Tomb Raider

Tomb Raider

Vox.hu
2018/03/20

A szakmában az egyik legmenőbb nevű (egyébként norvég) rendező, Roar Uthaug megmutatta kollégáinak, hogyan kéne videojátékokat nagyvászonra adaptálni. Valahogy így. 70/100 Több

Artsomnia
2018/03/21

Egy újabb indokolatlan videojáték adaptáció pár jópofa karakterrel, amelyet filmes klisék és technikai hibák tartanak vissza attól, hogy legalább az átlagnál egy szórakoztatóbb élményt nyújtsanak a nézőnek: nem emelkedik ki a tömegből, és létjogosultságára sem hoz erős érveket. Alicia Vikander szuper akcióhős lehet, de olyan alapanyag kell hozzá, amiben kibontakozhat. 40/100 Több

Filmezzunk.hu

Értékelés: 7.3/10
Én élveztem és szívesen látnék folytatást a női főszereplőt megtartva. Ami valószínűleg be is fog következni, ha a bevételek jól muzsikálnak, ugyanis min. trilógiát terveznek belőle. 73/100 Több

Smoking Barrels

Értékelés: 6.5/10
A Croft-féle világot nem ismerők is bátran megnézhetik a művet, mivel annak ellenére, hogy nagyrészt a játékokból áll össze a dramaturgia, a franchise-t nem ismerők számára is szórakoztató, ugyanakkor gyorsan emészthető és felejthető lesz Lara első kalandja. 6,5/10 Több

Cornandsoda.com
2018/03/21

Az elhasznált panelek egymásra pakolgatása kicsit sem kedvez az élvezhetőségnek, ahogy a kritika végi pontszámoknak sem. A mostani Tomb Raider filmről egyből a Tom Cruise-féle A Múmia (The Mummy, 2017) ugrott be, ami anno legalább annyira kellett nekünk, mint egy kiadós sáskajárás, így mindjárt felütöm a megfelelő oldalt, és előszedem, mennyit is adtam rá anno. Nézzük csak, igen, meg is van. Hogyaszongya’ 40/100. A Tomb Raider ennél azért egy fokkal jobb volt. De csak egy fokkal. 50/100 Több

Filmflash
2018/07/22

Nincsenek szédítő akciójelenetek, nagy verekedések vagy monumentális küzdelmek, a 2018-as Tom Raider éppen csak karcolja a mai akciófilmek elvárt szintjét, inkább kalandfilm (vagy még inkább kalandfilmecske), mely a keményebb Tomb Raider mozik matiné változatét hozza 14 év alattiakra szabva. Valahogy zsenge az egész. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!