A szépség és a szörnyeteg (1991)

Beauty and the Beast

A szépség és a szörnyeteg

Timon   2020. 01. 17.

Elsősorban a zenei elemeiért imádom ezt a nagyszerű mesét (azokat többször egymás után is meg tudom hallgatni),de önmagában egy csodás mesevilágot nyújtott.Belle és a szörnyeteg egyedi története még egy Romeo és Júlia-szintű romantikus tragédiához ké... több»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Gyönyörű mese, egy gyönyörű szerelemről. Manapság kivételesnek mondhatja magát aki egy ilyen érzelem hurrikánban részt vesz. Az életre kelő berendezések humora és a kellemes kis dalok ma is a fülembe csengenek.

Bogi87   2016. 05. 31.

Bájos mese a gyönyörű Belle-ről és a csúf szörnnyé változtatott, elátkozott hercegről. Gyerekkoromban nagyon szerettem ezt a Disney mesét, kedvenceim közé tartozott. Valahogy az akkori mesék sokkal jobbak voltak, több mondanivalóval rendelkeztek.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 08.

Egy igazi klasszikus és aranyos mese, szinte mint a többi Disney. Jó kis történetet csináltak a mese köré.

indingo   2017. 04. 11.

Nagyon szép kis mese, helyes figurákkal. Van mondanivalója, van benne izgalom. Csézike az egyik legcukibb karakter. A sok filmfeldolgozás a nyomába se ért. Remek dalok vannak benne.

Deku   2017. 07. 10.

Ez egy kihagyhatatlan történet, egy úgy mond egyszerű mesében tökéletesen adták vissza a romantikát és ez nagyszerű. A zenék felejthetetlenek és csodaszépek is egyben.

Mavil   2016. 06. 09.

Ki ne szeretné a Szépség és a szörny című mesét, amely egy igazi Disney klasszikus? Az egyik leggyönyörűbb, legbájosabb történet, csodálatosan kivitelezve.

Az első mese volt, amit legjobb film kategóriában Oscar-díjra jelöltek, de végül A bárányok hallgatnak vihette haza a szobrocskát.

(gyorfigyuri10)

Egyedül Belle az egyetlen olyan hercegnő, akinek a szeme mogyoróbarna színű

(lolita13)

Az alaptörténetet egy 1740-ben lejegyzett népmeséből merítették, amelynek magyar változata A Rózsa címmel jelent meg Benedek Elek mesegyűjteményében.

A szörny medve, farkas, bölény és oroszlán keverék.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Belle-nek folyamatosan rakoncátlankodik egy hajtincs, amely belehull a szemébe. Linda Woolverton forgatókönyvíró szerint ezzel azt szerették volna hangsúlyozni, hogy a karakter bizony nem tökéletes.

Rupert Everett-et meghallgatták Gaston szerepére. A készítők azonban úgy gondolták, hogy a színész hangja nem elég arrogáns a szerepre.

A Disney eredetileg azt szerette volna, ha Belle-nek Jodie Benson kölcsönözte volna a hangját (aki Ariel-t alakította a Kis hableányban).

Jackie Chan kölcsönözte a hangját a Szörnyetegnek a film japán verziójában (beleértve a dalokat is).

Az eredeti tervek szerint Gaston túlélte volna a zuhanást a Szörnyeteg kastélyából, után azonban farkasok ölték volna meg. Ez a terv azonban később megvalósult az Oroszlánkirályban, Zordon halálakor.

A herceg neve Adam, amelyet azonban a mesefilmben egyszer sem említenek. Csupán a brodway verzióból és számítógépes játékból derült ki, amelyet a film alapján készítettek.

Gyerekkorunk kedvencén szerencsére nem fogott az idő, bárhol, bármikor el tud bűvölni bennünket, és ez így van jól.
9/10 több»

Mintha egy míves vintázs-modellt látnánk, amelyben egyszerre érezni a nosztalgikus romantikát és ahogy készítője kétségbeesetten próbálja befogni a fülét, nehogy meghallja az idők szelét.

7/10 több»