Legendás állatok és megfigyelésük (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them

indingo   2017. 04. 12.

A történetben történhetett volna több minden. Eljött New Yorkba ahhoz a palihoz, akit letartóztattak vagy mi és után már lényegét vesztette a dolog. A kis lények amúgy nagyon tetszettek.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 17.
A Potter-univerzum visszatér

5 év után visszatérünk a Potter-univerzumba, ráadásul egy nagyon "cuki" nyitódarabbal. Igen, ez a film elsősorban a cukiságfaktorra épít, főleg az elején. Aztán ahogy túltettük magunkat mindenféle csodás teremtény összeszedésén és azok mustráján, elindul egy sztori. Méghozzá egy nem is akármilyen történet! Végre egy olyan film ebben a világban, ahol egy mágia nélküli karakter (a HP-ban mugliknak, itt pedig magnixnak nevezik őket) is nagyobb teret kap, Dan Foglar pedig remekül hozza karakterét, szerintem az év egyik legnagyobb meglepetése az ő játéka. Eddie Redmayne-ről mostanában sok negatívumot hallok, ami a színészi játékát illeti, de szerintem jó választás Salamander szerepére. Mellettük ... több»

dulkap   2017. 06. 23.

Látványos film, bár néha túl CGI volt egy-két lény. A történet nem váltja meg a világot, bár igazából nem is kell. Nekem kicsit lassú volt a sztori, de a legnagyobb bajom Redmayne alakításával volt. Olyan mintha még mindig Hawking karakteréből építkezne. Lehet, hogy tökéletesen hozta a regényben leírtakat, de nekem zavaró volt ez a félszeg alakítás. De maga a film a Potter filmek rajongóinak valószínűleg tetszik, csak nekem kevés volt ez a Harry Potter Menni Amerika-film.

Orosz István   2017. 03. 18.

Én nagyon nagy, Harry Potter fan vagyok, de ez a történet, az egyszer nézhető kategóriába sorolható. A látványvilág, meg az a bőrönd tényleg látványos meg érdekes volt, de most komolyan ennyire egyszerű bugyuta sztorival kellett ezt a világot folytatni. Én sokkal inkább egy Dumledore sztorira jobban kíváncsi lettem volna.

Deku   2017. 08. 09.

Nekem tetszett, elvonatkoztatva a Harry Potter sorozattól hisz ez annak egyik tankönyvének keletkezéséről és némi háttér történetéről szól. Szerintem bőven vállalható film.

J. K. Rowling
J. K. Rowling
Dan Fogler

A filmet valószínűleg akkor is élvezni és érteni fogod, ha lövésed sincs, hogy mi fán terem Harry Potter, bár ez csak abban az esetben fordulhat elő, ha az elmúlt cirka 15 évet egy Salmanderéhez hasonló bőröndben töltötted. 8/10 több»

Öt év szünet után ismét fejest ugorhatunk a varázsvilág ugyan Harry Pottertől mentes, ám nem kevésbé mágikus újabb (vagy korábbi) fejezetébe. A kissé sötétebb tónusúra hangszerelt és pálcacsörtékkel telített kalandnak kifejezetten jót tett a kor- és helyszínváltás. 70/100 több»

Hiába az expozíció keserű mellékíze, a Legendás állatok és megfigyelésük beszippantja, és két órán keresztül el sem ereszti a nézőt. Az ősz azon filmje ez, amit teljesen őszintén tudok ajánlani bárkinek, aki megismerkedne, vagy visszavágyik ebbe a varázslatos mesevilágba. 7,5/10 több»

Felvettek egy olyan jelenetet is, amelyben a félmeztelen Salmander megmutatja a veszélyes állatokkal végzett munkája során szerzett hegeit. Ezt a jelenetet azonban végül törölték.

(Puncs)

A film összbevétele 812,5 millió USD.

(czerik)

5 BAFTA®-DÍJ JELÖLÉST kapott, mégpedig: Legjobb brit film, Legjobb díszlet, Legjobb jelmez, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)