Szemfényvesztők 2

Now You See Me 2

Movieaddicts.hu
2016/06/09

Az első rész gyermekbetegségei ugyanúgy jelen vannak. Annak ellenére, hogy olyan múltszázadbeli elemekkel operál, mint a világ bármely eszközét feltörni képes chip, halál lazának és roppant okosnak állítja be magát. Egy jelenetben percekig figyelhetjük, hogyan trükköz az egyik lovas egy kártyával motozás közben, hogy a biztonságiak ne szúrják ki, mi van nála. 4/10 Több

Filmtrailer.hu
2016/06/09

A történet Rubik-kockaként való csavargatása meghozza a végeredményt: minden szín összeáll, s a néző az ebből fakadó katarzist őrizheti meg kincsként a filmből, meg a CGI által jelentősen megkoptatott illúzió élményét, a varázslatét, amely mélyen a mindenkiben benne élő kisgyermeki énben gyökeredzik. 6/10

24.hu
2016/06/10

A néhány évvel ezelőtti Szemfényvesztők folytatásában a készítők mindent elkövetnek a film élvezhetetlenségéért, de szélsőségesen hozzáállva mégis működik: csak felszínes vagy nagyon filozofikus nézőknek ajánljuk. 5/10 Több

Cornandsoda.com
2016/06/10

Összességében a látványvilágban és a humorban fellelhető néhány egyetlenséget ellensúlyozza annyira a minőségi színészi játék, hogy a Szemfényvesztők 2 az első filmhez hasonlóan remek szórakozást nyújtson az akciófilmek és bűvész trükkök rajongóinak számára. 70/100 Több

Cornandsoda.com

Filmtekercs.hu
2016/06/14

Felszínkapargatás, látványfilm. Utóbbi nem feltétlen lenne negatívum, azért az mégis, mert nem több. Holott tényleg lehetne több. De nem úgy, hogy megduplázzák az egyik színész (Woody Harrelson) szerepét az unásig ismételt „titkolt ikertesó” kártyával, és nem is úgy, hogy feltűnően sokat szerepeltetik az első rész bűnbakként beállított ellenlábasát, a minden bűvészt leleplező Thaddeus Bradley-t (Morgan Freeman). Ennél sajnos sokkal kreatívabb Szemfényvesztők 2-t vártunk, és már előre félünk, mi sül ki a nemrég bejelentett, szintén Jon M. Chu által rendezett harmadik részből. 6/10 Több

Vox.hu
2016/06/22

Értékelés: 5.5/10
Fortunának kellett volna közbelépnie ahhoz is, hogy a Szemfényvesztők 2 jól sikerüljön, de a filmbeli trükkök eseteivel ellentétben nem tette meg. 55/100 Több

Thescreen.hu
2016/07/20

Értékelés: 6.2/10
Amikor az ingujjból kiesik a kártya
A Szemfényvesztők 2 hiába igyekszik folyamatosan kicsavarni a cselekményét, folyamatosan a maximumra járatni a tempóját, a rengeteg karakternek és az ötlettelen trükköknek köszönhetően mindez csak erőltetett, üres mutatvánnyá válik, mely a folytatások szokásos hibáitól szenved. 62/100

Mozinezo.hu
2016/09/22

Varázslatos visszatérés
A film különlegessége, hogy a stáb csak olyan bűvészmutatványokat használt, amik a valóságban is lehetségesek és nem csak az animáció vagy a számítógép segítségével. A rendező azt nyilatkozta, hogy erre különösen odafigyeltek a forgatás alatt, hiszen a nézőnek így olyan élménye lesz mintha ő is a filmben szerepelne. A varázslatos trükkök mellett ne feledkezzünk meg a váratlan csavarokról, amikben az első rész bőven rendelkezett. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!