Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A hobbit: Váratlan utazás (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey

A hobbit: Váratlan utazás

belavagyok   2020. 10. 11.

Nem biztos, hogy szükség volt erre a történetre, a Gyűrűk ura mindent visz, de valahogy ez is magával tudott ragadni.

Orosz István   2016. 05. 20.

Nekem jobban bejött mint a gyűrűk ura, itt nem csak mennek és mennek. Hanem történik is valami orkok koboldok, vargok. A látvány fenomenális. Egy szóval nagyon jó film.

Puncs   2019. 04. 06.

Olvastam könyvben is, és a film sokkal jobb, mint a könyv, ami elismerést érdemel. Végig hű maradt hozzá, ugyanakkor sikerült egy kicsit felturbózni is. Elég hosszú, de egy percig sem unalmas. Nekem nagyon tetszett.

Artemisia   2018. 01. 14.

A Gyűrűk ura mellett a legnagyszerűbb epikus fantasy. Briliáns meseszövés, elképesztő kalandok, élethű, ikonikus karakterek, tapintható atmoszféra,magas tétek, mindez hamisítatlan Tolkien stílusban. A gyűrűk urában annyi lehetőség és mondanivaló van,... több»

Deku   2017. 07. 17.

Remek kis fantasy film volt, tele kalanddal. Nekem kicsit még jobban is tetszett mint a Gyűrűk Ura trilógia maga. Nekem itt a szereplők válogatása is szimpibb volt.

Thibo84   2016. 06. 26.

Peter Jackson ismét gyönyörű tájakra kalauzol el bennünket, kápráztat el látványos, néhol vicces csatákkal. De véleményem szerint, nem kellett volna ebből is trilógiát csinálni. Max két rész. A törpe és tünde közötti szerelmi szál meg már túl giccsessé tette a filmet.

dailyfilmsan   2020. 03. 02.

Egy váratlan utazás egy váratlanul gyenge kezdéssel. Váratlanul jött számomra hogy Peter Jackson a Gyűrűk ura birodalmának császára ugyan azt a birodalmat más történettel nem tudta annyira velősen színre vinni mint az egy gyűrű köré fonódott sikertör... több»

Hugo Weaving
Martin Freeman

A film összbevétele 1 021 103 568 dollár volt (imdb.com).

A 13 törpnek 800 fegyvert készítettek. A kardok élét kovácsok alkották, a markolatok pedig 3D nyomtatással készültek.

(Artemisia )

Míg A gyűrűk urához 500 tervrajzot kéazítettek, A hobbithoz 8000 digitális rajz készült.

(Artemisia )

Mintegy 800 zselatinból készült tündefület gyártottak a filmhez.

(Artemisia )

A színészek maszkjához újfajta szilikont használtak, ami kevesebb karbantartást igényel mint A gyűrűk ura során használtak. Viszont a tündék fülének elkészítésén nem változtattak semmit, ugyanúgy zselatinból készültek.

(Artemisia )

Richard Armitage (Thorin) egy alkalommal szájba verte magát a pajzsával, aminek köszönhetően felrepedt az ajka.

(Artemisia )

A forgatókönyvben sok változást eszközöltek, hogy a szövegek jobban illeszkedjenek a szereplők hangjához és játékához.

(Artemisia )

Richard Armitage ( Tölgypajzsos Thorin), nem szeretett volna a maszkmesterek által készített szakállat hordani, inkább sajátot növesztett a film kedvéért.

(Artemisia )

A Bilbót alakító Martin Freeman első forgatási napján a barlangi jeleneteket készítette el Gollammal.

(Artemisia )

A vizuális effektekért felelős Matt Atiken elmondta, hogy nem tervezték újra Gollamot, de a modernebb technológiának hála, élethűbb lett.

(Artemisia )

Peter Jackson ún. "slave motion cam " technikával forgatott, abban segített,hogy a különböző magasságú szereplők egy jelenetben szerepeljenek. Két kamerát használtak hozzá, egyik mindig alá volt rendelve a másiknak, így akár 2 helyszínen is játszhattak a színészek, mégis egy képre kerültek. Ezzel a technikával került egymás mellé méretarányosan pl. Gandalf és a törpök.