Közösség

Vélemény:

 

65 Legendás állatok és megfigyelésük - Dumbledore titkai

(2022)

Fantasy világ

 
Zsolt Szabó   2022.10.15 17:55
0

Azért ezt a világot senkinek sem kell bemutatni, mivel már cirka 30 éve szerves része világunknak. Emlékszem, anno mekkora rajongás volt a Harry Potter kiadása körül, megrohamozták a könyvesboltokat a rajongók. Ez a múlt, a jelenben már ez nem annyira fényes, mivel a Warner Bros. a Legendás állatok és megfigyelésük 3.részét is elhozta nekünk, de csalódás keltően. Nálam az idei mozis paletta kihagyhatatlan filmje volt, de még én is jobbra számítottam (nem vagyok egy Harry Potter világ rajongó). De ahogy mondják, ízlések és pofonok. Már a film környékén és forgatása alatt is sok sok botrány volt. Lásd Johnny Deppet lecserélték (pedig szerintem kitűnő Grindewald volt), nem értettem egyet, és Mads Mikkelsen halovány volt, pedig szerintem jó színész. Ott van a másik olyan dolog, hogy Dumbledore professzort itt simán beállították homofóbnak, ami számomra úgy szintén kiverte a biztosítékot, és még sorolhatnánk. Nem csodálkoznák, ha ténylegesen a 4. és az 5. rész már el se készülne, vagy jó ideig jegelnék. Sajnos ez a film csak a nézhető kategória számomra. 6/10