Legendás állatok és megfigyelésük - Dumbledore titkai (2022)

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Ezra Miller
Ezra Miller
Alison Sudol
Dan Fogler

Emmersson   2022. 06. 06.

Unalmas

A sorozat közepén járunk. Ez a darab mégis olyan, mintha különálló film volna. Lassú, nem nagyon történik semmi és még humor sem tölti ki az üresjáratokat! De a leggyengébb pontja a mozinak a világosító munkája, ugyanis világosító NEM VOLT!!! Végig sötét a vászon, alig kivehető, mi történik, ha épp történik. Két részletben néztem, mert elfáradtam a "nézésben". Elsőre 3 csillagot adtam, de nem ér annyit.

Gábor390920   2022. 04. 16.

Folytatódhat a varázslat (?)

A Legendás állatok és megfigyelésük 2016-ban tovább bővítette a Varázslóvilágot, amelyet az ezredfordulón megismerhettünk J. K. Rowlingnak köszönhetően. A Harry Potter-filmek után az 1900-as évek első felében találjuk magunkat, ahol a legendás állato... teljes kritika»

Harper   2022. 04. 19.

A legunalmasabb film, amit az elmúlt években láttam

Ritkaság ha én kijövök egy mozi-filmről, mert ahhoz már rettenetesen unalmasnak és színvonaltalannak kell lennie a produkciónak, de a Legendás állatok 3-nak sikerült elérnie ezt a szintet. A legelső epizód elment kategória volt számomra, mert abban még akadtak szórakoztató elemek és a rendezés sem volt unalmas. Ám a 2022-es harmadik fejezet hihetetlenül gáz: a történetnek se füle se farka, a cselekmény pedig annyira értelmetlenül uncsi, hogy kb a 60.percnél még be is aludtam rajta. Számomra ez a film volt a mélypont az elmúlt egy év filmes terméséből. Nézhetetlen szint, max 15% -ot kaphat.

Coyote Nézhetetlen  2022. 04. 19.

Gagyi és uncsi

Társasággal mentünk négyesben erre a filmre, a legfiatalabb köztünk 25, a legidősebb 48 éves volt. (Azaz most is ennyi idősek. :)) Ami a lényeg: egyszerre untuk meg az egészet kábé a film felénél. Kijöttünk és egyszerre is lélegeztünk fel. Ennél unalmasabb összevisszaságot még egyikünk sem látott. Szerintem csak a nagyon fiataloknak és a nagyon infantilis beállítottságú,nagyon egyszerű gondolkodású rajongóknak jöhet ez be. Mások esetébe elképzelni sem tudom, hogyan nem találhatták unalmasnak. Nagy kár volt kidobni rá a jegy árát. Nálam értékelhetetlen és nézhetetlen kategória.

von Hermanitz Nézhetetlen  2022. 04. 19.

Rétegfilm, szűk kör számára

A Legendás állatok franchise egy rétegfilm, egy szerintem eléggé behatárolt és meglehetősen szűk rajongói kör számára. Persze relatív hogy mi a szűk, mert a legelső résznek például jelentős rajongótábora volt. Azóta viszont esik a színvonal. Nálam ez a harmadik már teljesen nézhetetlen kategória: lassan, unalmasan indul, majd érdektelenségbe fullad, totális katyvasszá válva. A karakterek lógnak a levegőben, a motivációknak nincs hátterük, a látványvilág öncélú és többnyire értelmetlen. Ha valakinek CSAK a látvány a lényeg (és tényleg csak ez köti le), akkor az viszonylag jól ellehet ezzel a filmmel, az igényesebbek számára viszont kínszenvedés. Főleg mert végtelenül elnyújtott a játékidő is (134 perc). Én az utolsó 30-40 percben, már folyton fészkelődtem és kétszer mentem ki a mellékhelyiségbe, pedig másodjára nem is kellett igazán. És nem nagyon siettem vissza (még a kinti moziplakátokat is átfutottam kicsit). Ez nem jó jel. Ha egy film jó, nem csinál ilyeneket az ember. DE ez nagyon nem volt jó sajnos. Értékelésem: 10%.

Az amatőr   2022. 04. 14.

A varázslat mégis működik

Kellemes meglepetés volt ez az új rész a varázsvilág történetében. A 2. részben összekuszált szálak végre a helyükre kerültek, és a szereplők is többek lettek az új kihívások által. Üdítő volt látni, ahogy megvalósult a hősök közötti összhang. Igazi összetartó család kovácsolódott belőlük. A színészek játéka is ezt tükrözte vissza. Az ellenséges oldalon pedig Mads Mikkelsen bevonása Grindelwaldként a lehető legjobb döntés volt a franchise történetében. Természetes sármjával könnyedén a hatása alá tudta vonni a nézőt ugyanúgy, mint a varázsvilág szavazóit. Pár héttel a választások után pedig különösen érdekes volt látni, hogy is zajlik ez a folyamat a varázsvilágban. A történet persze nem tartalmazott világmegváltó csavarokat, de mindvégig el tudott bűvölni hol halálosan komoly, hol pedig viccesen bohókás jeleneteivel. Igazi, méltó befejezést adott Dumbledore kis csapatának és a Legendás állatok franchise-nak, ha már nem térnének vissza. Személy szerint nekem ez volt a kedvenc részem a 3-ból.

KCintia   2022. 05. 28.

Csalódás

Őrült nagy rajongója vagyok ennek a világnak, így moziban került megnézésre a film. A jegyre nem fért ki az egész cím, ezért úgy volt, hogy „Legendás állatok és megfigyelésük: DUMB”. Nem vicc, tényleg ennyi volt rajta. Azt kell mondanom, hogy a mozijegy címe találó volt. Unalmas volt a film, politikai és a nagy harcokból, amit az előzetesben mutatnak, kapunk kb. 5-10 percet, de lehet, hogy még túloztam is. Nem volt jó. Csalódtam.

A film 453 379 872 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 253 323 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Ezra Miller körüli botrányok, valamint J. K. Rowling transz-ellenes kijelentései tovább csorbították a Legendás állatok-sorozat megítélését.

(Gábor390920 )

A maga 2 óra 22 percével ez lesz a leghosszabb Legendás állatok-film.

A produkciót az eredeti Harry Potter-filmekben Hermione Grangert alakító Emma Watson harminckettedik születésnapján mutatták be.

(csd)

Johnny Deppet a Warner Bros. stúdió azután menesztette a produkciótól, miután a színész pert vesztett a The Sun napilappal szemben, amelyben Deppet "asszonyverőnek" titulálták.

(csd)

A filmet az eredeti tervek szerint 2021. november tizenkettedikén mutatták volna be, Johnny Depp menesztése, illetve a koronavírus-járvány következtében történő leállások miatt azonban elhalasztották a munkálatokat és a film premierjét.

(csd)

A Legendás állatok-sorozat harmadik részében a botrányt botrányra halmozó Johnny Depp helyett már Mads Mikkelsen alakítja a sötét varázslót, Gellert Grindelwaldot, aki a varázsvilág vezetésére tör, mindezt pedig demagógiával, hangzatos üzenetekkel és erőszakkal akarja elérni. Ismerős valahonnan? több»