Arthur király: A kard legendája

King Arthur: Legend of the Sword

Artsomnia
2017/05/11

Összességében az Arthur király – A kard legendája, egy látványos és szórakoztató kalandfilm, de stílus hiányában nem tud elég emlékezeteset nyújtani, így a moziból kifelé jövet gyorsan a feledés homályába vész.

Értékelés: 65% Több

Vox.hu
2017/05/11

Arthur király - A kard legendája
Az első Sherlock Holmes-mozinál nagyon lehetett érezni, hogy Guy Ritchie bizonyítani akar, ellenben az Arthur király – A kard legendáját a rutin működteti. Nincs benne olyan dramaturgiai geg, amit csak egyszer lőne el a rendezője, nincs egyetlen olyan momentuma sem, ami igazán megdöbbentené nézőjét. Így, valódi ihletettség hiányában az epikus moziélmény elmarad. De még így is bőven cool! 70/100 Több

Movieaddicts.hu
2017/05/12

Látványos fantasy az Arthur király: A kard legendája, amiben sikerült némi új színt vinni, de az izgalom és az eredetiség látja kárát. A színvonal hullámzó, de vannak jól sikerült pillanatok is. Aki kardozós-gengszteres filmre vágyik, annak kötelező. A végén érezhető, hogy igencsak gyúrtak egy esetleges folytatásra, amiből 5-öt(!) is terveznek. 6/10 Több

Supernatural Movies
2017/05/14

A film humoros, a látvány pazar és nem fukarkodik az izgalmas pillanatokkal. 7/10 Több

Smoking Barrels
2017/05/14

Értékelés: 7.5/10
Ez tehát Arthur király 2017-re dizájnolt története, ami egyrészről tényleg egy marketingfelmérések alapján tervezett produktum, amely éppen annyira (nem) emlékezetes, mint elődei, másrészről viszont aligha róható fel neki, hogy ennyire tudatosan dolgozik nézői szórakoztatásán. Ebben az összképben Guy Ritchie-t sajnálom egyedül. 7,5/10 Több

Cornandsoda.com
2017/06/01

Értékelés: 6.5/10
Tudom, hogy valahol, ez alatt a hadarós, egyenetlen, mindent-bele CGI kotyvalék alatt egy érző szívű, karakteres, tökös és belevaló film lakozik, ami a két óra alatt nem akar belőled jobb embert faragni, csupán csak azt akarja, hogy jól érezd magad. Én meg erre azt mondom, Ámen.

Értékelés: 65/100 Több

jerrycomovie
2018/12/03

King Arthur: Legend of the Sword (2017)
"Megtekintés: Érdemes adni neki egy esélyt, ha kedveled a kosztümös kalandfilmeket. Szándékosan nem utalok rá, hogy akkor is nézd meg, ha Guy Ritchie fan vagy." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!