Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (2005)

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény

drg0602   2020. 02. 21.

Kellemes családi fantasy!

Teljesen jó történet, kellemes családi fantasy. Lefoglalt az egész film. Érdemes megnézni.

Orosz István   2017. 07. 18.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, az biztos nagyon kalandos, és nagyon varázslatos. Többször is láttam, számomra megunhatatlan, emellett még olvastam is, és megegyezik a könyvel nem úgy mint sok film.

NGN   2020. 01. 17.

Nem mondom, hogy a legjobb a kategóriában, de látványos és a történet is kellemes. Valami azonban nekem mégis hiányzik, talán a jó karakterek.

Fahéjgolyó   2016. 11. 21.

Jó történet, kalandos, aranyos családi film. De sajnos a többi rész már egyre jobban lehúzza. De ha magában nézzük mint egy db részt, akkor egy jól kitalált mesét kapunk. Érdemes megnézni.

Ms. Akárki   2019. 04. 23.

Nagyon jó nyitánya egy gyerekfilm sorozatnak. Érzetre kicsit a Harry Potterekhez hasonlít. Ezt is könyvből adaptálták, és szép és részletes a fantáziabirodalma Narniának. A könyvvel is megpróbálkoztam, de az nekem túl unalmas és vontatott volt sajnos. Így kénytelen voltam megvárni, míg megérkeznek a filmek a mozikba. Nagyon látványos és maradandó alkotás mesés zenével. Aslan nagyon bölcs gondolatokat szivárogtatott a filmbe a karakterével.

harnas1207   2019. 01. 15.

Nem vártam sokat a filmtől, hiszen ez egy gyerekeknek készült fantasy.de azon meglepődtem ,hogy a célközönség még a Harry Potter rajongóknál is fiatalabb korosztály. Talán pont ezért is volt olyan kínos végignézni a gügyögő és giccses történetet. Felnőtt fejjel egyáltalán nem élvezhető, de megkockáztatom a gyerekeket sem igazán tudja lekötni, mert a konkurens filmekhez képest elég silány a látványvilága.

Norbert93   2019. 04. 13.

Talán nem lett a fantasy-k megváltója és nem tett le mérföldkőnek számító névjegyet, de mindenképpen maradandót és emlékezeteset hozott. Látványos, sokszínű és kalandos.< Első osztályú családi film.

Patrick Kake
Jim Broadbent
Tilda Swinton

A forgatás alatt Skandar Keynes mutálni kezdett, ezért néha a nővére ugrott be helyette egyes jelenetek újraszinkronizálásakor.

Skandar Keynes egyszerre jelentkezett Edmund szerepére a Narnia krónikái, valamint Simon Brown szerepére a Nanny McPhee - A varázsdada című filmekben. Végül Edmund szerepét nyerte el.

A film vége felé Lucy idősebb énjét Georgie Henley nővére, Rachael Henley alakítja.

A film francia és olasz verziójában Aslannak Omar Sharif kölcsönzi a hangját.

Tilda Swinton platformos cipőt hordott a jelmeze alatt, hogy magasabbnak tűnjön.

Az egyik jelenetben Edmund arra kéri a Fehér boszorkányt, hogy varázsolja őt magasabbra. A valóságban azonban Skandar Keynes hat és fél hüvelyket nőtt a film forgatása alatt.

Az Aslan törökül oroszlánt jelent.

Lucy karaktere valós, Lucy Barfield-ről, a keresztlányáról mintázta az írónő, aki 4 éves volt, amikor a könyvet Lewis írni kezdte és 14, amikor befejezte.

A könyv, amelyen a film alapszik 10 évig íródott (1938 és 1949 között). Íróját, C. S. Lewis-t három kislány inspirálta a mű megírására, akiket a II. világháború alatt a családhoz költöztettek.

2005-ben a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.