Karácsonyi lidércnyomás (1993)

The Nightmare Before Christmas

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Timon   2019. 10. 31.

A legjobb halloween-i film szerintem. Valamennyire meg karácsonyi is,úgy fifty-fifty. Meseként sem nagyon mellőzik a fekete humort itt,már amennyire a maga kategóriájában itt belefér.A fenomenális dalbetétek olyan jók,hogy akár színházi musical formájában is érdekes lehet. A két ünnepet egy lapon említeni azért vicces,de jó,hogy azért nem olyan túlzottan.Emellett a sok popkultúrális utalás,vonás is különösen tetszett.Szerethető klasszikus halloweeni-karácsonyi mese. 10/10

indingo   2017. 05. 02.

Úristen, már több mint húsz éves a film. Nagyon egyedi és különleges a grafikája, látszik, hogy Tim Burton keze benne van. Tetszett a története, nagyon más mint a megszokott.

Deku   2017. 07. 18.

Korának haladtával sem kopik meg eme film nagyszerűsége. Tim Burton nagyon jól megtudja ragadni az ilyen stílusú hangulatot. Nagyszerű időtöltésként szolgált ez az film az egész család számára.

Fahéjgolyó   2016. 10. 18.

Tim Burton egyik legjobb műve!Sajnos az utóbbi években nem sikerült ilyen jó filmet csinálnia, vagy csak másra van igény nem tudom. Kimondottan nem szeretem a musicaleket, főleg nem mesében, de ez nagyon tetszett.

dailyfilmsan   2018. 11. 16.

Imádtam. Az hogy egy csontváznak nagyratörő álmai vannak vitte a prímet. Kicsit kevesebb zenéért nem haragudtam volna meg de nem volt olyan amit ne dúdoltam volna együtt a meseszereplőkkel. Kár hogy nem készült folytatás belőle, én azért kíváncsi lettem volna mit hoznak ki a végkifejletből.

Mind karácsonyra, mind Halloweenre kiváló ez az egyedi alkotás, kicsiknek (no azért annyira kicsiknek nem!) és nagyoknak egyaránt.
9/10 több»

2001-ben a Disney folytatást akart a filmhez, amely azonban már nem stop motion technikával készült volna, hanem számítógépes animációval. Végül Tim Burtonnek sikerült lebeszélnie a stúdiót a tervről.

A zeneszerző, Danny Elfman bevallása szerint a Karácsonyi lidércnyomás volt az egyik legkönnyebb munkája, mivel sok hasonlóságot érzett önmaga és Rosszcsont Jack között.

Hozzávetőlegesen 100-an dolgoztak a filmen három éven keresztül.