Óz, a hatalmas (2013)

Oz: The Great and Powerful

sammy88   2020. 08. 30.

Nem rossz, mondhatni egész jó

Óz világa sokunkat elvarázsol és egy klasszikushoz nyúlni, minidg bátor feladat. Nos, nem lett mellényúlás, nem is lett a legtökéletesebb, látványba is tolhattak volna még egy kis kraftot, de azért pofás kis film lett és nem bánja meg azért az ember ha megnézi.

Artemisia   2019. 12. 26.

A régi és az új keveredése, avagy főhajtás az Óz, a csodák csodája előtt

A film mesterien lavíroz a nagy előd után elvárható művészi-drámai elemek és a mai produkciókra jellemző humorosabb, modernebb elemek között. Tetszett, ahogy a film eleji fekete-fehér betéttel, a régies képekkel mintegy főhajtásként visszautalt az Óz... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 29.

Kiszolgálni az elvárásokat - Óz, a hatalmas

Az Óz, a csodák csodája filmtörténelmet írt. Minden értelemben klasszikus, akár ha a filmzenéjére, a szereplőgárdájára vagy éppen az adott kor technikai újdonságaira gondolunk, amelyeket először alkalmaztak széles vásznon. Na és a film története sem ... teljes kritika»

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Aki szereti a látványos filmeket, annak mindenképp érdemes megnézni. A történetet már sokszor sikerült valósághűbben előadni, de unalmasnak semmiképp sem mondanám.

indingo   2016. 11. 18.

Nagyon a látványra ment el e a költségvetés, a sztori unalmas, egyszer persze érdemes megnézni.

Deku   2017. 12. 10.

Egyszer épp megtudtam nézni de azért bőven tele volt hibákkal karakter szinten. Annyira rossz nem volt a történet, de az, ahogy tálalták nem vette be a gyomrom.

HETEDIK   2018. 07. 18.

Sam Raimi a Pókember 3 után nem készíthetett több gigaprodukciót a Marvelnél, hát csinált egyet a Disney-nél, nem is rosszat. Bár egyedi eszköztárát itt nem vonultatja fel, van egy-két jelenet mikor az értőbbek tudják, ezt ő csinálta. James Franco ha... több»

Robert Stromberg, a film látványtervezője olyan rajzfilmekből vett anyagot az Óz látványterveihez, mint a Bambi, Pinokkió, Hamupipőke, vagy a Hófehérke és a hét törpe. Elmondása szerint gyakran járt Disneylandben, ottani élményei ihlették Smaragdvárost.

(Artemisia )

Robert Stromberg, az Alice Csodaországban és az Avatar látványtervezője dolgozott a film látványvilágán.

(Artemisia )

A film nagy részét a michigani Motion Picture Studios termeiben vették fel zöld háttér előtt.

(Artemisia )

A Disney konkrétan Robert Downey Jr.-nak szánta a főszerepet, ám amikor Sam Raimi felkereste őt, nem találta alkalmasnak Óz szerepére.

(Artemisia )

Sam Mandez és Adam Shankman neve is felmerült a rendező választásnál, végül Sam Raimi lett a befutó.

(Artemisia )

A filmet az Óz, a csodák csodája előzményfilmjének szánták.

(Artemisia )

A film elkészítésének gondolata először 2005-ben merült fel a Disney-nél.

(Artemisia )

A kis porcelán lánykát alakító Joey King egyben a kerekes székes kislányt is alakítja, aki arra kéri Oscart, hogy gyógyítsa meg.

(Artemisia )

Mila Kunis gonosz boszorkány sminkjét négy órába telt feltenni és egy órába leszedni. A színésznő elárulta, hogy a forgatás után még két hónapig nem tudta maradéktalanul lemosni a zöld festéket magáról.

Ez volt Bill Paxton édesapjának, John Paxtonnak az utolsó filmje, aki gyakran szerepelt Sam Raimi munkáiban.