Hamupipőke

Artemisia   2020. 05. 01.

legújabb vélemény a nap véleménye

Bájos, de nem az igazi

Nagy reményekkel ültem le megnézni a legendás mese élőszereplős változatát, de hogy is mondjam; igazából nem okozott csalódást, de nem is volt az igazi. Bájos film persze, de mégsem adott olyan nagybetűs Hamupipőke-pillanatokat, mint a Disney későb... teljes kritika»

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Kicsit jobbra számítottam. Az eredeti történetet feleleveníti, de sok volt benne a látványra való törekvés, mint nem egy kis színt adni a történetbe. Egyszer nézhető.

indingo   2017. 04. 14.

Én még jó mesefeldolgozást nem láttam. Szinte divat megfilmesíteni az egykor népszerű meséket. Itt sem láttam nagy csodást. Semmi újdonság vagy egyediség nem volt a filmben.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 07.

Aranyos mese

Hamupipőke történetéből azért nem volt olyan elképzelhetetlen az élőszereplős verzió, mint mondjuk A dzsungel könyvéből vagy Az oroszlánkirályból, de a technika fejlődése azért mindig tud újabb varázslatos dolgokat produkálni. Azoknak a filmeknek az ... teljes kritika»

dailyfilmsan   2019. 08. 29.

Nagyon, nagyon nagyon látványosra sikeredett a Disney rajzfilm élőszereplős verziója. Tündököl akár egy ékkő nagyon jól játszottak a színekkel. A karakterek nem hazudtolják meg a rajzfilmből már jól ismert szereplőket. Sőt nagyon jól összehozták a ca... több»

Edii   2015. 04. 19.

Nagyon szép feldolgozás!! Alig vártam, hogy megnézhessem és nem csalódtam! A díszlet, a ruhák gyönyörűek, a szereplők, a karakterek bájosok, és az alaptörténet is megmaradt! Kiváló!!!

MP170506   2016. 02. 02.

Ez a legjobb feldolgozás, amit valaha láttam! Nagyon szép a képivilága, bájos a humora és kiválóak a színészek is. Felnőttnek és gyermeknek is egyaránt kiváló kikapcsolódást nyújt.

Hayley Atwell
Stellan Skarsgård
Stellan Skarsgård
Hayley Atwell
Lily James

A film összbevétele 542 351 353 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 139 774 020 forintot termelt.

Alicia Vikander elszántan versenyzett Hamupipőke szerepéért.

(Artemisia )

Sandy Powell jelmeztervező 20 ruhát álmodott meg a filmhez.

(Artemisia )

A filmben látható jelmezek Rómában, az Annamode nevű műhelyben készültek.

(Artemisia )

Az eredeti történet szerint 3 napon keresztül tart a bál.

(Artemisia )

Károly herceg egyik hadvezére színes bőrű, azonban a rajzfilm alapján a történet 1860 és 1890 közé tehető, és feltehetőleg Németországban vagy Franciaországban játszódik, vagyok irreális, hogy a hercegnek színes bőrű hadvezére legyen.

(Artemisia )

Az eredeti rajzfilmben aranycipellő szerepel, itt azonban üvegcipője van Hamupipőkének.

(Artemisia )

Az üvegcipő, amelyet a forgatásnál használtak, valójában nem illett Lily James lábára. A báli jelenetben CGI-jal varázsolták a lábára a cipellőt.

Lily Jamest először Anastasia szerepére hallgatták meg.

Hamupipőke kék báli ruhájából nyolc darabot készítettek el, amelyek apróságokban eltérnek egymástól, így például volt egy, amelyik rövidebb volt a többinél, és ahhoz a jelenthez használták, amikor Hamupipőke a hintóhoz szalad a lépcsőn.

Hamupipőke báli ruháján és a hajában majd 10 ezer Swarovski kristály kapott helyet.

Kenneth Branagh számos alkalommal bebizonyította már, hogy érti Shakespeare-t, hogy érti a blockbustert, hogy érti a férfiakat és a nőket – most megmutatja, hogy bizony ért a legkisebbek nyelvén is. A Hamupipőke kifogástalan kislány film, amin talán a mamák se fognak unatkozni. több»

Éppen ezért mindenkit arra biztatnék, a legkevésbé se támogassa a Disney új őrületét - kivéve, ha szeretné Richard Maddent nagyon szűk nadrágban, a "Robb Stark szerelembő több»

A jól ismert sztorihoz annyira ragaszkodott az egyébként nem erről híres brit rendező, hogy a film ettől lett szó szerint meglepően jó. több»