Karácsonyi lidércnyomás

Karácsonyi lidércnyomás

The Nightmare Before Christmas
Mithrel

Rosszcsont Jacknek annyira megtetszik Karácsonyváros, hogy elraboltatja a Mikulást, és átveszi tőle a munkakörét. Halloween város korábbi ceremóniamestere rendhagyó módon képzeli el az ünnepeket...

(hp)

Rendező: Henry Selick
Premier (HU): 1994.11.24. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.06.07 JRD

Halloweeni filmmaraton alapvető elelme Kedvenceim egyike, de nem a története, hanem a vizuális megjelenítés miatt. Baljós, félelmetes, "érződik rajta a gonoszság" és a dalok is jók. Mindenképpen érdemes a figyelemre. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Nálam az animációs filmeknél benne van a TOP 3-ban!Szuper,izgalmas,kissé romantikus,aranyos,és megható.Nem tudom megunni,és még sokszor meg fogom nézni.Biztosan.És soha nem unom meg.

2017.07.18 Deku

Korának haladtával sem kopik meg eme film nagyszerűsége. Tim Burton nagyon jól megtudja ragadni az ilyen stílusú hangulatot. Nagyszerű időtöltésként szolgált ez az film az egész család számára.

2018.11.16 dailyfilmsan

Imádtam. Az hogy egy csontváznak nagyratörő álmai vannak vitte a prímet. Kicsit kevesebb zenéért nem haragudtam volna meg de nem volt olyan amit ne dúdoltam volna együtt a meseszereplőkkel. Kár hogy nem készült folytatás belőle, én azért kíváncsi lettem volna mit hoznak ki a végkifejletből.

2017.05.02 indingo

Úristen, már több mint húsz éves a film. Nagyon egyedi és különleges a grafikája, látszik, hogy Tim Burton keze benne van. Tetszett a története, nagyon más mint a megszokott.

A mű eredeti címe: The Nightmare Before Christmas. Szerző: JRD

Tim Burton ötlete és rajzai alapján készült az animáció.Szerző: JRD

Tim Burton volt a film producere.Szerző: JRD

Magyarországon először feliratozva vetítették le, majd szinkronizálva 2007-ben mutatták be.Szerző: JRD

(2016. 12. 27.)
Mind karácsonyra, mind Halloweenre kiváló ez az egyedi alkotás, kicsiknek (no azért annyira kicsiknek nem!) és nagyoknak egyaránt.
9/10 Több