Demóna (2014)

Maleficent

Demóna
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Caravaggio1978   2019. 11. 03.

Látványos kis mozi.

Nekem tetszett a történet,és szerintem nagyon látványos kis mozi volt.A szereplők nagyon jól alakítják a karaktereket.

mamiéstöti2   2018. 01. 20.

Sokkal többet vártam ettől a filmtől, még Angelina Jolie játéka se dobott a színvonalon. Egyszer azért nézhető.

indingo   2019. 10. 26.

Ma már minden mesehősről film készül. Korábban, gyerekkoromban én Demónáról nem is hallottam. A története nekem gyermeteg volt, amellett hogy a látvány tetszett.

dailyfilmsan   2018. 06. 27.

Nagyon tetszett ez az új szemszög amin keresztül megismerhetjük a régi jól ismert történetét Csipkerózsikának. Igaz Elle fFnning alakítása nagyon gyenge, de ettől eltekintve szórakoztató és bájos kis film. Bár én inkább láttam bele a Demóna és a király konfliktusát ebben a filmben, mint magát a mesét ami miatt nem unalmas hiszen nem a megszokott mese narratívája és képsorai mutatkoznak meg így.

babsy88   2015. 01. 23.

Elég gagyira sikeredett. Nagy divat mostanság mindenféle régi mesét feldolgozni, de ezt sikerült elrontani. Nincs egy főszál, amin fusson a történet, szedett-vedett karakterek, egyedül talán a díszlet említésre méltó. Nekem nagy csalódás volt

Angelina Jolie

A Csipkerózsikában Demóna lila és a pink színekben pompázik, míg jelen filmben a komor színek dominálnak.

Anna Sheppard jelmeztervező Demóna ruhájának megalkotásához tanulmányozta a XV. sz-i olasz, francia festményeket és szobrokat, valamint reneszánsz műveket.

A Demóna valójában a Csipkerózsika előzményfilmjének tekinthető.