Közösség

Vélemény:

 

86 Vaiana

(2016)

Multiszuper kikapcsolódás

 
Timon   2021.03.18 21:17
2

Nos, őszinte elismerésem az alkotóknak. Eszméletlenül megleptek ezzel a minőségi, és ötletekben messze jól kihasznált alkotással. Az utóbbi években láttam pár olyan Disney-mesét, illetve folytatást vagy újrafeldolgozást, amelyek elnyerték a tetszésemet, de egy eredeti mese mindig jól jön. A történet meglepően mély hatással indul, de ez még csak nagyon a kezdet. Kifejezetten tetszett a drámai bevezető, és ahogy a cselekményt jóformán igyekeztek minél kevésbé klisésen úgymond bemutatni. Maradandó élmény volt szinte a legtöbb rész, de nekem azt hiszem, a kedvencem az, amikor lemennek a szörnyekhez, hogy az óriás ráktól megszerezzék a kampót, meg úgy az éneke. Vicces volt, hogy még közben is folytatta. Maui személyiségfejlődését egyszerre tudták viccesen és szívhez szólóan bemutatni, mondjuk én már az elején egy "kicsit" sokalltam a tetoválásokat... Aztán a végső csata, illetve ahhoz hasonló. Nem lehetett átlagos, egyértelműen a szabad (és hosszú) ötletelések végeredménye(i) mutatkoztak meg. Végig nyíltak voltak az írók, minden szinte meglepetés volt, de ez a multi-happy end... Ez mindent visz. Az, hogy gyönyörű és látványos, az csak a legkisebb jó tulajdonsága az egésznek. Szinte fordulatos volt és megható. A zenei dalbetétei is jók voltak. Egyik kedvenc szereplőm belőle egyébként a csirke, aki bár a film elején és végén is olyan ügyetlen, igazából nem hasznavehetetlen... Szóval a film összességében sokkal többet nyújt egyszerű kellemes kikapcsolódásnál, végig lehengerlő. 10/10