Monster Hunter - Szörnybirodalom

Monster Hunter

A film összbevétele 42 145 959 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 348 378 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 176 785 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Paul W.S. Anderson rendező és Jeremy Bolt producer a Kaptár-filmek után ismét együtt dolgozott. Szerző: hp

A Monster Hunter - Szörnybirodalom vizuális effektjeiért ugyanaz a stúdió, a Mr. X VFX felelet, akik a Kaptár-franchise filmjein is dolgoztak. Szerző: hp

A film egyik sztárja, T.I. egy interjúban elmondta, hogy fia győzte meg arról, hogy vállalja a szereplést, mivel nagy rajongója a Monster Hunter videojátéknak. Szerző: hp

Milla Jovovich a Kaptár franchise után ismét egy videojáték adaptációban vállalt főszerepet. Szerző: hp

Bár a Szörnyvadász fejlesztése már 2012-ben megkezdődött, a hivatalos bejelentésre egészen 2018-ig kellett várni.Szerző: hp

A Monster Hunter - Szörnybirodalom a Capcom azonos című videojátékának adaptációja. Szerző: hp

A Szörnybirodalom rendezője, Paul W.S. Anderson és a film főszereplője, Milla Jovovich a civilben házastársak. A duó a Kaptár-filmeken is együtt dolgozott. Szerző: hp

A film forgatása 2018. október 5-én kezdődött meg Cape Townban, Dél-Afrikában. Milla Jovovich az Instagram oldalán jelentette be 2018. december 19-én, hogy véget értek a munkálatok. Szerző: hp

A Szörnybirodalom első képsorait a Shanghai Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be 2019. júniusában. Szerző: hp

A filmet eredetileg 2020 szeptemberében mutatták volna be, de a koronavírus-járvány miatt a premiert előbb 2021 áprilisára, majd 2020 decemberére módosították. Szerző: hp