Krokodili

drg0602

Constance Wu
Javier Bardem
Javier Bardem

Lyle egy krokodil, aki egy New York-i házban él a 88. utcában. Az élete csendes, és fő elfoglaltsága az, hogy segít a Primm családnak a napi kis házimunkában vagy játszik a környékbeli gyerekekkel.

Egy nap azonban az egyik szomszéd úgy határoz, hogy Lyle valójában veszélyes a környezetére,… Több

Forgatókönyvíró: William Davies, Bernard Waber
Premier (HU): 2022.10.27. | Telekom TVGO (2023.02.24.) | HBO Max (2023.07.16.)
Forgalmazó: InterCom

2024.04.20 Török389133

Inkább kisgyerekeknek készült, a története és cselekménye minimális, de egyébként jópofa.

2022.11.11 Artemisia

Kroko-dal

Bernard Waber aranyos gyermekkönyvéből első ízben készült filmadaptáció. Will Speck és Josh Gordon családi filmje az alapanyaghoz hűen remek szórakozást nyújt minden gyereknek, viszont minden más tekintetben felejthetőre sikeredett. A címszereplő Lyl... Teljes kritika

2023.07.16 drg0602

Teljesen szimpatikus animációs mesefilm. Mindenképp érdemes megnézni legalább egyszer. Aranyos kis történet, ami azt illeti engem teljesen lefoglalt! Színészi teljesítmények teljesen jók, főleg a főszereplők. A krokodil mint animáció nagyon jól sikerült. Értékelés: 8/10

2023.01.21 RigbyTheMad

Szuper

Minden korosztály nézheti. Nem csak a gyerekek. Azt hiszik sokan, ha animálva van, akkor csak gyerekek nézhetik. Tényleg nagyon jóra sikerült. Bár a magyar kornyikáló, aki a Krokodil hangja, nem tudom, honnan veszik mindig őket, de egyszerűen fájdalmas hallgatni. De a Valenti szinkronját nagyon eltalálták. A rossz szinkronválasztás semmit nem von le a filmből.

2023.01.21 KCintia

Nem kiemelkedő, de nem is borzalmas

Az elején még tökre élveztem, aranyos volt és figyelemfelkeltő, a dalok is úgy-ahogy rendben voltak. Viszont én kb. egy óra után már azt vártam, hogy mikor lesz vége. Ez szerintem tényleg egy olyan film/mese, amit gyerekekkel együtt kell nézni, és általuk mi is élvezhetjük talán.

A film 158 578 364 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 94 431 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Bernard Waber két első Lyle-könyvének elemeit tartalmazza, ezek a The House on East 88th Street (1962) és a Lyle, Lyle Crocodile (1965).Szerző: csd

A Lyle, Lyle, Crocodile kötet 1965-ben jelent meg.Szerző: csd

A film az 1987-ben megjelent HBO Storybook Musicals: Lyle, Lyle Crocodile: The Musical 'The House on East 88th Street című produkció remake-je.Szerző: csd