Legendás állatok - Grindelwald bűntettei (2018)

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Orosz István   2018. 11. 17.

Na ez igen ez J.K Rowling. Megkell mondani az első rész nem igazán ragadott meg, tök feleslegesnek éreztem Göthe karakterért, a töténetnek se sok értelme volt. Végül nagyon jól összekötötték az első résszel mindenről magyarázatot kapunk.

ArpiHajdu és Réci   2018. 12. 28.
A java még csak most jönne...Grindelwald bűntettei így nem ütnek túl nagyot

Ismét egy film, amit lehúzott a kritika a sárga földig, pedig bár nem a filmművészet remeke (ez azért kevés filmről mondható el), de teljesen élvezhető, a Harry Potter világát megidéző mozi, aminek egyetlen baja, hogy nagyon érezhető rajta, hogy nem más, mint egy átvezető film a tervezett folytatásokhoz. Nekem a Legendás állatok és megfigyeléseikkel sem volt különösebb problémám, így örültem, hogy viszontláthatom a benne megismert szereplőket. A bájos (hiába keresem a megfelelőbb szavakat, nem lelem) Göthe Salmandert, aki egy igazi csodabogár, kicsit olyan, mintha a múlt századból itt ragadt, modern kori állatvédő lenne; a szerethető muglit (ohh…párdon magnixet), Jacobot, akinek románca las... több»

MP170506   2018. 11. 18.

Jó kis film lett. Nagyon jó a látványvilág, a karakterek kiválóak és nagyon jó színészek lettek összeválogatva a szerepekre. A történet is jó, oda kell figyelni ki, miért, hogy...

VvV   2018. 11. 29.

A látványa és a hangulata 5, de a története picit elmarad ettől.

felicity   2019. 02. 02.

Teljességgel fantasztikus. Sokan mondják, hogy nem lett jó, kár volt megnézni, márpedig ez egy Tökéletes film.

Brontis Jodorowsky
Jamie Campbell Bower
Brontis Jodorowsky
David Yates

A Legendás állatok - Grindelwald bűntettei minden hibája ellenére izgalmasabb, látványosabb és pörgősebb lett, mint a két évvel ezelőtti első rész, de sajnos a Harry Potter széria szintjét még mindig nem sikerült megütnie. több»

Kizárólag Rajongóknak, és azoknak ajánlom megtekintését, akik látták a mozi első részét is. A lezárás bizalomra adott okot, úgyhogy biztosan fogok neki adni még egy esélyt, hátha felnő Harry Potter kalandjaihoz. több»

2016-ban a Legendás állatok és megfigyelésük premierjekor azt kívántuk a következő epizód(ok)ra, hogy ügyesebb arányérzékkel és jobban összeálló képsorokkal operáljanak. Sajnos úgy tűnik, az alkotók nem olvasnak VOX-ot… több»

A rajongók követelték, hogy távolítsák el a produkcióból a bántalmazással vádolt Johnny Deppet, ám a színész mellett mind David Yates, mind J.K. Rowling kiállt.

(ArpiHajdu és Réci )

A Legendás állatok 2 története nem jelent meg könyv formájában, de 2018. november 16-tól a könyvesboltokban megvásárolható lesz a film forgatókönyve.

Newt Scamandernek varázspálcája van, használja a mágiát, sőt a Mágiaügyi Minisztériumnak dolgozik annak ellenére, hogy kirúgták Roxfortból. Ez számos rajongónak szemet szúrt, de J.K. Rowling elmondta, hogy a következő filmekből ki fog derülni ennek az oka.