Narnia krónikái: A Hajnalvándor útja (2010)

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

Narnia krónikái: A Hajnalvándor útja

Fahéjgolyó   2016. 11. 21.

Ez már eléggé nyögvenyelősen megy, erőltetett lett. Sajnos nem minden könyvadaptáció sikerül jól. Ha teljesnek aakrjuk érezni a történetet, akkor érdemes megnézni, de semmit nem veszítünk ha kihagyjuk.

Norbert93   2019. 05. 14.
Fele csapat, fele élmény

A film visszakalauzol bennünket a varázslatos álomvilágba, de már közel sem kapunk annyi fantáziát, s ezt leszámítva is kicsit szegényesebb összképet tárnak elénk. Caspian nekem túl sablonos, amolyan jellegtelen, Edmund bár komplikáltabb karakter, de itt már ő sem volt az igazi. A legértékelhetőbb a gonosz unokatesó, Eustass (?) volt a maga elkényeztetett es undok stílusával, majd a bekövetkezett karakterfejlődésével. Alapjában véve érdemes lehet megnézni a filmet, mert még mindig szép, még mindig varázslatos és nem utolsósorban látványos, de ne várjunk katartikus élményt vagy történetet.

Mate   2015. 05. 07.

Meglehetősen jól sikerült folytatás, az új szereplő belepasszol a világba, akármilyen furcsa a szemöldöke...

zsirafcica   2018. 12. 26.
Mert az élet örök, Narnia pedig csak ennek egy állomása

A Narnia krónikái az a trilógia, ami próbálja átsegíteni az embert élete egyik legnehezebb, és legtöbb buktatót rejtő korszakán. Ez az időszak, amikor mindannyian úgy gondoljuk, minden apró hiba, amit vétünk végzetesnek, kijavíthatatlannak bizonyul. Túl sok dolog nehezedik ránk egyszerre, túl sok mindent várnak el tőlünk. Ez a film, Aslanon, a nagy, bölcs, megnyugtató oroszlánon keresztül tanít meg minket arra, hogy nincsen baj azzal, ha nem sikerül valami először, mert mindig lesz valaki a környezetünkben, aki hajlandó lesz megadni nekünk a második esélyt, és átsegít minket döcögős döntéseinken. Mindössze egyetlen elvárás van. Elfogadni önmagad és azzal kezdeni valamit, mert mindannyiunkban... több»

portal91   2016. 06. 26.

Ebből minden egyes rész egy kínszenvedés, persze minden ember más, nekem ilyen az ízlésem. Nagyon rossz a CGI és írtó unalmas, sajnos nem tetszett, de akinek igen az ézze nyugodtan.

A film bemutatójára 2010. november 30-án került sor Londonban, a Royal Film Performance nevű rendezvényen, a Leichester Square-ben. Az eseményen állítólag maga II. Erzsébet királynő és férje, Fülöp herceg is részt vett.

(ArpiHajdu és Réci )

A filmet az ausztráliai Queenslandben, valamint a Warner Roadshow stúdióiban forgatták.

(ArpiHajdu és Réci )

Skandar Keynes a víz alatti jelenetek leforgatásához megszerezte a Búvároktatók Szakmai Egyesületének engedélyét.