Hamupipőke

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Kicsit jobbra számítottam. Az eredeti történetet feleleveníti, de sok volt benne a látványra való törekvés, mint nem egy kis színt adni a történetbe. Egyszer nézhető.

indingo   2017. 04. 14.

Én még jó mesefeldolgozást nem láttam. Szinte divat megfilmesíteni az egykor népszerű meséket. Itt sem láttam nagy csodást. Semmi újdonság vagy egyediség nem volt a filmben.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 07.
Aranyos mese

Hamupipőke történetéből azért nem volt olyan elképzelhetetlen az élőszereplős verzió, mint mondjuk A dzsungel könyvéből vagy Az oroszlánkirályból, de a technika fejlődése azért mindig tud újabb varázslatos dolgokat produkálni. Azoknak a filmeknek az esetében, amikor ilyen szinten túlteng a CGI, mindig elgondolkodom, hogy milyen érzés lehet a színészeknek, amikor látják a végeredményt, hogy jelen esetben például egy tök hintót varázsolnak alá a speciális effektek készítői. Mivel a Hamupipőke egy mese, amelyet áthat a varázslat, így a túlzott effektezés sem zavart annyira, sőt, igazán szép lett a film képi világa. Az állatkák (főleg az egerek) nagyon aranyosak voltak, a jelmezek mesések, a hel... több»

dailyfilmsan   2019. 08. 29.

Nagyon, nagyon nagyon látványosra sikeredett a Disney rajzfilm élőszereplős verziója. Tündököl akár egy ékkő nagyon jól játszottak a színekkel. A karakterek nem hazudtolják meg a rajzfilmből már jól ismert szereplőket. Sőt nagyon jól összehozták a castingot. Egyetlen egy valami hiányzik a filmből és az a kicsi plusz amivel túl kellett volna szárnyalnia a mesét. Sajnos én nem találtam meg benne pedig nagyon akartam hogy legyen mert tényleg nagyon tetszett a film. Csak hát számtalanszor láttam mese formájában.

Edii   2015. 04. 19.

Nagyon szép feldolgozás!! Alig vártam, hogy megnézhessem és nem csalódtam! A díszlet, a ruhák gyönyörűek, a szereplők, a karakterek bájosok, és az alaptörténet is megmaradt! Kiváló!!!

Hayley Atwell
Stellan Skarsgård
Stellan Skarsgård
Hayley Atwell
Lily James

Kenneth Branagh számos alkalommal bebizonyította már, hogy érti Shakespeare-t, hogy érti a blockbustert, hogy érti a férfiakat és a nőket – most megmutatja, hogy bizony ért a legkisebbek nyelvén is. A Hamupipőke kifogástalan kislány film, amin talán a mamák se fognak unatkozni. több»

Éppen ezért mindenkit arra biztatnék, a legkevésbé se támogassa a Disney új őrületét - kivéve, ha szeretné Richard Maddent nagyon szűk nadrágban, a "Robb Stark szerelembő több»

A jól ismert sztorihoz annyira ragaszkodott az egyébként nem erről híres brit rendező, hogy a film ettől lett szó szerint meglepően jó. több»

A film összbevétele 542 351 353 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 139 774 020 forintot termelt.

Az üvegcipő, amelyet a forgatásnál használtak, valójában nem illett Lily James lábára. A báli jelenetben CGI-al varázsolták a lábára a cipellőt.

(ArpiHajdu és Réci )

Lily James-t először Anastasia szerepére hallgatták meg.

(ArpiHajdu és Réci )

Hamupipőke kék báli ruhájából nyolc darabot készítettek el, amelyek apróságokban eltérnek egymástól, így például volt egy amelyik rövidebb volt a többinél és ahhoz a jelenthez használták, amikor Hamupipőke a hintóhoz szalad a lépcsőn.