mamiéstöti2   2017. 05. 02.

Sokszínű világa minden korosztálynak látványos lehet. A története is nyomon követhető és a maga módján egyszerű. A zenék pedig teljesen feldobják az amúgy is aranyos rajzfilmet.

moviewer   2017. 07. 07.

Szerintem egy elég középszerű kis rajzfilm. A kisebbeknek talán érdekes lehet a sok színes figura akik folyton dalolásznak, de szerintem sokkal több nincs ebben a filmben.

HercegPeter   2018. 05. 27.

Sajnos ez sokkal gyengébb, mint amit a nagy beharangozás alapján várni lehetett. Ahhoz képest, hogy a kis lények színesek, nekem annyi maradt meg az egészből, hogy végig a sötét színek dominálnak, ami nem szerencsés egy gyerekmesénél. Igazából az egész olyan mint egy szimpla Hupikék törpikék rész, csak itt Hókuszpók helyett egy szörny rabolja el őket. Más különbség talán nincs is. Általában az ilyen rajzfilmeknek erős pontja a zene. Sajnos ennek ez sem sikerült, ami a főszereplőket elnézve duplán kellemetlen. Nem sikerült egy szimpatikus karaktert se létrehozni, pedig hát elég hülye érzés végignézni úgy egy mesét, hogy mindenkit utálsz benne.

felicity   2017. 08. 08.

Nagyon cuki film. Egyszer szomorú egyszer vidám. Egy szóval : érzelmes. Vannak benne poénok. Az animáció, a karakterek és a dalok is jók. Csak ajánlani tudom.

erahurka   2018. 07. 31.

Sokkal rosszabbat vártam, bár így sincs a legjobb animációs filmek közt. A látvány nagyon ütős, leginkább egy másfél órás LSD tripként tudnám jellemezni. Végig pörög meg minden, de valahogy mégsem tudott igazán elkapni.

Russell Brand
GloZell Green
Aino Jawo
Caroline Hjelt
Ron Funches

Az egy sima egy fordított metodikát már régóta nem követő Dreamworks, ezúttal is a sima mellett tette le a voksát. Ezt a gyerekek ugyan egyáltalán nem, de a felnőttek bánhatják. 6/10 több»

A sztori inkább csak ürügy a folyamatos dalolásra (Justin Timberlake szellemesen rakta össze a zenéket) és viccelődésre, de kit érdekel, ha a végén jókedvűen távozunk? 70/100 több»

A Trollok pont annyira tiritarka és túlcukrozott, mint amit várni lehet a szivárványszínű plakáttól, de szerencsére a film nagy részében kellő mennyiségű szarkazmussal és helyenként kifejezetten beteg poénnal ellensúlyozzák. 67/100 több»

Golden Globe díjra jelölték egy kategóriában: legjobb dal jelölés (Justin Timberlake; Max Martin; Shellback - Can’t Stop The Feeling)

(BéBé )

Anna Kendrick ötlete volt, hogy a legboldogabb trollt, Pipacsot egyéb tulajdonságokkal is ruházzák fel, mint például a csínytevő vagy az optimista. A színésznő a saját személyiségét is belevitte a karaktere megformálásához.

(ArpiHajdu és Réci )

Anna Kendrick-nek úgy jellemezték a figuráját,Pipacsot amikor megmutatták neki, mint a legboldogabb trollt. Ő maga a boldogság és az öröm megtestesítője.

(ArpiHajdu és Réci )