Csipkerózsika (1959)

Sleeping Beauty

JRD   2022. 05. 23.

Egyszerű mese. Van a jó. Jön a gonosz. Lesz egy kis csetepaté, aztán a jó győz, és a gonosz meghal. Végül pedig mindenki boldogan él, amíg... Mégis szórakoztató, és a dalok magukkal ragadják a nézőt. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

indingo   2019. 05. 14.

A történet a szokásos. Jön a királyfi és megmenti a 100(!) éve szundikáló, de persze egy percet se öregedő lányt, akinek ennyi durmolás után még a haja és a sminkje is tökéletes.

Ms. Akárki   2019. 08. 02.

Tipikus történetű disney mese. Gonosz megtámadja a jót és ezért a hős hercegnek kell megmentenie a mély álomba zuhant ártatlan királylányt. Egyedül azért nem szeretem annyira ezt a mesét, mert a nőket nagyon gyengének, egysíkúnak ábrázolják. A zenéi gyönyörűek és fülbemászóak.

Edii   2015. 09. 16.

Bájos mese, kedves történettel és szép kidolgozással, nem a legjobb Disney, de mindenképpen nézhető.

Timcsi   2019. 03. 23.

Látványra hozta a szokásos Disney színvonalat. A története kiszámítható, de azért szerethető.

TribeBubu   2017. 05. 14.

Bár szerintem kissé buta a karakterek grafikája Disney-hez képest, de egész hangulatos, a hátterek meg gyönyörűek. Viszont nagyon unalmas volt ez a rajzfilm. Tényleg csak akkor kapkodtam fel a fejem, amikor megjelent Demóna, de ő sajnos keveset szere... több»

hackerjulcsi   2018. 03. 30.

Már-már örök klasszikusnak mondható ez a mesefilm. Egy jól ismert történet, szépen megrajzolt és hangzatos zenével tarkított köntösben. Nagyon tetszett, még szerintem sokszor meg is fogom nézni :)

A gonosz királynéról, Demónáról született film is Angelina Jolie főszereplésével.

Képarány: 2,55:1.

(JRD )

Műfaja: zenés romantikus fantasy-film.

(JRD )

Eredeti cím: Sleeping Beauty.

(JRD )

Olyan kevés pénzt hozott a konyhára, hogy 30 évig nem készítettek hercegnős mesét.

(Laca//Ho/rr/oR//)