Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (2005)

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény

Artemisia   2020. 09. 01.

Láss gyermeki szemmel!

Clive Staples Lewis neve csak keveseknek csengett ismerősen hazánkban, egészen 2005-ig, amikor is országosan és világszinten is ismertté tette őt a Disney Narnia króniái adaptációja. Az író ezzel elfoglalhatta az őt megillető helyet a fantasy eposzok... teljes kritika»

Orosz István   2017. 07. 18.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, az biztos nagyon kalandos, és nagyon varázslatos. Többször is láttam, számomra megunhatatlan, emellett még olvastam is, és megegyezik a könyvel nem úgy mint sok film.

NGN   2020. 01. 17.

Nem mondom, hogy a legjobb a kategóriában, de látványos és a történet is kellemes. Valami azonban nekem mégis hiányzik, talán a jó karakterek.

Fahéjgolyó   2016. 11. 21.

Jó történet, kalandos, aranyos családi film. De sajnos a többi rész már egyre jobban lehúzza. De ha magában nézzük mint egy db részt, akkor egy jól kitalált mesét kapunk. Érdemes megnézni.

Ms. Akárki   2019. 04. 23.

Nagyon jó nyitánya egy gyerekfilm sorozatnak. Érzetre kicsit a Harry Potterekhez hasonlít. Ezt is könyvből adaptálták, és szép és részletes a fantáziabirodalma Narniának. A könyvvel is megpróbálkoztam, de az nekem túl unalmas és vontatott volt sajnos... több»

harnas1207   2019. 01. 15.

Nem vártam sokat a filmtől, hiszen ez egy gyerekeknek készült fantasy.de azon meglepődtem ,hogy a célközönség még a Harry Potter rajongóknál is fiatalabb korosztály. Talán pont ezért is volt olyan kínos végignézni a gügyögő és giccses történetet. Fel... több»

Norbert93   2019. 04. 13.

Talán nem lett a fantasy-k megváltója és nem tett le mérföldkőnek számító névjegyet, de mindenképpen maradandót és emlékezeteset hozott. Látványos, sokszínű és kalandos.< Első osztályú családi film.

Patrick Kake
Jim Broadbent
Tilda Swinton

C.S. Lewis regényében a Pevensie gyerekek heten voltak, a filmben csak 4 testvér szerepel.

(Artemisia )

A film forgatása titokban zajlott, még a statisztákkal is elhitették, hogy a Száz év tél című filmben szerepelnek.

(Artemisia )

A Fehér Boszorkány, Jadis neve francia eredetű szó, mely régit, öreget jelent. Ezzel a boszorkány által használt ősrégi varázserőre szeretett volna utalni az író.

(Artemisia )

Az Aslan név törökül oroszlánt jelent. C.S.Lewis egy törökországi útja során döntötte el, hogy így nevezi el a karaktert, méghozza a szultán testőrsége nyomán, akiket bátorságuk és hűségük miatt Aslannak neveztek.

(Artemisia )

A jelmeztervezők 262 féle ruhát készítettek a szereplőknek.

(Artemisia )

A jelmeztervező, Issis Mussenden a Lucyt és Susant alakító Georgie-nak és Annanak is adott egy nyakláncot, amit a filmben viseltek, de a forgatás után is megtarthatták.

(Artemisia )

Tilda Swintont elmondása szerint az motiválta a szerepére, hogy le szerette volna rombolni a boszorkányos sztereotípiákat.

(Artemisia )

Eredetileg Guillermo del Torot kérték fel rendezőnek, de ő nem akarta, hogy Aslan benne legyen a filmben, így végül Andrew Adamson kapta meg a direktori széket.

(Artemisia )

Az író, C.S.Lewis egy 1957-es levelében azt írta, hogy nem szeretne filmadaptációt a könyveiből.

(Artemisia )

A forgatás alatt Skandar Keynes mutálni kezdett, ezért néha a nővére ugrott be helyette egyes jelenetek újraszinkronizálásakor.