A hobbit: Váratlan utazás (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey

A hobbit: Váratlan utazás

Orosz István   2016. 05. 20.

Nekem jobban bejött mint a gyűrűk ura, itt nem csak mennek és mennek. Hanem történik is valami orkok koboldok, vargok. A látvány fenomenális. Egy szóval nagyon jó film.

Deku   2017. 07. 17.

Remek kis fantasy film volt, tele kalanddal. Nekem kicsit még jobban is tetszett mint a Gyűrűk Ura trilógia maga. Nekem itt a szereplők válogatása is szimpibb volt.

Puncs   2019. 04. 06.

Olvastam könyvben is, és a film sokkal jobb, mint a könyv, ami elismerést érdemel. Végig hű maradt hozzá, ugyanakkor sikerült egy kicsit felturbózni is. Elég hosszú, de egy percig sem unalmas. Nekem nagyon tetszett.

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Nagyon nagyon jó. Kicsit másabb hangulata van, mint a könyvnek, de ettől függetlenül visszaadja azt az érzést, amit a Gyűrűk Urában megszoktunk. Jó a cselekmény, pont megfelelő bevezetésnek a következő filmhez. Aki szereti a Lotr világát, ezt is imádni fogja,

Szilonka   2017. 10. 16.

Hozta a Gyűrűk urás hangulatot. Látvány és hangulat rendben volt. Talán a történetben volt egy kicsi hiányérzetem, de így is nagyon tetszett.

Hugo Weaving
Martin Freeman

A 13 törpnek 800 fegyvert készítettek. A kardok élét kovácsok alkották, a markolatok pedig 3D nyomtatással készültek.

(Artemisia)

Míg A gyűrűk urához 500 tervrajzot kéazítettek, A hobbithoz 8000 digitális rajz készült.

(Artemisia)

Mintegy 800 zselatinból készült tündefület gyártottak a filmhez.