A hobbit: Az öt sereg csatája (2014)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Deku   2017. 08. 30.

Szuper hangulatot teremtett ez a film, kellően meg volt az az elbűvölő varázsa ami miatt oda szögezett a képernyő elé. Ritkán érzek ilyen kellemeset egy film iránt de ez itt megtörtént.

Orosz István   2017. 07. 29.

Nem lett rossz, de ez már csak a csatát dolgozza fel nagyon hosszan, ami a könyvbe kb. úgy egy fejezet hosszúságnyi, szóval ezt már csak húzták nyúzták.

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Kicsit zavar, hogy olyan elemekkel egészítették ki a filmet, amik egyáltalán nincsenek a könyvben, de ettől függetlenül is remek lett, és aki nem olvasta, annak fel se tűnik és ugynaolyan élvezhető. Sok benne a fordulat, akciódús. Ha ezt megnézed, megjön a kedved hogy elolvasd a könyvet is,.

hsanya182   2015. 05. 21.

A látványvilága és hangulata magávalragadott, az unalmas párbeszédeket sokszor a színes látványvilága tartotta életben. Sok érdekes és hihetetlen fordulat van benne, ami már zavaró is. Nem mindig kötött le az agyonra számítógépeffektelt csaták kivitelezése. Méltó befejezés ez a rész. Mindenképpen kötelező megnézni a trilógiát! :) Én egy közepesre értékelem, a Hobbit 1-2-3 nem veri a Gyűrük Urát! :)

Artemisia   2018. 08. 01.

A 3. részre kifogyott a történésekből a film. A zseniális Váratlan utazás után örültem, hogy 3 részre bontják a regényt, de ez abszolút csalódás volt. Alig van történés, akció egy kevéske, kaland gyakorlatilag semmi, kiszámítható fordulatok , nem elég magasak a tétek és még a karaktereknek sincs lehetőségük többdimenziós kibontakozásra. Olyan elnagyoltnak és hiányosnak érzem, mintha az egész film egy nagyobb horderejű film, mondjuk a Váratlan utazás vagy az egyik Gyűrűk Ura befejező akkordja lenne . Szerintem nyugodtan össze lehetett volna vágni a Smaug pusztaságával.

Graham McTavish
Orlando Bloom
Lee Pace
Dean O'Gorman
Benedict Cumberbatch

Összességében Az öt sereg csatája számomra nem jelentett csalódást, és még azt is megkockáztatnám, hogy minőségében nem múlta alul A gyűrűk ura trilógiát, csupán könnyedebb. több»

Nem tudunk rá haragudni, hiszen ez az a történet, amit annyira megszerettünk, és ahogy elkezdődött, úgy zárul. Még is miközben hallgatom Howard Shore csodálatos kompozícióját hiányérzet fog el, ami elkísér, egészen addig, amíg elő nem keresem az eredeti trilógiát és meg nem nézem újra. több»

A trilógia korábbi két epizódjához hasonlóan itt sem tudnám egyértelműen kijelenteni, hogy a bővítések Frodóék kalandjaihoz hasonlóan teljesebb élményt nyújtanak, mivel csak még jobban kiemelik, hogy kevés volt a 3 filmre való alapanyag, amit Jacksonék jobbára vagy plusz látványelemekkel, vagy pedig infantilis poénokkal kívántak ellensúlyozni.

A filmben az elhalálozott emberek száma 1417 fő.

(Norbi )

A hat Középföldén játszódó film közül ez az egyetlen, amelyiket nem jelöltek a Legjobb vizuális effektekért járó Oscar-díjra.

(ArpiHajdu és Réci )

Thranduil jávorszarvasát egy ló alakítja, akinek gazdái születésekor a Jávorszarvas nevet adták.

(Menyét Ibolya )