Demóna 2: A sötétség úrnője

Maleficent: Mistress of Evil

A film összbevétele 491 730 089 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 198 465 098 forintot termelt. A hazai mozik összesen 136 630 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben szerepel Miyavi japán rockgitáros is, aki Jolie jó barátja; mindketten az ENSZ menekültügyi nagykövetei. Szerző: Teemeah

A Demóna 2 premierje egybeeseik a Csipkerózsika című Disney klasszikus bemutatásának 60. évfordulójával. Szerző: hp

Számos országban A sötétség úrnője alcímmel futott a Demóna első része. Szerző: hp

A Demóna 2 a negyedik élőszereplős Disney-adaptáció 2019-ben (Dumbó, Az oroszlánkirály, Aladdin). Szerző: hp

A Demóna 2-ben egy Oscar-díjas (Angelina Jolie), és 4 Oscar-díjra jelölt színész is játszik (Chiwetel Ejiofor, Imelda Staunton, Lesley Manville és Michelle Pfeiffer).Szerző: hp

A 2010-es Salt ügynök után Chiwetel Ejiofor és Angelina Jolie második alkalommal állt együtt a kamerák elé. Szerző: hp

A második rész rendezői székét Joachim Rønning vette át a Demóna direktorától, Robert Strombergtől. Szerző: hp

Angelina Jolie a Demóna 2-ben az első rész legtöbb főbb szereplője visszatér, köztük Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple és Lesley Manville.Szerző: hp

Brenton Thwaites nem tért vissza a folytatásban, a szerepét Harris Dickinson vette át. Szerző: hp

A sötétség úrnője 2014-es Demóna folytatása. Szerző: hp

Angelina Jolie első alkalommal 2014. június 3-án beszélt egy interjúban arról, hogy elkészülhet a Demóna 2, de a Walt Disney Pictures csak 2015. június 15-én jelenetette be hivatalosan a produkciót. Szerző: hp

A film forgatása 2018. május 29-én kezdődött kezdődött meg a Pinewood Studios falai között Buckinghamshire-ben, Angliában. A munkálatok 2019. augusztus 24-én értek véget. Szerző: hp

A Demóna 2 premierjét eredetileg 2020. május 29-re tűzte ki a Disney, azonban a bemutatót végül több mint fél évvel előbbre, 2019. október 18-ra módosították. Szerző: hp