Diesel   2018. 06. 13.

Számomra a Tomb Raider a női Indiana Jones. Pozitívum volt látni hogy ez a film másfajta megközelítésből filmesítette meg Lara Croft karakterének történetét. Számos utalás látható a filmben a videójátékra. A színésznő Alicia Vikander véleményem szerint teljes mértékben megállta a helyét, és igazán jól felépítette a karaktert. (Tudom nem szabad ilyet, de nekem Angelina Jolie marad az igazi Lara Croft.) Ami még jó volt a filmben az a látvány, és a feszültség fokozása. Igazából végig izgalmas volt a film, de akkor is olyan klisének éreztem itt ott. Itt valójában arról van szó, hogy ez a történet már elfáradt több bőrt nem lehet róla lehúzni. Lord Croft (Dominic West) sajnos nem kapott elég teret a filmben. Maga a történet jól felépített volt, és izgalmas. Himiko legendája, és sírhelye is teljes mértékben érdekes. A Trinity szervezetről azért több mindent is megtudhattunk volna, bár ezt betudom annak, hogy a folytatásban biztosan több információ derül majd ki az ősi szervezetről. Szerintem a túlzásokkal semmi baj sincs mivel ez egy 2013-as videójáték adaptációja. Mindent összevetve egy izgalmas, és látványban erős kicsit középszerű kalandfilmet láthatunk.

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 07.

A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT! Egy újabb videojáték-adaptáció, ráadásul most egy reboottal van dolgunk, hiszen a dekoratív kalandor csajszit (Lara Croftot) már kétszer nagyvászonra álmodták Angelina Jolie főszereplésével (és felemás sikerrel). Hogy szükségünk volt-e egy újabb Tomb Raider-filmre az persze a kritika és a bevételi adatok eldöntik, mindenestre a korábbi verziókhoz képest egy másmilyen címszereplőt kaptunk. És ez szimpatikus számomra. Jelen esetben Lara Croft egy fiatal, Londonban élő nő, aki biciklis futárként próbálja előteremteni a napi betevőt. Emellett ott van apja cégbirodalma, amelynek az irányítását nem hajlandó átvenni (ugyanis szent meggyőződése, hogy a fater még él, noha hét éve eltűnt, s semmi életjelet nem adott magáról). Aztán csak előkerül egy nyom, amely egy, az angol fővárostól meglehetősen távoli szigetre vezet, s mit csinál a főszereplőnk? Naná, hogy nekivág az ismeretlennek, vagyis: kezdődik a kalandfilm „kaland” része. Ugyan a film szinte minden elemében követi a hasonló zsánerű filmek paneljeit (ez főleg akkor ütközik ki leginkább, amikor Lara eljut a szigetre): karizmatikus ellenfél (Walton Gogginsra ebben az esetben mindig lehet számítani), látványos csapdák, szorult helyzetből való hihetetlen megmenekülés, s persze az emberiség pusztulásával fenyegető mítosz. Ugyanakkor nagyon tetszett, hogy az akciójelentek jól voltak összerakva, az üresjáratok minimálisra lettek redukálva, s a CGI sem lett szemet bántóan túltolva. Ezek valamelyest ellensúlyozni tudják azt, hogy a sztori híján van érdemi fordulatoknak, s a dramaturgia egy látvány-kalandfilm főbb vonásai mentén halad. Ami viszont számomra a legszembetűnőbb volt, az maga a címszereplő: bár régen láttam a Jolie-féle Tomb Raider-filmeket, az emlékeimben úgy maradt meg, hogy a főhős egy igazi profi, aki már-már sebezhetetlen. Ezzel szemben Vikandernek köszönhetően egy emberibb Lara Croftot köszönthetünk, aki bár szépen kigyúrta magát, mégis képes egy esendő karaktert megalkotni. Ez sokkal szimpatikusabbá teszi a néző számára Larát, s így könnyebben tudunk drukkolni, hogy ő kerüljön ki nyertesen az egyes helyzetekből (legyen az egy táskalopás egy távol-keleti kikötőben, vagy egy élet-halál harc Himiko sírhelyén). SPOILER A vízeséses majd repülőgép roncsos jelenetnél már komolyan vártam, hogy vége legyen hősünk megpróbáltatásainak, de még csak ekkor kezdődött a java. Ez a jelenetsor amúgy szerintem az egyik leglátványosabb része a filmnek. SPOLER És ha mérsékelt mennyiségben is, de a forgatókönyvírók néhány menő egysorost is tudtak a szájába adni, s a történet humorosabb elemei is összességében rendben vannak. Az akciódús jelenetek mellett pedig a Himiko-féle sztorival belevittek némi horrorisztikus színt is a történetbe, mert nem lehetett tudni, mi fog kisülni ebből a szálból, s ez végig fenntartotta a feszültséget. Végeredményben tehát egy látványos, akciódús kalandfilmet kaptunk, amely nem fogja megreformálni az ilyen típusú filmeket, de egy kellemes kikapcsolódást tud nyújtani szűk két óra erejéig, s amelyet a szerethető főszereplője tud az átlaghoz képest egy kicsit jobbra billenteni. Mrs. Fassbender remek választás volt Lara Croft szerepére, ehhez kétség sem férhet, s nagyon becsülöm benne, hogy ennyi stílusban ki meri magát próbálni. Bátraké a szerencse!

HETEDIK   2018. 03. 26.

Nem csodálom hogy a kritikusok lehúzták. Mondjuk nem is számítottam többre. A Tomb Raider tipikusan az a játék, amiből nem lehet jó filmet csinálni. Egy Xboxon vagy PS-en teljesen mindegy, hogy egy 40 kilós nőcivel aprítjuk a jónépet a dzsungelben, de ez filmen teljesen hiteltelen. Anno Jolie kisasszony se tudta vele megváltani a világot, erről a Vikander lányról meg még annyira sem hisszük el, ő egy vagány kalandor, aki mindenkit lenyom. Plusz a forgatókönyvben annyi maflaság van, aki lát is egy filmet nem csak nézi tátott szájjal elsírja magát. Mintha csak az egyik játékkészítő írta volna. Mert noha egy videójátékban le van tojva, hogy apuci kalandor mivolta ellenére kiépít egy céghálózatot mellékesbe, meg hogy a kislánya inkább almát lop mert még arra sincs pénze, holott gazdagabb mint Bill Gates, de persze inkább szenved mert ő nem akar vezető lenni. Ja és igen, apuci mégis életben van, de kiderül hogy mégsem egészen az, akinek a kislánya megismerte, meg teszünk egy teljesen blöd csavart a végére, csak hogy eggyel több klisé hemzsegjen a filmben. De ezek mára már nevetségessé, mint komollyá válnak, főleg az olyan sokat látott filmkedvelők számára, mint amilyen én is vagyok. Persze folytatáshoz előkészítve fejezték be, ha eleget termel majd az is elkészül. De minek?

hsanya182   2018. 07. 04.

Fiatalos, lendületes, kalandfilm. Nekem főleg a gyönyörű tájakon forgatott, repülős izgalmas jelenet teccett a vízesés fölött. A barlang sötét birodalmában folytatott küzdelem már nem kötötte le a figyelmemet. Egyszer élvezhető volt számomra.

alexxx   2018. 03. 17.

Nehéz erre a filmre mit mondani, mert bár videojáték adaptációnak nem rossz, sőt, az irány nagyon is rendben van, de filmnek nem igazán meggyőző. Vikanderen kívül a többi színész nem igazán kap teret a bizonyításra, a forgatókönyv és egyéb filmes buktatók miatt pedig a végeredmény felelmás érzéseket keltett bennem. Egyszeri alkalomra megfelelő, de bízok benne, hogy a folytatásra találnak egy erősebb rendezőt, mert sok potenciál van még ebben. Szóval várjuk ki a végét, addig is, kikapcsolódásnak teljes mértékben megfelel. Igaz, ennek ellenére sem tudok rá három csillagnál többet adni.

Derek Jacobi
Hannah John-Kamen
Hannah John-Kamen
Derek Jacobi
Dominic West

A szakmában az egyik legmenőbb nevű (egyébként norvég) rendező, Roar Uthaug megmutatta kollégáinak, hogyan kéne videojátékokat nagyvászonra adaptálni. Valahogy így. 70/100 több»

Egy újabb indokolatlan videojáték adaptáció pár jópofa karakterrel, amelyet filmes klisék és technikai hibák tartanak vissza attól, hogy legalább az átlagnál egy szórakoztatóbb élményt nyújtsanak a nézőnek: nem emelkedik ki a tömegből, és létjogosultságára sem hoz erős érveket. Alicia Vikander szuper akcióhős lehet, de olyan alapanyag kell hozzá, amiben kibontakozhat. 40/100 több»

Én élveztem és szívesen látnék folytatást a női főszereplőt megtartva. Ami valószínűleg be is fog következni, ha a bevételek jól muzsikálnak, ugyanis min. trilógiát terveznek belőle. 73/100 több»

Kristin Scott Thomas, és Derek Jacobi korábban a Gosford Park (2001) című filmben szerepeltek együtt.

(Diesel )

Nick Frost, és Daniel Wu együtt szerepeltek (2015-től) az Into the Badlands sorozatban.

(Diesel )

A filmben lévő repülőgép a vízesésnél egy japán közepes bombázó a Mitsubishi G3M típus, amelyet a második világháború folyamán 1935-től-1945-ig használtak. Az amerikaiak "Nell" kódnévvel illeték.