Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (2005)

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény

Orosz István   2017. 07. 18.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, az biztos nagyon kalandos, és nagyon varázslatos. Többször is láttam, számomra megunhatatlan, emellett még olvastam is, és megegyezik a könyvel nem úgy mint sok film.

Fahéjgolyó   2016. 11. 21.

Jó történet, kalandos, aranyos családi film. De sajnos a többi rész már egyre jobban lehúzza. De ha magában nézzük mint egy db részt, akkor egy jól kitalált mesét kapunk. Érdemes megnézni.

Miska bácsi   2018. 05. 08.

Gyerekként nagyon szerettem, mert elragadó világa volt, és jól vegyítette az aranyos mesei elemeket és a kicsit vadabb csatajeleneteket. Kicsit idősebben visszanézve, most visszagondolva meg aztán már pláne változik az ember megítélése egy ilyen filmről. A gyerekszínészek ingadozó teljesítménye mellett már nem lehet szó nélkül elmenni, és sajnos pár jelenet már kifejezetten gagyinak hat. Viszont ha szigorúan tinédzser-meseként nézzük, még mindig szórakoztató tud lenni, és a régi kellemes emlékek miatt továbbra is jónak tartom.

Olivér Rózsa   2017. 07. 06.

Mikor elsőnek láttam akkor nagyon élveztem és szinte a kedvencem is lett de pár évvel később is belenéztem és akkor már gagyinak és eröltetettnek éreztem.

zsani   2018. 02. 11.

Nagyon szép film. A látványvilága is bámulatba ejtő. Nagyon kedvesek és szerethetőek a karakterek. Nagyon sokszor láttam nagyon kedves film számomra. Mindenkinek ajánlom.

Patrick Kake
Jim Broadbent
Tilda Swinton

A forgatás alatt Skandar Keynes mutálni kezdett, ezért néha a nővére ugrott be helyette egyes jelenetek újraszinkronizálásakor.

(ArpiHajdu és Réci )

Skandar Keynes egyszerre jelentkezett Edmund szerepére a Narnia krónikái, valamint Simon Brown szerepére a Nanny McPhee - A varázsdada című filmekben. Végül Edmund szerepét nyerte el.

(ArpiHajdu és Réci )

A film vége felé Lucy idősebb énjét Georgie Henley nővére, Rachael Henley alakítja.