Pinokkió

Pinokkió

Pinocchio

Geppetto az öreg fafaragó egy nap úgy dönt, farag magának egy fabábút, mivel nincs igazi gyereke. Egy tündér azonban megszánja az öreget és életre kelti neki a Pinocchio nevű bábút. Az engedetlen Pinoccio azonban nem akar jó kisgyerek módjára viselkedni, hanem helyette veszélyes és… Több

Premier (HU): 1941.12.21. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.03.18 Kapszaicin

A legjobb Pinokkió film. Walt Disney produkciók közül aligha létezik olyan remekmű, ami ne lenne népszerű. Eme Pinokkió örökdarabon sokan nőttek fel. Töretlen sikerének titka, hogy nagyon szerethetőre sikerültek a karakterek. Pinokkió és Geppettó cuk... Több

2022.04.19 JRD

A legjobb...

Számtalan Pinocchio történet látott napvilágot az évtizedek során, de valahogy -számomra- ez az igazi. Mint minden igazi Disney film ez is hozza az elvárt minőséget, szórakoztatást, elgondolkodtatást és látványt. Mindenképp kötelező darab egy filmmolynak! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.04.14 indingo

Szép mese, bár lehet hogy egy mai gyereknek már nem tetszene. A története szívbemarkoló a gyermek után áhítozó öregemberről. Sok tanulság is van a mesefilmben.

2022.07.27 Timon

Örökérvényű, tanulságos, klasszikus mese

Szép, régi klasszikus, tele tanulsággal. Túlzás nélkül mutatja be, mennyire veszélyes a szófogadatlanság. A filmben is helyén van a szimbolikus oldala a mesének. Az a rész például, ahol szamárrá változnak, szerintem eléggé félelmetes volt, de hát szórakozásra feltenni az életet, már önmagában szamárság, felelőtlenség. A valóságban rosszabb: az ember sok esetben esztelenül költi a pénzét, és nyomorba dől vagy börtönbe kerül. Tetszett, ahogy egy kicsit bővít a könyvhöz képest, de a fő mesevonaltól nem tér el. 10/10

2017.08.30 Deku

A lehető legjobb filmek listáján tartom számon eme darabot. Pörgős, fordulatos és totálisan magával ragadó volt ez a történet. Hiába voltak nagyon apró hibák én nem vettem észre, mivel nagyon szimpi volt a sztori.

Carlo Collodi Pinokkió kalandjai című műve volt a rajzfilm alapja.Szerző: JRD

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1940-ben.Szerző: dulkap

Az AFI's 10 Top 10 2008-as listáján - animációs film kategóriában - 2. helyen végzett. Szerző: Bogi87

A film közel 2,3 millió dollàrból jött létre, bevételei vilàgszerte felülmúltàk a 84 milliót.Szerző: Bogi87