Demóna 2: A sötétség úrnője (2019)

Maleficent: Mistress of Evil

HEROES OF THE DAY 2   2022. 04. 19.

Demóna, a gagyiság úrnője

2014-ben megjelent a Demóma első része, amiről vegyes érzéseim voltak Nem volt annyira gyalázat, de nem estem tőle hasra És 0 elvárással ültem be erre a 2. részre, egyáltalán nem fűztem hozzá reményt:se pozitívat, se negatívat Ahogy folytatásoktól so... teljes kritika»

Lubi   2019. 10. 20.

A jó, a rossz és a tündérmese

Az idei év negyedik klasszikus Disney mese élőszereplős feldolgozása is beszárnyalt a mozitermekbe. Méghozzá ez alkalommal egy folytatás képében. A Csipkerózsika mítoszt felforgató Demóna különlegessége az volt, hogy csavart egyet a jól ismert történ... teljes kritika»

BoBamburg   2020. 06. 07.

Ami az egyben működött, itt azt is elrontották, Demona karaktere menő, de semmi extra, illetve nekem már sok volt, hogy jött a többi (kicsit béna kinézetű) szarvas-szárnyas lény is. Tipikus egyszer nézős folytatás.

Félix   2020. 10. 26.

Egy akciófilm, ami... Disney?!

Vannak benne felejthetetlen poénok, amiket hát máig se felejtettem el. De ne felejtsük ki az akciót, a fantasyt! A varázslények eléggé bénák, de nagyon édesek. Egy kicsit kapcsolódott a Csipkerózsikához is, ami plusz pont. Angelina Jolie ismét nagyon tetszett nekem mint Demóna. Jó a sztori, jó a színésznő, jók az akciójelenetek, és a poénok is rendben vannak. Egyáltalán nem baj, hogy a Demóna egy akció-kalandfilm. Sőt! Annál jobb. Nagyon lehetett röhögni azon a jeleneten, mikor Demóna egy kecskévé változtatta a királynőt. Megérdemelte, mivelhogy gonosz volt. Szerintem családi mozizásra megfelelő. Mindenkinek ajánlom.

kevelin   2020. 05. 04.

nekem már az első rész is nagyon tetszett. alapvetően nem vagyok egy nagy disney fan valahogy egyik sem ragadott magával, de ezek az új élőszereplős változatok (tudom hogy a demónából nem készült rajzfilm) nekem sokkal jobban bejönnek. nem volt ez má... több»

M4T   2019. 10. 17.

Erre a folytatásra szerintem semmi szükség nem volt, az első rész egy szép, kerek történet volt. Azt azért el kell ismerni, hogy látványra ez is gyönyörű, az egyetlen problémám valóban csak annyi a filmmel, hogy nem szeretem, ha elővesznek egy lezárt sztorit, hogy fölösleges akciókkal csűrjék-csavarják.

gerda   2019. 10. 18.

Óriási ez a film, már az előzetesébe is beleszerettem. Sokkal kiforrottabb, mint a néhány évvel ezelőtti első rész, szebbek és kidolgozottabbak a vizuális effektek, a történetet is sikerült úgy tovább szőni, hogy izgalmasabb, akciódúsabb legyen. Ange... több»

A film összbevétele 491 730 089 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 198 465 098 forintot termelt. A hazai mozik összesen 136 630 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben szerepel Miyavi japán rockgitáros is, aki Jolie jó barátja; mindketten az ENSZ menekültügyi nagykövetei.

(Teemeah)

A Demóna 2 premierje egybeeseik a Csipkerózsika című Disney klasszikus bemutatásának 60. évfordulójával.

Számos országban A sötétség úrnője alcímmel futott a Demóna első része.

A Demóna 2 a negyedik élőszereplős Disney-adaptáció 2019-ben (Dumbó, Az oroszlánkirály, Aladdin).

A Demóna 2-ben egy Oscar-díjas (Angelina Jolie), és 4 Oscar-díjra jelölt színész is játszik (Chiwetel Ejiofor, Imelda Staunton, Lesley Manville és Michelle Pfeiffer).

A Demónában egyébként sem maradt annyi potenciál, hogy alanyi – narratív – jogon kiérdemeljen egy folytatást, így a film középrésze megint leül és időhúzással telik, hogy a végére egy epikusnak szánt, de különösebben nem izgalmas CGI-látványcsatával érjen véget. több»

Meseköntösbe bújtat aktuálpolitikai kérdéseket, közben pedig naivan idealista szólamok mellett teszi le a voksát. több»

A Demóna: A sötétség úrnője méltó folytatása lett az első résznek. Olyan kalandfilmet sikerült összehozni a nagyszerű színészeket felvonultató mozival, amely a család minden tagjának nagyszerű kikapcsolódást tud nyújtani kortól és nemtől függetlenül. Van humor, dráma és akció is, ami minden percében magával ragadja a néző figyelmét. Igazi színes látványvilágot kapunk Disney módra, ahol fordulatokban sem szenvedünk hiányt, de mégis meghagyják a mesék varázslatos világát. több»