mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Kicsit jobbra számítottam. Az eredeti történetet feleleveníti, de sok volt benne a látványra való törekvés, mint nem egy kis színt adni a történetbe. Egyszer nézhető.

indingo   2017. 04. 14.

Én még jó mesefeldolgozást nem láttam. Szinte divat megfilmesíteni az egykor népszerű meséket. Itt sem láttam nagy csodást. Semmi újdonság vagy egyediség nem volt a filmben.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 07.

Hamupipőke történetéből azért nem volt olyan elképzelhetetlen az élőszereplős verzió, mint mondjuk A dzsungel könyvéből vagy Az oroszlánkirályból, de a technika fejlődése azért mindig tud újabb varázslatos dolgokat produkálni. Azoknak a filmeknek az esetében, amikor ilyen szinten túlteng a CGI, mindig elgondolkodom, hogy milyen érzés lehet a színészeknek, amikor látják a végeredményt, hogy jelen esetben például egy tök hintót varázsolnak alá a speciális effektek készítői. Mivel a Hamupipőke egy mese, amelyet áthat a varázslat, így a túlzott effektezés sem zavart annyira, sőt, igazán szép lett a film képi világa. Az állatkák (főleg az egerek) nagyon aranyosak voltak, a jelmezek mesések, a helyszín kedves. Lily James igazán szerethető karaktert hozott, bár nekem már-már kissé túlzottan kedves és mézes-mázos volt, de hát Hamupipőkének végül is ilyennek kell lennie. Cate Blanchett-et azért eléggé elpazarolták erre a szerepre, ő nekem valahogy túl szép ahhoz, hogy mostoha legyen (na már megint a sztereotípiák, hogy egy mostoha csakis rusnya banya lehet...) Helena Bonham Carter a "Tündér Kertész Gatya" szerepében, ahogy tőle azt már megszokhattuk, vitt némi poént a karakterbe, így azzal az egyetlen jelenetével is, amikor összevarázsol Hamupipőkének egy kellemes estét a herceggel, igazi színt vitt a történetbe. Na és még valamit nem hagyhatok ki vele kapcsoltban: már számtalan filmjében maszkírozták szegényt úgy el, hogy az anyja se ismerne rá, ebben a filmben azonban bebizonyosodott, hogy tud ő szép is lenni, ha akar. Egy kellemes délutáni, bekuckózós film, amelynek nagy pozitívuma, hogy nem tolták tele semmitmondó dalocskákkal. Ha kell egy kis varázslat és éppen nincs kéznél a "Tündér Kertész Gatyád", ajánlom mindenkinek...

Edii   2015. 04. 19.

Nagyon szép feldolgozás!! Alig vártam, hogy megnézhessem és nem csalódtam! A díszlet, a ruhák gyönyörűek, a szereplők, a karakterek bájosok, és az alaptörténet is megmaradt! Kiváló!!!

MP170506   2016. 02. 02.

Ez a legjobb feldolgozás, amit valaha láttam! Nagyon szép a képivilága, bájos a humora és kiválóak a színészek is. Felnőttnek és gyermeknek is egyaránt kiváló kikapcsolódást nyújt.

Hayley Atwell
Stellan Skarsgård
Stellan Skarsgård
Hayley Atwell
Lily James

Kenneth Branagh számos alkalommal bebizonyította már, hogy érti Shakespeare-t, hogy érti a blockbustert, hogy érti a férfiakat és a nőket – most megmutatja, hogy bizony ért a legkisebbek nyelvén is. A Hamupipőke kifogástalan kislány film, amin talán a mamák se fognak unatkozni. több»

Éppen ezért mindenkit arra biztatnék, a legkevésbé se támogassa a Disney új őrületét - kivéve, ha szeretné Richard Maddent nagyon szűk nadrágban, a "Robb Stark szerelembő több»

A jól ismert sztorihoz annyira ragaszkodott az egyébként nem erről híres brit rendező, hogy a film ettől lett szó szerint meglepően jó. több»

Az üvegcipő, amelyet a forgatásnál használtak, valójában nem illett Lily James lábára. A báli jelenetben CGI-al varázsolták a lábára a cipellőt.

(ArpiHajdu és Réci )

Lily James-t először Anastasia szerepére hallgatták meg.

(ArpiHajdu és Réci )

Hamupipőke kék báli ruhájából nyolc darabot készítettek el, amelyek apróságokban eltérnek egymástól, így például volt egy amelyik rövidebb volt a többinél és ahhoz a jelenthez használták, amikor Hamupipőke a hintóhoz szalad a lépcsőn.