Oscar Diggs, a nagy nőcsábász és cirkuszi bűvész egy hatalmas vihar után Óz birodalmában találja magát, és elsőre úgy tűnik, ráragyogott a szerencse csillaga: hírnév és gazdagság várja. Azonban miután találkozik a három boszorkánnyal, a helyzete egyre bizonytalanabbá válik. Mégsem ő lenne… több»
Hiába Disney, hiába látványos, az Óz, a hatalmas – túlzással, igaz, de – egy fércmű. Vegyük azt, hogy volt egyszer egy ma már klasszikusnak számító alapmű, és annak igyekeztek egy „folytatást”, illetve ebben az esetben egy eredetsztorit adni. Ez azonban nem igazán sikerült. A látványra fordított energia és pénz egyértelmű, de a színészi alakítások vagy egyáltalán a színészek kiválasztása már sokadrangú szempont lehetett. Ha a fene fenét eszik is, nem igazán vágom, hogy miért pont James Franco, vagy egyáltalán miért Mila Kunis. Egy biztos: látványban ott van. Magyar szinkronnal nem elviselhetetlen. De nem gondolom, hogy amolyan totálisan többször is megnézhető film volna. (Valószínűleg Walt Disney – aki a Hófehérke és a hét törpe sikerein felbuzdulva már akkoriban meg akarta filmesíteni Óz történetét, de csak 1957-ben sikerült a filmjogokat megszereznie – nem így képzelte el a történet jövőjét.) Egyébként a ma már legendás Óz, a csodák csodája (1937, Judy Garland főszereplésével) nem igazán nyerte el az író tetszését. Vajon mit a szólna akkor ehhez a filmhez? Amikor a 2013-as Óz története felvetődött, már sok évtized telt el Walt Disney egyik nagy álma óta. Ha pedig netán olyan érzésed van, hogy az Óz, a hatalmas látványvilága ismerős, az bizony nem csoda! A díszletet, a jelmezeket, az egész látványvilágot különböző Disney mesék ihlették. Hófehérke, Bambi, Hamupipőke példának okáért. De ne hallgass rám! Nézd meg, és majd megítéled magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!
A film mesterien lavíroz a nagy előd után elvárható művészi-drámai elemek és a mai produkciókra jellemző humorosabb, modernebb elemek között. Tetszett, ahogy a film eleji fekete-fehér betéttel, a régies képekkel mintegy főhajtásként visszautalt az Óz... teljes kritika»
Az Óz, a csodák csodája filmtörténelmet írt. Minden értelemben klasszikus, akár ha a filmzenéjére, a szereplőgárdájára vagy éppen az adott kor technikai újdonságaira gondolunk, amelyeket először alkalmaztak széles vásznon. Na és a film története sem ... teljes kritika»
A film összbevétele 493 311 825 dollár volt (imdb.com).
Robert Stromberg, a film látványtervezője olyan rajzfilmekből vett anyagot az Óz látványterveihez, mint a Bambi, Pinokkió, Hamupipőke, vagy a Hófehérke és a hét törpe. Elmondása szerint gyakran járt Disneylandben, ottani élményei ihlették Smaragdvárost.
(Artemisia )Robert Stromberg, az Alice Csodaországban és az Avatar látványtervezője dolgozott a film látványvilágán.
(Artemisia )A film nagy részét a michigani Motion Picture Studios termeiben vették fel zöld háttér előtt.
(Artemisia )Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »