Legendás állatok és megfigyelésük (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them

J. K. Rowling
J. K. Rowling
Dan Fogler

Lizzie389758   2021. 08. 17.

Harry Potter mellé

Nagyon nagy pozitív csalódás volt. Nem akartam először megnézni, de amikor láttam, nagyon tetszett. Nagyon jó :D, a csuda állatkák nagyon cukik. :D

indingo   2017. 04. 12.

A történetben történhetett volna több minden. Eljött New Yorkba ahhoz a palihoz, akit letartóztattak vagy mi és után már lényegét vesztette a dolog. A kis lények amúgy nagyon tetszettek.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 17.

A Potter-univerzum visszatér

5 év után visszatérünk a Potter-univerzumba, ráadásul egy nagyon "cuki" nyitódarabbal. Igen, ez a film elsősorban a cukiságfaktorra épít, főleg az elején. Aztán ahogy túltettük magunkat mindenféle csodás teremtény összeszedésén és azok mustráján, eli... teljes kritika»

dulkap   2017. 06. 23.

Látványos film, bár néha túl CGI volt egy-két lény. A történet nem váltja meg a világot, bár igazából nem is kell. Nekem kicsit lassú volt a sztori, de a legnagyobb bajom Redmayne alakításával volt. Olyan mintha még mindig Hawking karakteréből építke... több»

Thibo84   2016. 11. 19.

Egy igen impozáns film lett. Csak ámultam amikor Göthe Salamander bőröndjében megbújó világ és lények elénk tárulnak. A Potter 8 filmje alatt nem volt összesen ennyi különleges állat mint ebben az egy részben. A színészek zseniálisak, akárcsak a tört... több»

Deku   2017. 08. 09.

Nekem tetszett, elvonatkoztatva a Harry Potter sorozattól hisz ez annak egyik tankönyvének keletkezéséről és némi háttér történetéről szól. Szerintem bőven vállalható film.

Orosz István   2017. 03. 18.

Én nagyon nagy, Harry Potter fan vagyok, de ez a történet, az egyszer nézhető kategóriába sorolható. A látványvilág, meg az a bőrönd tényleg látványos meg érdekes volt, de most komolyan ennyire egyszerű bugyuta sztorival kellett ezt a világot folytatni. Én sokkal inkább egy Dumledore sztorira jobban kíváncsi lettem volna.

A film összbevétele 814 037 575 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 418 636 460 forintot termelt. A hazai mozik összesen 290 941 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Felvettek egy olyan jelenetet is, amelyben a félmeztelen Salmander megmutatja a veszélyes állatokkal végzett munkája során szerzett hegeit. Ezt a jelenetet azonban végül törölték.

(Puncs)

A film összbevétele 812,5 millió USD.

(czerik)

5 Bafta-díj jelölést kapott: Legjobb brit film, Legjobb díszlet, Legjobb jelmez, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok.

(BéBé)

A filmben elhangzik a "nagyobb jó" gondolata, amely Grindelwald jelmondata volt.

(Scramananga)

Amikor Newt kinyitja a táskáját, látható egy hugrabugos sál.

(Scramananga)

Öt év szünet után ismét fejest ugorhatunk a varázsvilág ugyan Harry Pottertől mentes, ám nem kevésbé mágikus újabb (vagy korábbi) fejezetébe. A kissé sötétebb tónusúra hangszerelt és pálcacsörtékkel telített kalandnak kifejezetten jót tett a kor- és helyszínváltás. több»