Legendás állatok - Grindelwald bűntettei (2018)

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

jfruzsi97   2020. 10. 13.

Szeretek mindent ami a Harry Potter világhoz kapcsolódik. Látvány világban, sztoriban ez sem maradt le. viszont még sem fogott meg annyira. Egyszer kétszer meglehet nézni, de nem tudnám minden alkalommal pl. mint a Potter filmeket.

Orosz István   2018. 11. 17.

Na ez igen ez J.K Rowling. Megkell mondani az első rész nem igazán ragadott meg, tök feleslegesnek éreztem Göthe karakterért, a töténetnek se sok értelme volt. Végül nagyon jól összekötötték az első résszel mindenről magyarázatot kapunk.

Puncs   2019. 03. 08.

Imádom az összes Harry Potter filmet, de ez már nem az a varázsvilág, amit annyira megszerettem. Olyan mint egy mexikói szappanopera a varázsvilágba ültetve. Több évtizedre visszanyúló bosszúfogadalmak, csábítás, szerelmi háromszögek, árulás. Végig v... több»

indingo   2019. 05. 06.

Az első rész nagyobb hatással volt rám, talán azért mert, mint a cím is utalt rá ott megismerhettünk több különleges állatot és talán több esemény is volt benne amit könnyedebb és humorosabb jelenetekkel tarkítottak. A második részbe az átmenet jól s... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 12. 28.

A java még csak most jönne...Grindelwald bűntettei így nem ütnek túl nagyot

Ismét egy film, amit lehúzott a kritika a sárga földig, pedig bár nem a filmművészet remeke (ez azért kevés filmről mondható el), de teljesen élvezhető, a Harry Potter világát megidéző mozi, aminek egyetlen baja, hogy nagyon érezhető rajta, hogy nem ... teljes kritika»

Thibo84   2019. 01. 04.

Az alcíme Grindelwald bűntettei, nem igazán tükrözik a film cselekményeit, és ezt nem csak én tettem szóvá az ismerőseim közül. De ezt leszámítva egy újabb látványos fantasy-t kapunk, némi humorral megfűszerezve. Rowling újabb és újabb lényekkel kápr... több»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 15.

Hú,de rossz ez a film.Selejt a javából.Tudjuk a történetet,így az izgalom szikrája sincs meg.Rettenetesen rosszak a színészek,gagyi a CGI,olyan semmilyen.Fárasztó,és semmitmondó,Depp persze ebbe is beletenyerelt!

Brontis Jodorowsky
Jamie Campbell Bower
Brontis Jodorowsky
David Yates

A film összbevétele 653 755 901 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 479 969 777 forintot termelt. A hazai mozik összesen 321 454 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Párizsi jelenetek nagy részét a Leavesden Stúdióban alkották meg, de forgattak Svájcban is.

(Ms. Akárki)

Colleen Atwoodot, a jelmeztervezőt elsősorban A harmadik ember c. fekete–fehér film inspirálta, melyet Carol Reed rendezett 1949-ben.

(Ms. Akárki)

Nagini szerepére Rowling az indonéz születésű Acha Septriasat szerette volna, mivel eredetileg Naginit is Indonéziából származónak képzelte el. A színésznő várandós lett, így ez az elképzelésből nem lett semmi.

(Ms. Akárki)

Newt Scamander londoni lakásának különleges pincéjét, ahol varázslényeit tartja és neveli, Marcus Cornelius Escher Relativitás című műalkotása inspirálta.

(Ms. Akárki)

A Harry Potter-filmekben a fiatal Grindelwaldot Jamie Campbell Bower, az ifjú Dumbledore-t pedig Toby Regbo alakította, így ők az első színészek, aki mindkét szériában szerepeltek.

(Ms. Akárki)

J.K. Rowling rendkívül titkos részleteket árult el Jude Lawnak az általa megformált Dumbledore karakteréről egy több mint két órás találkán. Ezenfelül Law, annak érdekében, hogy hiteles legyen, megnézte az összes Harry Potter filmet, amelyben Michael Gambon alakította Dumbledoret.

(Puncs)

A rajongók követelték, hogy távolítsák el a produkcióból a bántalmazással vádolt Johnny Deppet, ám a színész mellett mind David Yates, mind J.K. Rowling kiállt.

A Legendás állatok 2 története nem jelent meg könyv formájában, de 2018. november 16-tól a könyvesboltokban megvásárolható lesz a film forgatókönyve.

Newt Scamandernek varázspálcája van, használja a mágiát, sőt a Mágiaügyi Minisztériumnak dolgozik annak ellenére, hogy kirúgták Roxfortból. Ez számos rajongónak szemet szúrt, de J.K. Rowling elmondta, hogy a következő filmekből ki fog derülni ennek az oka.

Bár Theseus Newt idősebb bátyja, Eddie Redmayne nyolc évvel idősebb a fivérét alakító Callum Turnernél.

A Legendás állatok - Grindelwald bűntettei minden hibája ellenére izgalmasabb, látványosabb és pörgősebb lett, mint a két évvel ezelőtti első rész, de sajnos a Harry Potter széria szintjét még mindig nem sikerült megütnie. több»

Kizárólag Rajongóknak, és azoknak ajánlom megtekintését, akik látták a mozi első részét is. A lezárás bizalomra adott okot, úgyhogy biztosan fogok neki adni még egy esélyt, hátha felnő Harry Potter kalandjaihoz. több»

2016-ban a Legendás állatok és megfigyelésük premierjekor azt kívántuk a következő epizód(ok)ra, hogy ügyesebb arányérzékkel és jobban összeálló képsorokkal operáljanak. Sajnos úgy tűnik, az alkotók nem olvasnak VOX-ot… több»