Hamupipőke

Cinderella

A film összbevétele 542 351 353 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 139 774 020 forintot termelt.

Alicia Vikander elszántan versenyzett Hamupipőke szerepéért.Szerző: Artemisia

Sandy Powell jelmeztervező 20 ruhát álmodott meg a filmhez.Szerző: Artemisia

A filmben látható jelmezek Rómában, az Annamode nevű műhelyben készültek.Szerző: Artemisia

Az eredeti történet szerint 3 napon keresztül tart a bál.Szerző: Artemisia

Károly herceg egyik hadvezére színes bőrű, azonban a rajzfilm alapján a történet 1860 és 1890 közé tehető, és feltehetőleg Németországban vagy Franciaországban játszódik, vagyok irreális, hogy a hercegnek színes bőrű hadvezére legyen.Szerző: Artemisia

Az eredeti rajzfilmben aranycipellő szerepel, itt azonban üvegcipője van Hamupipőkének.Szerző: Artemisia

Az üvegcipő, amelyet a forgatásnál használtak, valójában nem illett Lily James lábára. A báli jelenetben CGI-jal varázsolták a lábára a cipellőt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Lily Jamest először Anastasia szerepére hallgatták meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hamupipőke kék báli ruhájából nyolc darabot készítettek el, amelyek apróságokban eltérnek egymástól, így például volt egy, amelyik rövidebb volt a többinél, és ahhoz a jelenthez használták, amikor Hamupipőke a hintóhoz szalad a lépcsőn.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hamupipőke báli ruháján és a hajában majd 10 ezer Swarovski kristály kapott helyet.Szerző: ArpiHajdu és Réci