A hobbit: Smaug pusztasága (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug

A hobbit: Smaug pusztasága

Deku   2017. 07. 24.

Véleményem szerint piszkosul jó rész volt ez és a trilógia is jól sikerült. Nem hinném, hogy bármiben is az eredeti sztori mögött lemaradt volna. Tetszett ez a film nagyon.

Orosz István   2017. 07. 29.

Nagyon jó, kalandos történet itt már végre megismerhetjük a bátor zsákos Bilbót, szerintem méltó utódja az elődjének, mindenkinek ajánlani tudom aki szereti a Gyűrűk urát.

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Tökéletes befejezése a trilógiának. Talán ebben a részben jön át a legjobban a könyv hangulata. Látványosan mutatja be az eseményeket, a néző sosem unatkozik. Itt is csak annyi a kifogásolni valóm, hogy aki olvasta a könyvet, annak zavaróak lehetnek a kiegészítő szálak a történetben

Artemisia   2018. 06. 25.

Szédületesen jó fantasy. Roppant lebilincselő, izgalmas, kalandos történet. Nagyon dinamikus , feszes a cselekményvezetés, alig jutunk lélegzethez a történések között, pl. mielőtt felocsúdnánk a Bakacsinerdőbeli óriáspókok támadásából a szereplőket már foglyul is ejtik a tündék, még ki sem szabadulnak mikor már az orkokkal kell harcolniuk, még üldözik őket az orkok mikor már Tóvárosban kényszerülnek bújkálni, meg sem pihennek Tóvárosban , mikor felébresztik Smaugot, a sárkány, és alighogy megmenekülnek Smaug elől, mikor a sárkány elszabadul és a lakott városok felé indul. A képi világ egyszerre gyönyörű és vadregény, illetve ódon fantasyszerű. Tetszett, ahogy egyre több szállal kapcsolódik A gyűrűk ura történetéhez.

Szilonka   2016. 04. 15.

Zseniális a film. Minden apró részlet ki van dolgozva, szép egyenletes az események csepegtetése, a történet pedig nagyon érdekes. Egy különleges mesés világot teremt, amelynek mindenki a rész lehet, igaz csak pár óráig.

Richard Armitage
Stephen Fry
Richard Armitage
Manu Bennett
Evangeline Lilly

Evangeline Lilly 13 éves kora óta a Tolkien Középfölde Világ rajongója.

A film elején, amikor a kamera végigpásztáz Bree-n, egy pillanatra feltűnik a rendező, Peter Jackson is, amint épp répát majszol.

Benedict Cumberbatch nagy rajongója a történetnek. Fiatalkorában esti mese gyanánt édesapja gyakran olvasott fel neki a Hobbitból.