A hobbit: Smaug pusztasága (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug

A hobbit: Smaug pusztasága

belavagyok   2020. 10. 11.

Izgalmas rész lett, célszerű az első után nézni közvetlenül, hogy minden világos legyen. A látványvilága felülmúlja az első részt.

Artemisia   2018. 06. 25.

Szédületesen jó fantasy. Roppant lebilincselő, izgalmas, kalandos történet. Nagyon dinamikus , feszes a cselekményvezetés, alig jutunk lélegzethez a történések között, pl. mielőtt felocsúdnánk a Bakacsinerdőbeli óriáspókok támadásából a szereplőke... több»

Deku   2017. 07. 24.

Véleményem szerint piszkosul jó rész volt ez és a trilógia is jól sikerült. Nem hinném, hogy bármiben is az eredeti sztori mögött lemaradt volna. Tetszett ez a film nagyon.

Orosz István   2017. 07. 29.

Nagyon jó, kalandos történet itt már végre megismerhetjük a bátor zsákos Bilbót, szerintem méltó utódja az elődjének, mindenkinek ajánlani tudom aki szereti a Gyűrűk urát.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 28.

Jó lezárása a trilógiának,de valami nekem mégis hiányzik.Nem tudnám megmondani,igazán mi,lehet hogy túl sok volt a mesevilágból...a képi világ nekem nagyon megkapó lett.Nem kedvenc,de nem rossz.

Szilonka   2016. 04. 15.

Zseniális a film. Minden apró részlet ki van dolgozva, szép egyenletes az események csepegtetése, a történet pedig nagyon érdekes. Egy különleges mesés világot teremt, amelynek mindenki a rész lehet, igaz csak pár óráig.

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Tökéletes befejezése a trilógiának. Talán ebben a részben jön át a legjobban a könyv hangulata. Látványosan mutatja be az eseményeket, a néző sosem unatkozik. Itt is csak annyi a kifogásolni valóm, hogy aki olvasta a könyvet, annak zavaróak lehetnek a kiegészítő szálak a történetben

Richard Armitage
Stephen Fry
Richard Armitage
Manu Bennett
Evangeline Lilly

Evangeline Lilly 13 éves kora óta a Tolkien Középfölde Világ rajongója.

A film elején, amikor a kamera végigpásztáz Bree-n, egy pillanatra feltűnik a rendező, Peter Jackson is, amint épp répát majszol.

Benedict Cumberbatch nagy rajongója a történetnek. Fiatalkorában esti mese gyanánt édesapja gyakran olvasott fel neki a Hobbitból.

Evangeline Lilly karaktere nem szerepelt a film alapjául szolgáló könyvben.

Orlando Bloom minden jelenetét kaszkadőr nélkül vette fel.

Orlando Bloom két évvel idősebb, mint az apját alakító Lee Pace.

Bombur az egész film alatt egyszer sem szólal meg.

Legolas a film teljes játékideje alatt csak akkor pislantott, amikor észrevette, hogy megsebesült.