Legendás állatok és megfigyelésük (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them

J. K. Rowling
J. K. Rowling

drg0602   2022. 05. 01.

Elképesztő jó alkotás!

Egyedi története mellett elképesztően látványos, helyeként izgalmas képkockákkal kényezteti el a nézőket. A napokban néztem újra. Még mindig nagyon lefoglalt. Kellemes meglepetés volt a elsőre is, de most is sikerült felfedeznem egy-két különlegességet a film nézése folyamán. Többször is simán nézhető! 10/10

Thibo84   2016. 11. 19.

Egy igen impozáns film lett. Csak ámultam amikor Göthe Salamander bőröndjében megbújó világ és lények elénk tárulnak. A Potter 8 filmje alatt nem volt összesen ennyi különleges állat mint ebben az egy részben. A színészek zseniálisak, akárcsak a tört... több»

indingo   2017. 04. 12.

A történetben történhetett volna több minden. Eljött New Yorkba ahhoz a palihoz, akit letartóztattak vagy mi és után már lényegét vesztette a dolog. A kis lények amúgy nagyon tetszettek.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 17.

A Potter-univerzum visszatér

5 év után visszatérünk a Potter-univerzumba, ráadásul egy nagyon "cuki" nyitódarabbal. Igen, ez a film elsősorban a cukiságfaktorra épít, főleg az elején. Aztán ahogy túltettük magunkat mindenféle csodás teremtény összeszedésén és azok mustráján, eli... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

A CGI csodás dolog, mert mindent előállíthatunk vele a képernyőre, kinek hogy tetszik. Ez eddig rendben van, de könyörgöm, hol a története a mozinak? Az valahogy kimaradt.

Deku   2017. 08. 09.

Nekem tetszett, elvonatkoztatva a Harry Potter sorozattól hisz ez annak egyik tankönyvének keletkezéséről és némi háttér történetéről szól. Szerintem bőven vállalható film.

JRD   2022. 04. 20.

Harry Potter nimbusza töretlen és egyedi, ám ettől függetlenül ez a film is remek kikapcs az egész családnak. Főhősünket megformáló színész pedig kifejezetten jó választás volt erre a szerepre. (A maga lágy vonásaival, félszeg járásával az egyik ked... több»

A film összbevétele 814 037 575 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 418 636 460 forintot termelt. A hazai mozik összesen 290 941 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Felvettek egy olyan jelenetet is, amelyben a félmeztelen Salmander megmutatja a veszélyes állatokkal végzett munkája során szerzett hegeit. Ezt a jelenetet azonban végül törölték.

(Puncs)

A film összbevétele 812,5 millió USD.

(czerik)

5 Bafta-díj jelölést kapott: Legjobb brit film, Legjobb díszlet, Legjobb jelmez, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok.

(BéBé)

A filmben elhangzik a "nagyobb jó" gondolata, amely Grindelwald jelmondata volt.

(Scramananga)

Amikor Newt kinyitja a táskáját, látható egy hugrabugos sál.

(Scramananga)

Öt év szünet után ismét fejest ugorhatunk a varázsvilág ugyan Harry Pottertől mentes, ám nem kevésbé mágikus újabb (vagy korábbi) fejezetébe. A kissé sötétebb tónusúra hangszerelt és pálcacsörtékkel telített kalandnak kifejezetten jót tett a kor- és helyszínváltás. több»