Karácsonyi lidércnyomás

The Nightmare Before Christmas

2022.06.07 JRD

Halloweeni filmmaraton alapvető elelme Kedvenceim egyike, de nem a története, hanem a vizuális megjelenítés miatt. Baljós, félelmetes, "érződik rajta a gonoszság" és a dalok is jók. Mindenképpen érdemes a figyelemre. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Nálam az animációs filmeknél benne van a TOP 3-ban!Szuper,izgalmas,kissé romantikus,aranyos,és megható.Nem tudom megunni,és még sokszor meg fogom nézni.Biztosan.És soha nem unom meg.

2017.07.18 Deku

Korának haladtával sem kopik meg eme film nagyszerűsége. Tim Burton nagyon jól megtudja ragadni az ilyen stílusú hangulatot. Nagyszerű időtöltésként szolgált ez az film az egész család számára.

2018.11.16 dailyfilmsan

Imádtam. Az hogy egy csontváznak nagyratörő álmai vannak vitte a prímet. Kicsit kevesebb zenéért nem haragudtam volna meg de nem volt olyan amit ne dúdoltam volna együtt a meseszereplőkkel. Kár hogy nem készült folytatás belőle, én azért kíváncsi lettem volna mit hoznak ki a végkifejletből.

2017.05.02 indingo

Úristen, már több mint húsz éves a film. Nagyon egyedi és különleges a grafikája, látszik, hogy Tim Burton keze benne van. Tetszett a története, nagyon más mint a megszokott.

2019.08.01 Ms. Akárki

Imádom. Igazi Tim Burton klasszikus. Gyönyörű az egész mese látványvilága és a történet igazán egyedi. Ahogy egyik ünnepből mennek át a másikba. Remek romantikus mese egy kicsit sötét stílusban. De hálisten happy end a vége.

2017.02.05 hszpp

Egyszerűen imadom. Nagyon különleges alkotás, teljesen mas mint a mai filmek. A történet is egyedi, de hat Tim Burton neve önmagában jelenti az egyediseget is:)

2019.10.31 Timon

A legjobb halloween-i film szerintem. Valamennyire meg karácsonyi is,úgy fifty-fifty. Meseként sem nagyon mellőzik a fekete humort itt,már amennyire a maga kategóriájában itt belefér.A fenomenális dalbetétek olyan jók,hogy akár színházi musical form... Több

2016.10.18 Fahéjgolyó

Tim Burton egyik legjobb műve!Sajnos az utóbbi években nem sikerült ilyen jó filmet csinálnia, vagy csak másra van igény nem tudom. Kimondottan nem szeretem a musicaleket, főleg nem mesében, de ez nagyon tetszett.

2018.12.26 harnas1207

Hiányérzetem volt a mesével kapcsolatban. A történet az ellopott Télapó szerepről igazán különleges, de nagyon vontatott volt. Feleslegesnek éreztem ezt a sok éneklést, és végig az járt az eszembe, hogy ennél sokkal többet is ki lehetett volna hozni a sztoriból. Hiába, nem mai darabról beszélünk...

2017.11.02 Bazzzsi

Bátor dolog volt a készítőktől egy ilyen témájú, hangulatú és kinézetű mesét alkotni. Nekem tetszett, egyedi és különleges. Néhány évente újra nézem.

2019.04.12 MidoD7

Egyszerűen kerestem benne valamit, amitől jó lett volna az egész. Hiába. Nekem nem jön be ez a történet. A rendezéssel nincs gond, a látvány kiváló, a színészek is jók, csak valahogy nem jött át az érzés.

2018.03.23 hackerjulcsi

Tim Burton stílusa és zseniális elméjének terméke ez a film maga. A karácsony köré épült sztereotípiák lebontásában úttörő ez az alkotás, ezért nagyon tetszett és ajánlom mindenkinek, aki megunta a kliséket.

2018.09.30 Csillagpor

Különleges és egyedi animációs film. Nagyon jó és érdekes történet. Kicsit ijesztő de Tim Burtonnek mindig ilyen hasonló stílusú látásmódja van. Imádom, de inkább felnőtteknek való történet. Szerelmi szál is nagyon szép volt. Az egésznek a mozgatórugója, mint mindig. A zene zseniális.