Harry Potter és az azkabani fogoly (2004)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter és az azkabani fogoly

belavagyok   2020. 10. 10.

Izgalmas és kellően látványos lett ez a rész is, mint igazából az összes. A története lendületes, mindig történt benne valami, nem volt idő unatkozni.

NGN   2020. 08. 23.

Harmadik év: Dementorok és patrónusok

Az első és legszembetűnőbb változás az előző részekhez képest, hogy rendezőcsere történt a poszton. Chris Columbus ment (megmaradt producernek) és Alfonso Cuarón jött (Szép remények, Anyádat is!). Bizony ez a minőségre is hatással lett, mert sikerült... teljes kritika»

Puncs   2019. 04. 06.

Kedvenc Harry Potter filmem. Már rengetegszer láttam, és nem tudom megunni. Bármikor szívesen újranézem. Nem tudnék olyan dolgot írni, ami nem tetszett volna benne, de én nagyon elfogult vagyok.

dulkap   2017. 04. 27.

Érdekes de úgy emlékeztem, hogy ez a rész jobban tetszett anno. Jól indul a film, kellően sötét hangulattal, de aztán kicsit önismétlésbe csap át. Az új színészek kiváló választások voltak, de nekem még mindig túl mesei, hogy felnőttként megfogjon. D... több»

Deku   2017. 07. 08.

Nálam az összes Harry Potter film favorit. Viszont egyetlen dolog van ami innentől kezdve annyira nem tetszik benne. Méghozzá Dumbledore színészének váltása. Sajnálatos, hogy az eredeti színész elhunyt mert szerintem ő közelebb állt Dumbledore szerepéhez. Ezt leszámítva viszont kiváló és hibátlan lett ez a rész is.

Orosz István   2017. 07. 29.

Jó rész tényleg, de azt kell, hogy mondjam szerintem ez lett a leggyengébben sikerült Harry Potter rész, ami nagyon tetszik, hogy innentől már azért durvább dolgok történnek mint az első két részben.

Thibo84   2016. 06. 26.

Mindenki erről a részről áradozik, pedig rengeteg fontos információt kihagytak, ami a könyvben benne van. Aki nem olvasta, az honnan tudja, hogy miért szarvas a patronusa Potternek? Vagy kik készítették a Tekergők térképet? Hogyan szökött meg Sirius ... több»

Emma Thompson
Gary Oldman
Michael Gambon
David Thewlis
Robbie Coltrane

A filmben bábokat és CGI technológiát is alkalmaztak.

(HETEDIK )

A filmből videójáték is készült.

(HETEDIK )

A film büdzséjének hatszorosát hozta vissza.

(HETEDIK )

2004-ben a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.

Tilda Swinton-nak ajánlották fel Sybill Trelawney szerepét, de nem tetszett neki a karakter, ezért nem vállalta.

Jany Temime első alkalommal felelt a széria jelmezeiért.

(Mavil)

Az egyetlen Harry Potter film, ahol a rendező Alfonso Cuarón volt.

(Mavil)

A korábbi részek rendezője, Chris Columbus ez alkalommal producerként működött közre.

(Mavil)

A Harry Potter könyvek között a 3. leghosszabb, angolul 317, magyarul pedig 398 oldalas.

(Mavil)

A Harry Potter filmek közül 3. legrövidebb a sorban, 141 perc.

(Mavil)

Harry szintet lépett, kezdett felnőni, de még mindig gyerek maradhatott, aki kezd ráébredni az erejére. Csíny és remek film letudva.
9/10 több»