Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (2005)

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény

Orosz István   2017. 07. 18.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, az biztos nagyon kalandos, és nagyon varázslatos. Többször is láttam, számomra megunhatatlan, emellett még olvastam is, és megegyezik a könyvel nem úgy mint sok film.

Fahéjgolyó   2016. 11. 21.

Jó történet, kalandos, aranyos családi film. De sajnos a többi rész már egyre jobban lehúzza. De ha magában nézzük mint egy db részt, akkor egy jól kitalált mesét kapunk. Érdemes megnézni.

harnas1207   2019. 01. 15.

Nem vártam sokat a filmtől, hiszen ez egy gyerekeknek készült fantasy.de azon meglepődtem ,hogy a célközönség még a Harry Potter rajongóknál is fiatalabb korosztály. Talán pont ezért is volt olyan kínos végignézni a gügyögő és giccses történetet. Felnőtt fejjel egyáltalán nem élvezhető, de megkockáztatom a gyerekeket sem igazán tudja lekötni, mert a konkurens filmekhez képest elég silány a látványvilága.

Miska bácsi   2018. 05. 08.

Gyerekként nagyon szerettem, mert elragadó világa volt, és jól vegyítette az aranyos mesei elemeket és a kicsit vadabb csatajeleneteket. Kicsit idősebben visszanézve, most visszagondolva meg aztán már pláne változik az ember megítélése egy ilyen filmről. A gyerekszínészek ingadozó teljesítménye mellett már nem lehet szó nélkül elmenni, és sajnos pár jelenet már kifejezetten gagyinak hat. Viszont ha szigorúan tinédzser-meseként nézzük, még mindig szórakoztató tud lenni, és a régi kellemes emlékek miatt továbbra is jónak tartom.

Olivér Rózsa   2017. 07. 06.

Mikor elsőnek láttam akkor nagyon élveztem és szinte a kedvencem is lett de pár évvel később is belenéztem és akkor már gagyinak és eröltetettnek éreztem.

Patrick Kake
Jim Broadbent
Tilda Swinton

A forgatás alatt Skandar Keynes mutálni kezdett, ezért néha a nővére ugrott be helyette egyes jelenetek újraszinkronizálásakor.

(ArpiHajdu és Réci )

Skandar Keynes egyszerre jelentkezett Edmund szerepére a Narnia krónikái, valamint Simon Brown szerepére a Nanny McPhee - A varázsdada című filmekben. Végül Edmund szerepét nyerte el.

(ArpiHajdu és Réci )

A film vége felé Lucy idősebb énjét Georgie Henley nővére, Rachael Henley alakítja.