harnas1207   2018. 12. 17.

Ha Balenek ezt a filmjét látom legelőször, biztos nem nézek meg többet. Sajnos fantasyként sem állta meg a helyét.Néhol látványos a sárkányokkal vívott harc, illetve nekem bejött ez a történet a hüllők által uralt Földről.

Buffy   2016. 05. 15.

Butuska, de szórakoztató B kategóriás poszt apokaliptikus sárkány gyilkolós akciófilm a batmannal a főszerepben. A film költségvetése csaknem 100 millió dollár volt, mégsem sikerült egy igazi élvonalbeli produkcióval előrukkolniuk a készítőknek, viszont sör és pizza mellé lecsúszik.

Rajkó   2014. 12. 23.

Christan Bale-től sokkal jobb filmeket is láttam már. A sárkányok nagyon gagyik, de hát ez a film sem mai gyerek. A történet egyébként kicsit erőltetett és gyorsan a dolgok közepébe vág. A tudományosnak tűnő magyarázatok nem valami igényesek. Az akciójelenet viszont rendben vannak, kivéve megint a sárkányokat.

Christian Bale
Scott Moutter
Izabella Scorupco
Christian Bale
Izabella Scorupco

A döglött sárkányokról az Artem, a speciális effekteket pedig a The Secret Lab gondoskodott.

(ps)

A film alapján 2002-ben Reign of Fire címmel videojátékot is készítettek.

(ps)

A sárkányok tűzfújását a köpködőkobráról és a pöfögő futrinkáról modellezték.