A hobbit: Váratlan utazás (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey

A hobbit: Váratlan utazás

Orosz István   2016. 05. 20.

Nekem jobban bejött mint a gyűrűk ura, itt nem csak mennek és mennek. Hanem történik is valami orkok koboldok, vargok. A látvány fenomenális. Egy szóval nagyon jó film.

Deku   2017. 07. 17.

Remek kis fantasy film volt, tele kalanddal. Nekem kicsit még jobban is tetszett mint a Gyűrűk Ura trilógia maga. Nekem itt a szereplők válogatása is szimpibb volt.

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Nagyon nagyon jó. Kicsit másabb hangulata van, mint a könyvnek, de ettől függetlenül visszaadja azt az érzést, amit a Gyűrűk Urában megszoktunk. Jó a cselekmény, pont megfelelő bevezetésnek a következő filmhez. Aki szereti a Lotr világát, ezt is imádni fogja,

Szilonka   2017. 10. 16.

Hozta a Gyűrűk urás hangulatot. Látvány és hangulat rendben volt. Talán a történetben volt egy kicsi hiányérzetem, de így is nagyon tetszett.

Edii   2015. 01. 27.

Nagyon tetszett!Fantasztikus a látványvilág, a színészek alakítása is kiváló! Bár lehetne több kaland benne, de így is nagyon jó!

Hugo Weaving
Martin Freeman

A 13 törpnek 800 fegyvert készítettek. A kardok élét kovácsok alkották, a markolatok pedig 3D nyomtatással készültek.

(Artemisia )

Míg A gyűrűk urához 500 tervrajzot kéazítettek, A hobbithoz 8000 digitális rajz készült.

(Artemisia )

Mintegy 800 zselatinból készült tündefület gyártottak a filmhez.