NA

Legendás állatok - Grindelwald bűntettei (2018)

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Érdekességek: Legendás állatok - Grindelwald bűntettei (2018)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A Legendás állatok 2 története nem jelent meg könyv formájában, de 2018. november 16-tól a könyvesboltokban megvásárolható lesz a film forgatókönyve.

Newt Scamandernek varázspálcája van, használja a mágiát, sőt a Mágiaügyi Minisztériumnak dolgozik annak ellenére, hogy kirúgták Roxfortból. Ez számos rajongónak szemet szúrt, de J.K. Rowling elmondta, hogy a következő filmekből ki fog derülni ennek az oka.

Bár Theseus Newt idősebb bátyja, Eddie Redmayne nyolc évvel idősebb a fivérét alakító Callum Turnernél.

A fiatal Dumbledore szerepére Christian Bale, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, és Jared Harris (annak a Richard Harrisnek a fia, aki az első két Harry Potter-filmben alakította Dumbledore-t), de végül Jude Law lett a befutó.

2016. november 1-én hozta le a Deadline, hogy Johnny Depp alakítja a film negatív hősét. A rajongók közül többen felháborodásuknak adtak hangot, ugyanis ekkoriban még javában zajlott a Depp körüli botrány, amit felesége, Amber Heard robbantott ki, aki szerint a színész többször is agresszívan viselkedett vele a közös otthonukban.

A film forgatása 2017. július 3-án kezdődött meg a Warner Bros. Studios-ban, Leavesdenben. A munkálatok december 20-án értek véget.

A Legendás állatok 2 világpremierje 2018. november 8-án lesz a UGC Ciné Cité Bercy-ben Párizsban.

A film első előzetesét 2018. július 21-én mutatták be a San Diegó-i Comic-Conon.

Hónapokkal a premier előtt bejelentették, hogy elkészül a harmadik rész, melynek premierjét 2020. november 20-ra tűzte ki a Warner. A stúdió összesen öt filmet tervez a franchise-hoz.