Harry Potter és a Halál ereklyéi 2. rész (2011)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter és a Halál ereklyéi 2. rész

sammy88   2020. 08. 29.

Méltó befejezés

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: A Halál ereklyéi első részrére ami egész jól sikerült ezt sikerült megtoldani egy letargikus hangulattal. Úgy volt nyomasztó, hogy igazából nem bántam. Tényleg itt a vége, minden értelemben. A zenék igazán szívbe markolóak és míg Dumbledore halálát nem sírtam végig a filmen - könyv olvasáskor persze volt bömbölés - addig ez a film a Potterek közül megríkatott. Amikor megjelennek a Tiltott Rengetegben a szülők és a többiek hát ott folytak a könnyeim rendesen. A rejtett utalások a korábbi filmekre (pókok, dementorok, óriások megjelenése) az nagyon tetszett viszont picit csalódott vagyok, hogy nem a Nagyteremben köröztek Harryék hanem a kastélyban repkedve. Az a döntés is fura amiért Bellatrix és Voldemort is "elpárolog" és nem marad meg földi maradványuk, hisz ha az előző részben Dobbyt lehetett mutatni, illetve ha ebben a részben Piton, Fred, Lupin és Tonx hullái ott figyelnek akkor a két gonosz miért vált elszálló hamuvá? Nekem ez nem jött be, de biztos van erre valami magyarázat. Amitől az összes hajam majd kitéptem, amikor Harry eltöri a plcát a végén.. hát ez az agyament dolgot is ki a jó ég találta ki?Na sebaj,azért jó kis befejezés volt.

Puncs   2020. 03. 31.

Méltó befejezése volt ez a film a sorozatnak. Nem szenved hiányt fordulatokból, feszültségből, ugyanakkor az egyik legmegindítóbb rész is ez volt a szériából. Nagyon sok szimpatikus, szeretnivaló karakter halt meg. Szerintem a Harry Potter filmeket nem lehet megunni. Bármikor szívesen újranézem, bármelyik részt.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 07.

Nagyszerű befejezés egy élet munkáját látván, de nagyon sok karaktert sajnálok.

indingo   2017. 07. 02.

Méltó befejezése volt a sorozatnak, bár nem feltétlenül volt szerintem szükség arra, hogy két felé szedjék a történetet. Jónak tartom a filmet, de nekem az első 2-3 rész jobban tetszett.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyszerű volt ez is mint az összes Harry Potter film, az más kérdés, hogy mennyire távolodott el az első részekhez képest a varázs világtól. Mert lássuk be kissé változott, viszont ez kellett ahhoz, hogy érzékletesen bemutassa azt, hogy nem minden cukormáz.

Orosz István   2017. 07. 29.

Ebben a részben az tetszik, hogy nagyon részletesen bemutatja a Roxforti csatát, pontosan úgy ahogy a könyvbe van, és vannak benne hatalmas csavarok. Pl: Piton végig Harryt segítette.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Méltó lezárása egy kiváló filmsorozatnak. Amit az eddigiekből hiányoltam azt itt összerakták. Figyeltek arra, hogy ne maradjon hiányérzet még a hozzám hasonló kritikusabb emberekben se. A végjáték, a párbeszédek és a filmzene is kivételesen jól sikerült így megérdemel 5 csillagot!

Josh Herdman
Ciarán Hinds
Helena Barlow
Ryan Turner
Arthur Bowen

A film összbevétele 1 341 511 219 dollár volt (imdb.com).

Tom Feltont " Draco Malfoy " eredetileg a szereplőválogatáson, Ron és Harry szerepére jelentkezett és hallgatták is meg, de végül nem így lett.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Rowling az édesanyja halála utáni mély fájdalmat, "írta" bele a dementorokba képletesen, szóval a dementorok maguk a fájdalom, magány, depresszió.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Ron Weasley és Harry Potter is auror lett.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Voldemort 1926. december 31-én látta meg a napvilágot, szóval 71 évesen halt meg a sorozat végén.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Yates negyedik Potter filmje.

(HETEDIK )

A franchise befejező része.

(HETEDIK )

A végső harci jelenet kitolta a forgatási időt.

(HETEDIK )

A filmben CGI technológiát alkalmaztak.

(HETEDIK )

Radcliffe 80 pálcát tört el a forgatás során.

(HETEDIK )

A filmből videójáték is készült.

(HETEDIK )

Mi volt a titka Harry Potternek? A mese, pontosabban a jól megírt mese, a filmváltozatnak pedig az, hogy már volt olyan szívonalon a CGI, amikor elkezdték a forgatásokat, hogy vászonra tudták álmodni Rowling fantáziavilágát. 8/10 több»