Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Legendás állatok és megfigyelésük (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them

sammy88   2020. 08. 30.

Potter de mégse

Vártam nagyon a filmet, hogy végre abba a világba csöppenjek újra amit annyira de annyira szeretek. Nyilván nem pont azt kaptuk, de ezt tudtuk előre. Történet sokrétűségét nem kell keresni benne, mint a Harry Potterben és van némi kivetni való benne, de ez a rész még elég jól össze van rakva, nem úgy mint a folytatása. A magnixezés meg obskurálódás kicsit fura, de Göthe, Queenie és Jacob karaktere legalább szimpatikus.

indingo   2017. 04. 12.

A történetben történhetett volna több minden. Eljött New Yorkba ahhoz a palihoz, akit letartóztattak vagy mi és után már lényegét vesztette a dolog. A kis lények amúgy nagyon tetszettek.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 17.

A Potter-univerzum visszatér

5 év után visszatérünk a Potter-univerzumba, ráadásul egy nagyon "cuki" nyitódarabbal. Igen, ez a film elsősorban a cukiságfaktorra épít, főleg az elején. Aztán ahogy túltettük magunkat mindenféle csodás teremtény összeszedésén és azok mustráján, eli... teljes kritika»

dulkap   2017. 06. 23.

Látványos film, bár néha túl CGI volt egy-két lény. A történet nem váltja meg a világot, bár igazából nem is kell. Nekem kicsit lassú volt a sztori, de a legnagyobb bajom Redmayne alakításával volt. Olyan mintha még mindig Hawking karakteréből építke... több»

Orosz István   2017. 03. 18.

Én nagyon nagy, Harry Potter fan vagyok, de ez a történet, az egyszer nézhető kategóriába sorolható. A látványvilág, meg az a bőrönd tényleg látványos meg érdekes volt, de most komolyan ennyire egyszerű bugyuta sztorival kellett ezt a világot folytatni. Én sokkal inkább egy Dumledore sztorira jobban kíváncsi lettem volna.

Thibo84   2016. 11. 19.

Egy igen impozáns film lett. Csak ámultam amikor Göthe Salamander bőröndjében megbújó világ és lények elénk tárulnak. A Potter 8 filmje alatt nem volt összesen ennyi különleges állat mint ebben az egy részben. A színészek zseniálisak, akárcsak a tört... több»

Deku   2017. 08. 09.

Nekem tetszett, elvonatkoztatva a Harry Potter sorozattól hisz ez annak egyik tankönyvének keletkezéséről és némi háttér történetéről szól. Szerintem bőven vállalható film.

J. K. Rowling
J. K. Rowling
Dan Fogler

A film összbevétele 814 037 575 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 418 636 460 forintot termelt. A hazai mozik összesen 290 941 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Felvettek egy olyan jelenetet is, amelyben a félmeztelen Salmander megmutatja a veszélyes állatokkal végzett munkája során szerzett hegeit. Ezt a jelenetet azonban végül törölték.

(Puncs)

A film összbevétele 812,5 millió USD.

(czerik)

5 BAFTA®-DÍJ JELÖLÉST kapott, mégpedig: Legjobb brit film, Legjobb díszlet, Legjobb jelmez, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)

A filmben elhangzik a "nagyobb jó" gondolata, amely Grindelwald jelmondata volt.

(Scramananga)

Amikor Newt kinyitja a táskáját, látható egy hugrabugos sál.

(Scramananga)

Katherine Waterson előtt olyan színésznők jöttek szóba Tina szerepére, mint Kate Upton, vagy Elizabeth Debicki.

A színészek maguk választhatták ki a varázspálcát, amellyel dolgozni szeretnének. Redmayne például egy kőrisből készült pálcát választott, amelyet kagylóhéjjal díszítettek.

Egyes hírek szerint Salamander szerepére olyan színészek merült fel, mint Nicholas Hoult, Matt Smith. Ám a készítők úgy nyilatkoztak, hogy mindvégig Eddie Redmayne-ben gondolkodtak.

A Warner mindenképpen szeretett volna valahogy visszatérni a Potter-univerzumba, így több verzió felmerült, legelőször egy ál-dokumentumfilmet terveztek, amely Göthe Salamander-ről szólt volna

A felvételek London közelében zajlottak, a Leavesden stúdióban, egyes jeleneteken pedig Liverpoolban dolgozott a stáb.

A filmet valószínűleg akkor is élvezni és érteni fogod, ha lövésed sincs, hogy mi fán terem Harry Potter, bár ez csak abban az esetben fordulhat elő, ha az elmúlt cirka 15 évet egy Salmanderéhez hasonló bőröndben töltötted. 8/10 több»

Öt év szünet után ismét fejest ugorhatunk a varázsvilág ugyan Harry Pottertől mentes, ám nem kevésbé mágikus újabb (vagy korábbi) fejezetébe. A kissé sötétebb tónusúra hangszerelt és pálcacsörtékkel telített kalandnak kifejezetten jót tett a kor- és helyszínváltás. 70/100 több»

Hiába az expozíció keserű mellékíze, a Legendás állatok és megfigyelésük beszippantja, és két órán keresztül el sem ereszti a nézőt. Az ősz azon filmje ez, amit teljesen őszintén tudok ajánlani bárkinek, aki megismerkedne, vagy visszavágyik ebbe a varázslatos mesevilágba. 7,5/10 több»