A hobbit: Smaug pusztasága (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug

A hobbit: Smaug pusztasága

Deku   2017. 07. 24.

Véleményem szerint piszkosul jó rész volt ez és a trilógia is jól sikerült. Nem hinném, hogy bármiben is az eredeti sztori mögött lemaradt volna. Tetszett ez a film nagyon.

Orosz István   2017. 07. 29.

Nagyon jó, kalandos történet itt már végre megismerhetjük a bátor zsákos Bilbót, szerintem méltó utódja az elődjének, mindenkinek ajánlani tudom aki szereti a Gyűrűk urát.

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Tökéletes befejezése a trilógiának. Talán ebben a részben jön át a legjobban a könyv hangulata. Látványosan mutatja be az eseményeket, a néző sosem unatkozik. Itt is csak annyi a kifogásolni valóm, hogy aki olvasta a könyvet, annak zavaróak lehetnek a kiegészítő szálak a történetben

Szilonka   2016. 04. 15.

Zseniális a film. Minden apró részlet ki van dolgozva, szép egyenletes az események csepegtetése, a történet pedig nagyon érdekes. Egy különleges mesés világot teremt, amelynek mindenki a rész lehet, igaz csak pár óráig.

Edii   2015. 04. 21.

Nekem tetszett! Van benne izgalom, leköti az embert, bár néha kicsit elhúzzák a cselekményeket, de így is élvezhető! A karakterek nagyon jól ki vannak találva és a látványvilág kiváló!

Richard Armitage
Stephen Fry
Richard Armitage
Manu Bennett
Evangeline Lilly

Evangeline Lilly 13 éves kora óta a Tolkien Középfölde Világ rajongója.

A film elején, amikor a kamera végigpásztáz Bree-n, egy pillanatra feltűnik a rendező, Peter Jackson is, amint épp répát majszol.

Benedict Cumberbatch nagy rajongója a történetnek. Fiatalkorában esti mese gyanánt édesapja gyakran olvasott fel neki a Hobbitból.