Csipkerózsika

Csipkerózsika

Sleeping Beauty
Stiff

A gonosz boszorkány megátkozza az újszülött hercegnőt: amint nagykorúvá érik, egy tűszúrás miatt meghal. A király megkéri a három jó tündért, szabadítsák meg lányát az átoktól. De ők is csak annyit tudnak elérni, hogy a lány a halál helyett mély, és feloldhatatlan álomba merüljön. A királylány a… Több

Rendező: Clyde Geronimi
Premier (HU): 1995.08.24. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.05.23 JRD

Egyszerű mese. Van a jó. Jön a gonosz. Lesz egy kis csetepaté, aztán a jó győz, és a gonosz meghal. Végül pedig mindenki boldogan él, amíg... Mégis szórakoztató, és a dalok magukkal ragadják a nézőt. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.05.14 indingo

A történet a szokásos. Jön a királyfi és megmenti a 100(!) éve szundikáló, de persze egy percet se öregedő lányt, akinek ennyi durmolás után még a haja és a sminkje is tökéletes.

2019.08.02 Ms. Akárki

Tipikus történetű disney mese. Gonosz megtámadja a jót és ezért a hős hercegnek kell megmentenie a mély álomba zuhant ártatlan királylányt. Egyedül azért nem szeretem annyira ezt a mesét, mert a nőket nagyon gyengének, egysíkúnak ábrázolják. A zenéi gyönyörűek és fülbemászóak.

2019.03.23 Timcsi

Látványra hozta a szokásos Disney színvonalat. A története kiszámítható, de azért szerethető.

2017.05.14 TribeBubu

Bár szerintem kissé buta a karakterek grafikája Disney-hez képest, de egész hangulatos, a hátterek meg gyönyörűek. Viszont nagyon unalmas volt ez a rajzfilm. Tényleg csak akkor kapkodtam fel a fejem, amikor megjelent Demóna, de ő sajnos keveset szere... Több

A gonosz királynéról, Demónáról született film is Angelina Jolie főszereplésével.Szerző: JRD

Képarány: 2,55:1.Szerző: JRD

Műfaja: zenés romantikus fantasy-film.Szerző: JRD