Érdekességek: Jégvarázs 2 (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Bár filmes berkekben számos alkalommal felmerült, hogy a Jégvarázs 2-ben feltűnik majd Elza szerelme is (aki éppenséggel egy női karakter lett volna), a film betétdalának társszerzője, Kristen Anderson-Lopez végül cáfolta az értesüléseket.

Chris Buck és Jennifer Lee is visszatért a rendezői székbe.

Ez a Walt Disney Animation Studios negyedik CGI animációs musicalje az Aranyhaj, és a nagy gubanc, a Jégvarázs és a Vaiana után.

A Jégvarázs 2 a Walt Disney Animation Studios 58. filmje.

2015. március 12-én a Disney részvényeseinek évente megrendezett találkozóján San Franciscóban a stúdió producerei és az Olafot szinkronizáló Josh Gad hivatalosan bejelentették, hogy elkészül a folytatás.

Az első rész betétdalának sikere után Kristen Anderson-Lopez és Robert Lopez is visszatért, hogy új dalokat írjanak a filmhez.

A Jégvarázs 2-höz északi számi (lapp) nyelvű szinkron is készült.

A Jégvarázs 2 első előzetesét 2019. február 13-án tette közzé a Disney. A trailert 24 óra leforgása alatt 116,4 millióan nézték meg, mellyel még a Hihetetlen család 2 beharangozóját is túlszárnyalta, melyre ugyanennyi idő alatt 113,6 millióan voltak kíváncsiak.