Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A szépség és a szörnyeteg

(Beauty and the Beast)

indingo  2017. 04. 11.

Nagyon unalmas volt, egy az egyben a mese lemásolása. Az énekek dallamtalanok voltak és a nagy cécó a meleg karakter körül egyenesen nevetséges. 5 másodpercig, ha szerepeltek.

ArpiHajdu és Réci  2017. 04. 03.

A Dzsungel könyvével beköszöntött, A szépség és a szörnyeteggel pedig folytatódik az élőszereplős Disney-adaptációk korszaka. Ennek vagy örülünk, hiszen azokat a meséket láthatjuk megelevenedni a filmvásznon, amelyek meghatározták a gyermekkorunkat, vagy éppen bosszankodunk miatta, hiszen egy újabb bizonyítékot kapunk általa, hogy Hollywood tényleg kifogyott az eredeti ötletekből. Hát...majd elválik mi fog ebből kisülni. Ami a filmet illeti, kaptunk egy az eredetihez teljes mértékben hű adaptációt és pár kiegészítő kelléket is. A probléma ezzel csupán annyi, hogy A szépség és a szörnyeteg a maga 1991-es verziójával úgy volt tökéletes, ahogy volt. Mindazokat az elemeket tehát, amiket a 2017-es adaptáció hozzá tudott tenni az eredeti történethez totálisan feleslegesnek érzem. Gondolok itt elsősorban a Gaston és Lefou közötti homoszexuális vonalra (amelynek óriási visszhangja volt a médiában, így egy tuti reklámfogásnak bizonyult, hiszen a botrányokkal tarkított sztorikra csak még kíváncsibban az emberek...nem véletlenül, tudnak valamit a Disney reklámszakemberei). A vizuális effektek nagyon rendben voltak, egy igazi varázslatos (elvarázsolt) világot teremtettek meg a készítők. A záró jelenet pedig, amikor a kastély elvarázsolt személyzetének tagjai az utolsó emberi tulajdonságaikat is elvesztették és tárgyakká változtak, az egyik legszebben megkomponált jelenet volt, amit mostanában láttam. Ami a szereplőket illeti: a végén nemcsak hangban, hanem vizuálisan is megkaptuk a sztárparádét. Először úgy véltem a Szörnyeteget megformáló Dan Stevenst csak a Szörnyeteg maszkja miatt vág bamba fejeket, de amikor visszaváltozott emberré, akkor sem lett sokkal jobb a mimikája. Igyekeztek néhány poént is a karakter szájába adni, ám míg a mesében a Szörny az elején tényleg félelmetes, majd bájosan esetlen, addig a filmben ezek a poénkodások inkább erőltetettek voltak, mint hogy hozzáadtak volna a figurához. Általában nincs problémám a magyar szinkronnal, de ennél a filmnél már-már nézhetetlenre sikerült, az énekes jeleneteknél ugyanis egyáltalán nem figyeltek oda a szöveg és a kép illeszkedésére. Aki teheti, eredeti nyelven kezdjen neki. Nem tudom nem szeretni ezt a sztorit, ám a 2017-es verzió nem tudott érdemben hozzáadni az 1991-es eredetihez. Szerencsére elvenni sem sikerült belőle, de ha már egy új korszak kezdődik, amelynek a középpontjában élőszereplős Disney filmek lesznek, akkor ennél azért egy kicsit többet várok a folytatásban.

Orosz István  2017. 07. 18.

Egész jó kis filmes feldolgozás lett, a szereplőgárda is nagyon jól össze van válogatva, a dalok is benne vannak a Disney meséből, szóval egész jó kis családi film lett. Csak ajánlani tudom. :)

GedyPapa  2017. 08. 13.

Nem fűztem nagy reményeket a filmhez, hisz végig azt hittem, hogy a mese lesz elejétől a végéig átültetve élőszereplőbe (már amennyire egy beszélő óra élőszereplőnek minősülhet). Ezzel szemben kaptam pár új mellékszálat és nagyon jó színészi játékokat. Külön kiemelném a "varázslónő" karakterét a legnagyobb meglepetést ő okozta, illetve az amikor visszaváltoztak a tárgyak híres színésszé.

erare Nézhetetlen  2017. 08. 16.

Rövid kis életem egyik legborzalmasabb élménye volt ez a film. Igaz, hogy nem vártam valami nagyon nagy és lélekemelő alkotásra, de ennek a filmnek már az első mozzanata is megmerevített, és azt a bizonyos furcsa görcsbe rándult grimaszt hívta elő az arcomra, ami valóban csak nagyon ritkán kerül a tükörképemre. És a Harry Potteres csaj sem csinálta jól! Te jó ég, de mennyire nem játszott jól! Utálta ezt a szerepet, a maga édességes hazug és mű mivoltával együtt - ordított Emma Watsonról, hogy mennyire nem ért egyet az egész karakterrel és a film üzenetével! És ez a barokk környezet! - hát, kérem, mi a fenének? És azok a musicalbe illő dalok csak elnyújtották a filmet - és az én szenvedésemet. Át is ugrottam ezeket a részeket. Nem bírta a fülem. Közben pedig arra gondoltam, milyen szép is ez a történet valójában, hogy mennyire igaz mondanivalója van! És hogy ezt mennyire elfuserálták! Nem kellett volna, de tényleg nem kellett volna feltuningolni és lenyomni a mozinéző torkán. Csak hányás és fuldoklás lett a vége.

Dan Stevens
Dan Stevens
Kevin Kline
Bill Condon
Movieaddicts: A Szépség és a Szörnyeteg
Kellemesen giccses, boldog családi musical, olyan Disney-féle. Nem hibátlan alkotás, de nem kell szégyenkeznie sem. Látványos musical egy klasszikus meséből, több nem is kell. A 3D ugyan nem sokat hoz a konyhára, de is nem rossz. 7,5/10
Smoking Barrels: A Szépség és a Szörnyeteg
Méltó feldolgozást készítettek egy klasszikusból, egy jó kis családi musicalt kaptunk, amelynek még mindig az a legnagyobb tanulsága, hogy az igazi szépség legbelül lakozik, és sohasem a külsőségek után ítéljünk. Kellemes meglepetés, ne habozzunk, pakoljuk fel a családot, üljünk a moziba be, nem fogunk csalódni!

8/10
VOX.hu - A szépség és a szörnyeteg
Hogy kellett-e ez a remake? A szépség és a szörnyeteg története olyan fontos és gyönyörű, hogy ha a között kell választanunk, egy fiatalabb generáció ne legyen gazdagabb ezzel a csodás történettel, vagy be kell érnünk egy minimálisan innovatív élőszereplős változattal, az utóbbit választjuk. 70/100

Már a az 1930-as, majd az 1950-es években is voltak próbálkozások a megfilmesítésre.

(Mavil)

Összesen három Disney herceg van, aki a mesében hóval találkozik. Közülük az egyik a Szörnyeteg.

(Mavil)

Belle az eredeti történet szerint 17 éves, mikor az esemény játszódik.