Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Hamupipőke

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Igazi klasszikus disney mese. Szerintem már mindenki látta már legalább egyszer. Gyönyörű bár kissé érthetetlen romantikus történet... felpróbáltatta a cipőt mindenkivel..ha annyira szerette, akkor hogy nem tudta, hogy hogyan néz ki?XD

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Egy igazi Disney klasszikus, melyben a romantika kapja talán a legnagyobb hangsúlyt. A jó pedig megkapja megérdemelt jutalmát.

hackerjulcsi   2018. 03. 23.

Nem szeretem különösebbképpen a hercegnős rajzfilmeket, de azt el kell ismerni, hogy nagyon bájosra sikerült ez a mesefilm. Tetszik benne a varázslat megjelenítése. 4*

oneminute   2018. 07. 07.

Nincs kisgyerek, tartozzon az bármilyen nációhoz, aki ne ismerné ezt a történetet. A Disney mesék pedig különösen szépek és látványosak.

zsani   2018. 01. 23.

Az egyik legnagyszerűbb Disney mese. Nagyon sanyarú a kezdés, de a végére mint mindig egy gyönyörű happy end a végkifejlet.

AESB   2015. 06. 17.

Imádom! Annyira kedves, bájos és varázslatos mese. Nagyon szép a kidolgozása, ahhoz képest, hogy mikori filmről van szó. A karakterek nagyon jók, a zene tökéletes, a történet kiváló!

Mozi22   2015. 05. 03.

Gyermekkorom meghatározó Walt Disney filmje, mint oly sok másik. A filmet belőle nem láttam, de a Disney magasra tette a lécet számomra.

Walt Disney nem először nyúlt hozzá Hamupipőke történetéhez. Már 1922-ben is készített csapatával egy változatot, mely a Laugh-O-Gram sorozat utolsó darabjaként jelent meg.

(TribeBubu)

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1950-ben.

Az AFI's 10 Top 10 2008-as listáján - animációs film kategóriában - 9. helyen végzett.

Hamupipőke Ilene Woods hangjàn szólal meg.

Walt Disney kedvenc karaktere volt a címszereplő.

Hamupipőke szàrmazàsàt tekintve francia.

Összesen 3 alkalommal hagyja el a cipőjét a mesében Hamupipőke.

Hamupipőke làbmérete 37,5.

Hamupipőke alakja az eredeti tervek szerint a Bolondos Dallamok sorozatban jelent volna meg. Időközben döntöttek úgy, hogy önàlló történetet kap.

Ilene Woods kölcsönözte hangjàt Hamupipőkének.