Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Hófehérke és a hét törpe (1937)

Snow White and the Seven Dwarfs

Hófehérke és a hét törpe

Blank   2020. 03. 16.

Nagy kedvencem :) meg van valahol VHS-n is még :)

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Igazi Disney klasszikus, nagyon szerettem gyerekkoromban és nagyon szép a grafikája, a dalok is jól csengnek benne.

Bogi87   2016. 05. 28.

Kedvenc gyermekkori Disney rajzfilmem. Legalább 100X láttam már.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 12.

Nagyon aranyos és csodálatosan szépen megrajzolt mese. Gyerekként iszonyatosan sokszor láttam. A Disney első meséi között van és a legjobbak között is.

indingo   2017. 04. 14.

Egész estés mese, remek dalokkal. Minden karakter meg van benn, ami egy tipikus mesében megvan és jóvá teszi azt. Jó és gonosz, rossz és csúf.

Deku   2017. 07. 10.

Hihetetlen módon csodálatos ez a mese. Korát meghazudtolóan eszementül jó. Remek dalokkal van tarkítva és a története is egyaránt szórakoztató fiúknak lányoknak.

babsy88   2016. 08. 06.

Nagyon jó mese, igazi klasszikus, a hét törpe egyszerűen fantasztikus! A történet a zenék teljesen felemelik az ember hangulatát.

Hófehérke a legfiatalabb a Disney-hercegnők között hiszen ő még csak 14 éves.

(lolita13)

Walt Disney sokszor a szemetesvödörből halászta elő a gazdájuk által rossznak ítélt gegeket, majd az összegyűrt lapot kisimítva kitűzte az üzenőfalra azzal az üzenettel, hogy „Használjátok fel! Ez egy jó geg.”

(TribeBubu)

Az élethű animáció érdekében élőszereplős referenciafelvételeket rögzítettek a készítők, majd egy rotoszkóp nevű eszköz segítségével papíron újra elkészítették a szereplők mozgását animáció formájában. Ezzel a megoldással mérföldkövet helyeztek el a rajzfilmkészítés történelmében.

(TribeBubu)

A törpéknek rengeteg nevet írtak össze, ebből a listából pedig kiválasztották a leghatásosabbakat.

(TribeBubu)

Kuka neve csak nagysokára merült fel. Előtte csak a hetediknek hívták az ő karakterét.

(TribeBubu)

A hét törpe nevei nem a Grimm testvérek gyűjteményéből származnak, a Disney csapata találta ki őket.

(TribeBubu)

A filmhez készült minden egyes rajzhoz módosításokat kért valamelyik rendező és/vagy Walt Disney.

(TribeBubu)

A Hófehérke és a hét törpe volt a világ legelső egész estés rajzfilmje.

(TribeBubu)

Hófehérke arcának színe egy hölgy ötletéből származik. A figura túl sápadtnak tűnt a cellulóz miatt, amikor pedig kiszínezték, nevetségesen bohócszerűnek hatott. Erre vetette fel az ötletet az egyik lány a kihúzó/színező csapatból, hogy a rúzsával megpróbálna egy kis életet lehelni az első változatba. Walt Disney-nek tetszett az eredmény, de kételkedett benne, hogy az összes rajzra fel tudják vinni és a többi lány sem bízott az ötlet megvalósíthaóságában. Végül sikerült nekik, így Hófehérkét pirospozsgásan csodálhatjuk.

(TribeBubu)

Walt Disney minden stábtagot megkért, hogy ha bárkinek eszébe jut egy gegötlet, azonnal jelezze. Minden felhasznált ötletért 5 dollárral lett gazdagabb annak kiötlője, a nagyon jó ötletek pedig 10 dollárt értek.