Legendás állatok - Grindelwald bűntettei (2018)

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Orosz István   2018. 11. 17.

Na ez igen ez J.K Rowling. Megkell mondani az első rész nem igazán ragadott meg, tök feleslegesnek éreztem Göthe karakterért, a töténetnek se sok értelme volt. Végül nagyon jól összekötötték az első résszel mindenről magyarázatot kapunk.

MP170506   2018. 11. 18.

Jó kis film lett. Nagyon jó a látványvilág, a karakterek kiválóak és nagyon jó színészek lettek összeválogatva a szerepekre. A történet is jó, oda kell figyelni ki, miért, hogy...

VvV   2018. 11. 29.

A látványa és a hangulata 5, de a története picit elmarad ettől.

Az amatőr   2018. 11. 15.
Az előzmèny előzmènye

Ezen a filmen már eléggé érződött,hogy a profithajhászás miatt nyújtották el ennyire.A sztorit nem nagyon viszi előre, inkább csak kibontja a mellékszálak mellékszálait. Ez már abban is megnyilvánul, hogy inkább csak a mellékszereplők kaptak komolyabb hangsúlyt a történetben. Ennek ellenére szerintem nagyon élvezetes és szerethető volt. A színészi alakítások némely szereplőnél nagyon nagy hatásúra sikerültek. Johnny Depp bámulatosan átbírta adni a vásznon Grindelwald meggyőző erejét és velejéig való romlottságát, valamint azt az óriási hataloméhséget, ami a filmben Grindelwald karakterét leginkább jellemzi. A másik nagy hatású alakítás egy kevésbé ismert színésznőé Zoë Kravitzé volt Leta Les... több»

BThomi   2018. 11. 25.

Érdekes, hogy ahány ember annyiféleképpen látjuk a filmeket. A legtöbb mások által hangoztatott kritika a filmmel szemben, hogy az alcímnek semmi köze a történethez, vagy is nem derül ki semmi a bűntettekből, valamint, hogy azok a legendás állatok hol voltak. Mert hogy most sem volt benne olyan sokféle. Ezek igazak. Csak hogy ha csak egy Harry Potter-féle David Attenborough dokumentumfilmet kaptunk volna, arra biztosan nem váltottak volna jegyet. Vagy nagyon kevesen. Szóval meg kell érteni: a bevétel mindennek fölött. Én élveztem a filmet, egy remek mese volt, picit talán inkább volt felnőtt mese, mint gyerek, és lekötött 2 órára. Manapság miért ül be az ember egy mozifilmre? Hogy szórakoztassa a pénzéért. Aki megnézte megkapta? Akkor meg ne keressünk csomót azon a bizonyos kákán is. EZ EGY MESE.

Brontis Jodorowsky
Jamie Campbell Bower
Brontis Jodorowsky
David Yates

A Legendás állatok - Grindelwald bűntettei minden hibája ellenére izgalmasabb, látványosabb és pörgősebb lett, mint a két évvel ezelőtti első rész, de sajnos a Harry Potter széria szintjét még mindig nem sikerült megütnie. több»

Kizárólag Rajongóknak, és azoknak ajánlom megtekintését, akik látták a mozi első részét is. A lezárás bizalomra adott okot, úgyhogy biztosan fogok neki adni még egy esélyt, hátha felnő Harry Potter kalandjaihoz. több»

2016-ban a Legendás állatok és megfigyelésük premierjekor azt kívántuk a következő epizód(ok)ra, hogy ügyesebb arányérzékkel és jobban összeálló képsorokkal operáljanak. Sajnos úgy tűnik, az alkotók nem olvasnak VOX-ot… több»

A Legendás állatok 2 története nem jelent meg könyv formájában, de 2018. november 16-tól a könyvesboltokban megvásárolható lesz a film forgatókönyve.

Newt Scamandernek varázspálcája van, használja a mágiát, sőt a Mágiaügyi Minisztériumnak dolgozik annak ellenére, hogy kirúgták Roxfortból. Ez számos rajongónak szemet szúrt, de J.K. Rowling elmondta, hogy a következő filmekből ki fog derülni ennek az oka.

Bár Theseus Newt idősebb bátyja, Eddie Redmayne nyolc évvel idősebb a fivérét alakító Callum Turnernél.