qwer

Mena Massoud
Will Smith

Aladdin egy tiszta szívű utcai suhanc Agrabah városából, aki arról álmodik, hogy egyszer kitörhet a nyomorból. Egy napon erre lehetősége is adódik, amikor a szultán gonosz tanácsosa, Jafar megbízza őt, hogy szerezzen meg egy különleges lámpást a csodák barlangjából. Aladdin kiállja a próbát,… Több

Rendező: Guy Ritchie
Forgatókönyvíró: John August, Guy Ritchie
Premier (HU): 2019.05.23. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary

Aladdin 2  (2025)

2022.03.07 JRD

Hm...tényleg?

Hát, ha nem lettek volna benne az eredeti Disney Aladdin rajzfilm dalai nem tudtam volna végig nézni. Amennyire beharangozták...amennyire aranyos az eredeti történet...amennyire imádnivaló a kék dzsinn a rajzfilmben... Nos...minden olyan ...semmilyen. Fura, hogy megmaradt gyakorlatilag a rajzfilm teljes vonala, mégis a film egy csalódás volt. Talán ez azon mesék egyike volt, melyek színes ceruzáért kiáltottak nem pedig hús-vér szereplőkért. Talán, ha egy teljesen más Aladdin történetet mutatnak be és nincs összehasonlítási alapja az embereknek, akkor talán egy látványos szuper filmet láthattunk volna. Jöhetett volna egy új gonosz, egy új gonosz dzsinn, mondjuk egy másik csavar. De ettől még nézhető. Aranyos, kedves. Egy újabb családi estékre való kikapcs! És bevallom Will Smith, mint dzsinn nem volt olyan rossz választás (bár szerintem komikus énje ellenére sem tudta átadni az a dzsinis fílinget, amit annyira imádtunk anno a rajzfilm sorozatban.) Szóval! Filmre fel és az egész családnak jó szórakozást!

2020.04.29 Artemisia

a nap véleménye

A Disney örökség ékes darabja

Csodálatos remake! A Disney annyi szépet adott már nekünk, és a nagy klasszikusok új, élőszereplős feldolgozásai újabb élményeket jelentenek. Az élőszereplős remake-ek támogatójaként a régi, animált kedvencek felújított, modern ízléshez és igényekhez... Teljes kritika

2020.08.02 qwer

A klasszikus Disney rajzfilm kissé modernizált, egy adag giccsel nyakon öntött változata Will Smith-szel és a laza poénjaival megspékelve. Az élőszereplős adaptációk közül talán az egyik legkorrektebb, aminek sikerült ugyan megőriznie az eredeti rajzfilm hangulatát, de azért némi újdonsággal is szolgál.

2019.06.05 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Újraszőtték a varázsszőnyeget, és egész jó rajta repülni!

A 2019-es év abszolút a Disney élőszereplős remeke áradatáról szól. Ezt vagy bánjuk, vagy nem. Én inkább azok táborát erősítem, akik örülnek ennek (annak ellenére is, hogy szívesen látnék már valami újdonságot az egeres stúdiótól). Persze a stúdió ez... Teljes kritika

2019.12.25 indingo

Engem nem igazán tudott lekötni a története, hiszen egy az egyben a mesét kaptuk vissza hús-vér emberekkel. Helyenként zavaróan színes volt a látvány és dalokból is már sok volt a végére.

A film összbevétele 1 025 677 077 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 484 662 457 forintot termelt. A hazai mozik összesen 323 315 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező, Guy Ritchie 2000–2008 között Madonnával élt házasságban.Szerző: Artemisia

Jágót eddigi összes megjelenésében Gilbert Gottfried szinkronizálta; most először azonban nem ő, hanem Andy Tudyk kölcsönözte a papagáj hangját.Szerző: Artemisia

Aladdin Ali hercegként a nem létező Ababwa hercegének mondja magát, később Jafar szembesíti is a ténnyel, hogy Ababwa nem létezik. A valóságban Agraba sem létezik, ez is egy kitalált város.Szerző: Artemisia

A film producere, Dan Li egy interjúban elárulta, hogy a film sikere miatt tervben a folytatás is.Szerző: Artemisia

Értékelés: 0.5/10
(2019. 05. 31.)
Összegezve a filmben nyomokban felfedezhetünk egy kis hamisítatlan Guy Ritchie-t, de a vacak dalok és dialógok, a túlcsicsázott indiai díszlet és jelmezek, a mágikusság hiányát kitölteni hivatott CGI túl harsányan van jelen ahhoz, hogy ezt észrevegyük. Több

(2019. 06. 07.)
Vár ezeregy éj
Az Aladdin élőszereplős feldolgozása legalább annyira tetszett, mint amennyire tartottam tőle, hogy lerombolja az eredeti utáni rajongásomat. A Disney-hez méltó gyönyörű színekkel, óriási kalandokkal és Will Smith saját dalával várt az agrabai ezeregy éj. Több

(2019. 05. 22.)
Az Aladdin egy túlnyújtott, felesleges dolgokkal telepakolt adaptációja a klasszikus mesének, amely ugyan látványával el tud kápráztatni, humora pedig gyakran szórakoztató, összességében egy fárasztó és unalmas élmény, amelyet egyedül Will Smith Dzsini karaktere cipel a hátán. Több

(2019. 06. 06.)
Sokban változott a cselekmény is, de kevés kivételtől eltekintve csak ott, ahol kell és érdemes, azokon a pontokon, amelyek így modernebb felfogást képviselnek, és többet adnak a mai közönségnek. De az Aladdin legnagyobb erénye talán mégis az, hogy mindemellett sikerült megtartania az eredeti lámpás szellemiségét. Több

(2019. 05. 28.)
Első benyomásomra hallgatva megajánlom neki a bíztató 7/10-et hibái ellenére is, amik ugyan örök szálkát tűzdeltek a szemembe, de nem vagyok az haragtartó típus. Több