Jégvarázs 2

Ms. Akárki   2019. 12. 01.

Nagyon szép mese. Nem csalódtam a folytatásban. Olaf szokás szerint édes é vicces ami remek színt visz a történetbe. Kellemes kikapcsolódás volt az egész családdal. A zeneszámok is kifejezetten jól sikerültek.

Timon   2019. 11. 22.

Tartalmazhat cselekményelemzést és talán spoilereket. Habár az első rész valahogy nem igazán győzött meg,erre mégis rászántam magam, mert az előzetes(ek) egy erősebb, komorabb folytatásra engedték következtetni.Már az elején éreztem, hogy megérte ez a viszonylag merész ötlet. Egy közönség által jónak tartott film folytatásaként nem szükséges feltétlenül a bőrlehúzás kategóriáját megközelítési, ha hozzá méltó.Szóval szerintem ebből a szempontból sikerült az előzőt felülmúlnia. Azt a tipikus múlt felkutatásnak szánt koncepciót könnyen mentette az animáció, és az, hogy a túlzott színességet ezzel mellőzték,és az erős drámai jelenetek. Sok éneklés ugyan volt benne, de most ez annál jobban jött át valamiért.Pontosan nem tudom definiálni, maradok inkább annál, hogy egy érzés. A film sikere pedig sok szempontból már hónapok óta hatalmának ígérkezik. Viszont még mindig Az oroszlánkirályhoz nálam az év animációs filmje, ez viszont utána rögtön a következő a listámon. A moziból igencsak elégedetlen jöttem ki. 10/9

lucy07   2019. 11. 30.

Nekem nem okozott csalódást a második rész, sőt talán még jobban is tetszett az elsőnél. Igaz a dalok itt nem voltak olyan fülbemászók, mint az első részben, de rosszak se voltak. A történet viszont jobban tetszett és szerencsére Olaf hozta a formáját itt is.

Lubi   2019. 11. 25.
Sok jég, kevés varázs

Mindig nehéz olyan filmet értékelnem, melynek egyértelműen nem tartozom a fő célközönségébe semmilyen szempontból. A Jégvarázs 2 pedig egyértelműen gyerekeknek szól, közülük is inkább a kislányoknak. Ennek ellenére tudok értékelni egy jó történetet, de ez egyértelműen nem az. Az első Jégvarázs film sem volt kimondottan különleges a maga nemében, de egy eredeti történetet mesélt el szerethető karakterekkel, remek vizualitással és egy már-már idegesítően fülbemászó dallal, amit azóta sem sikerült elengednie a populáris kultúrának. Egyértelmű volt viszont, hogy a filmet egyfelvonásosra tervezték. Viszont a hatalmas anyagi siker magában hordozta a folytatás kötelező elkészítését, ami kreatív amb... több»

anssi   2019. 12. 10.
Lenyügöző.

Jégvarázs 1. része egy kultikus rajzfilm, 2. rész magasra tette a lécet, meg is ugorta. Mind a dalok, mind a magyar dalszövegek javultak, szinkronstáb is maradt. Vágó Detti és Füredi Niki két angyal, vége fele már könnyes szemmel néztem a filmet, de akadtak vicces pillanatok. Nagyon szerettem, már a következőt tervezem

Ám hiába igyekeztek rálicitálni a drámára, a cselekmény a kisebbeknek túlbonyolított, a nagyobbaknak meg úgyis mindegy, mennyire egyszerű a mese, ha újra akcióban láthatják kedvenceiket. több»

A musical kedvelőinek kellemes kikapcsolódást fog nyújtani ez a mozi. Akik pedig már a Jégvarázs előző fejezetében megszerették Olafot, azok mostantól imádni fogják a gyermeki lelkű, vicces hóembert, akinek humora sokat lendít az idei ősz legjobban várt animációs filmjén. több»

Mutatós és rétegeltebb az átlag meséknél, de 10 éves kor felett nem nyújt maradandó élményt. több»

A film összbevétele 738 573 344 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 546 244 585 forintot termelt. A hazai mozik összesen 300 025 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bár filmes berkekben számos alkalommal felmerült, hogy a Jégvarázs 2-ben feltűnik majd Elza szerelme is (aki éppenséggel egy női karakter lett volna), a film betétdalának társszerzője, Kristen Anderson-Lopez végül cáfolta az értesüléseket.

Chris Buck és Jennifer Lee is visszatért a rendezői székbe.

Ez a Walt Disney Animation Studios negyedik CGI animációs musicalje az Aranyhaj, és a nagy gubanc, a Jégvarázs és a Vaiana után.