Legendás állatok - Grindelwald bűntettei (2018)

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Puncs   2019. 03. 08.

Imádom az összes Harry Potter filmet, de ez már nem az a varázsvilág, amit annyira megszerettem. Olyan mint egy mexikói szappanopera a varázsvilágba ültetve. Több évtizedre visszanyúló bosszúfogadalmak, csábítás, szerelmi háromszögek, árulás. Végig vártam, hogy na majd most beindul a sztori, de nem történt meg. Ahol nincs akció, ott unalmas. Az egész történet lapos, simán benne lehetett volna például Tom Denem fiatalkora vagy az első varázslóháború, ehelyett az egész filmet telenyomták CGI-vel. A szereposztás nem olyan rossz, de a főgonosz nekem nagyon nem jött be, pedig Johnny Depp az egyik kedvenc színészem, de Ralph Fiennes Voldemortja mellett eltörpül. Nekem eddig az első és a második rész is csalódás, pedig nagyon vártam, hogy megnézhessem. :(

Orosz István   2018. 11. 17.

Na ez igen ez J.K Rowling. Megkell mondani az első rész nem igazán ragadott meg, tök feleslegesnek éreztem Göthe karakterért, a töténetnek se sok értelme volt. Végül nagyon jól összekötötték az első résszel mindenről magyarázatot kapunk.

indingo   2019. 05. 06.

Az első rész nagyobb hatással volt rám, talán azért mert, mint a cím is utalt rá ott megismerhettünk több különleges állatot és talán több esemény is volt benne amit könnyedebb és humorosabb jelenetekkel tarkítottak. A második részbe az átmenet jól sikerült és Johnny Depp főszereplővé avanzsált és még arra is magyarázatot kapunk, hogy mi a nagy összeesküvésével a célja. Sokkal több a feszültség és harcedzettebb lelkületűeknek ajánlott. A felnőttek jobban élvezhetik, mivel akciódúsabb.

ArpiHajdu és Réci   2018. 12. 28.
A java még csak most jönne...Grindelwald bűntettei így nem ütnek túl nagyot

Ismét egy film, amit lehúzott a kritika a sárga földig, pedig bár nem a filmművészet remeke (ez azért kevés filmről mondható el), de teljesen élvezhető, a Harry Potter világát megidéző mozi, aminek egyetlen baja, hogy nagyon érezhető rajta, hogy nem más, mint egy átvezető film a tervezett folytatásokhoz. Nekem a Legendás állatok és megfigyeléseikkel sem volt különösebb problémám, így örültem, hogy viszontláthatom a benne megismert szereplőket. A bájos (hiába keresem a megfelelőbb szavakat, nem lelem) Göthe Salmandert, aki egy igazi csodabogár, kicsit olyan, mintha a múlt századból itt ragadt, modern kori állatvédő lenne; a szerethető muglit (ohh…párdon magnixet), Jacobot, akinek románca las... több»

MP170506   2018. 11. 18.

Jó kis film lett. Nagyon jó a látványvilág, a karakterek kiválóak és nagyon jó színészek lettek összeválogatva a szerepekre. A történet is jó, oda kell figyelni ki, miért, hogy...

Brontis Jodorowsky
Jamie Campbell Bower
Brontis Jodorowsky
David Yates

A Legendás állatok - Grindelwald bűntettei minden hibája ellenére izgalmasabb, látványosabb és pörgősebb lett, mint a két évvel ezelőtti első rész, de sajnos a Harry Potter széria szintjét még mindig nem sikerült megütnie. több»

Kizárólag Rajongóknak, és azoknak ajánlom megtekintését, akik látták a mozi első részét is. A lezárás bizalomra adott okot, úgyhogy biztosan fogok neki adni még egy esélyt, hátha felnő Harry Potter kalandjaihoz. több»

2016-ban a Legendás állatok és megfigyelésük premierjekor azt kívántuk a következő epizód(ok)ra, hogy ügyesebb arányérzékkel és jobban összeálló képsorokkal operáljanak. Sajnos úgy tűnik, az alkotók nem olvasnak VOX-ot… több»

A film összbevétele 653 755 901 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 479 969 777 forintot termelt. A hazai mozik összesen 321 454 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

J.K. Rowling rendkívül titkos részleteket árult el Jude Lawnak az általa megformált Dumbledore karakteréről egy több mint két órás találkán. Ezenfelül Law, annak érdekében, hogy hiteles legyen, megnézte az összes Harry Potter filmet, amelyben Michael Gambon alakította Dumbledoret.

(Puncs)

A rajongók követelték, hogy távolítsák el a produkcióból a bántalmazással vádolt Johnny Deppet, ám a színész mellett mind David Yates, mind J.K. Rowling kiállt.

(ArpiHajdu és Réci )

A Legendás állatok 2 története nem jelent meg könyv formájában, de 2018. november 16-tól a könyvesboltokban megvásárolható lesz a film forgatókönyve.