Mary Poppins

Artemisia   2020. 01. 02.

Megunhatatlan, örökzöld klasszikus, mesés gyerekfilm, emellett az egyik legjobb klasszikus is. Az a fajta dilm amit legalább egyszer mindenkinek látnia kell.

Deku   2017. 10. 23.

Nem kapott el a hév miután megnéztem sőt azt kell mondjam már rögtön az elején unalmassá vált. Valószínűleg másokat jobban megérinthet ez a film mint engem mert én valahogy nem dobtam el az agyam tőle.

Berto49   2016. 12. 12.

A Banks úr megmentése után muszáj volt megnéznem, és nagyon tetszett. Igazi családi Disney-film. Egyszerűen nem értem, hogy miért tiltakozott az írónő minden egyes apró-cseprő, lényegtelen dolog miatt. Ez a film sokkal több nézőhöz eljutott, mint ame... több»

diumiu   2018. 01. 31.

A Mary Poppins történetet olvastam, láttam színházba és természetesen a filmet. Bármilyen feldolgozásban szeretem, a zenék fülbemászóak, Julie Andrews Tökéletes, imádom!

TribeBubu   2017. 05. 23.

Minden pompás volt, de a dalok nagy része nem tetszett és túl sok is volt belőlük. A filmben elhangzott szövegek 90-95%-a szerintem dalszöveg. Ennyi nekem elég ahhoz, hogy tönkretegyen egy jó filmet (pedig semmi bajom a musicalekkel.)

Vitya   2015. 05. 02.

Valahogy ez a mesefilm gyerekkoromban sem jott be. A szereplok karaktere nem tetszett es a sztorija sem fogott meg. Vannak ennel sokkal jobb gyerekfilmek.

doroffee   2016. 02. 09.

Imádtam ezt a filmet, Igazi klasszikus családi film. Felnőttnek és gyereknek is ajánlom, hiszen mindenkinek jut belőle némi útravaló a rendrakástól kezdve egészen odáig, hogy egy szülő mennyire és hogy foglalkozzon a gyerekével, és hogy mennyire jó a... több»

Karen Dortice elsőre túl hamisan énekelte fel a dalokat a stúdióban.

(Artemisia )

A Banks gyerekeket alakító gyerekszereplők nem voltak minden trükkbe beavatva, így sokszor tényleg meglepődtek Mary Poppins mutatványain.

(Artemisia )

Julie Andrews személyét maga az írónő, P. L. Travers castingolta telefonon. Julie közvetlenül szülés után, még a kórházban beszélt vele.

(Artemisia )

Walt Disney lányai imádták a Csudálatos Mary-könyveket, meg is ígértették apjukkal, hogy egyszer filmet készít belőle.

(Artemisia )

Travers kedvenc gyerekkönyvének előlapjára valaki filctollal az M. Poppins nevet írta. Innen ered Mary Poppins neve.

(Artemisia )

Mary Poppins karakterét P.L. Travers írónő Ellie nevű nagynénje ihlette, aki dadaként vigyázott rá gyermekkorában.

(Artemisia )

A Times közölt egy cikket, melyben egy amerikai professzor rasszizmussal vádolta a filmet a jelenet miatt, melyben Mary Poppins korommal keni be az arcát a kéményseprők tánca közben.

(Artemisia )

Robert Sherman hetekig dolgozott Mary Poppins híres himnuszán, mígnem a kislánya hazatérve az iskolából elmesélte, hogy a kanalas gyógyszer mellé cukrot adtak neki, hogy könnyebben le tudja nyelvi. Így született meg a híres dal, 'A spoonful of sugar".

A Mary Poppins írója, P. L. Travers és a Disney stúdió közötti fagyos viszony miatt az írónőt nem hívták meg a film premierjére, ám ő kierőszakolta a belépőjegyet Disney-ből.

Richard Sherman szerint két hétbe telt, hogy testvérével megalkossák a "Supercalifragilisticexpialidocious" szót, amelyet egy gyerekkori közös élményük ihletett.

Robert Stevenson rendezői munkájára nem lehet panasz, a film sikere mégis Walt Disney-nek köszönhető, rengeteg energiát, időt és pénzt fektetett bele, ami végül busásan megtérült. Megunhatatlan klasszikus! több»