keljen annyit utaznia, így többet tudott készülni a szerepére.Szerző: stevepisti

Michael Biehn ezzel a filmmel harmadjára alakított tengerészgyalogost. Az első "A mélység titka" (The Abyss) volt, a második az Elit kommandó (Navy Seals).Szerző: magyaristvan

1996-ban a 4. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A filmben 25 embert ölnek meg. Szerző: SódóGA