Nyúl Péter 2 - Nyúlcipő (2021)

Peter Rabbit 2: The Runaway

kevelin   2022. 03. 26.

Aranyos film, bár nekem az első rész sokkal jobban tetszett.

Artemisia   2021. 07. 08.

Súlytalan folytatás

Beatrix Potter több mint 100 éves klasszikusa a múlt századbéli Anglia festői vidéki tájaira kalauzol, szereplői pedig a helyi élővilág állatai. Egyik legnépszerűbb figurájának, Nyúl Péternek a történetét 1893-ban vetette papírra először egy levél fo... teljes kritika»

VvV   2021. 10. 21.

Sok-sok jó ötlet volt ebben a részben is. Helyesek a szereplők, és pörgős a történet.

HE7EDIK   2021. 06. 27.

Aranyos kis mese jól animált és cuki állatkákkal, bár azt nem egészen értettem, mit keresnek macskák egy vegán bandában.

Klauka89   2022. 02. 03.

Ha lehet, nekem ez talán még jobban tetszett, mint az első. "A hűtőben tartják a paradicsomot, és még mi vagyunk állatok?" Imádni valóak voltak a karakterek mind!

Lonka   2021. 12. 21.

Az első részhez hasonlóan egy helyes történet. A karakterek még imádni valóbbak.

stewie_griffin_2005   2021. 07. 28.

Nem rossz, de az első jobb és eredetibb volt. Egy idő után unalmasak lettek a poénok. Domhnall Gleeson viszont jól alakított szerintem. Tényleg inkább gyerekeknek ajánlom ezt a részt, az első része szerintem felnőtteknek is jobban tetszhet. Egy 7/10-et megérdemel, mert még így is egész jó szórakozás.

A film összbevétele 153 736 536 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 155 991 420 forintot termelt. A hazai mozik összesen 111 433 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Akárcsak a 2018-as Nyúl Péterben Felix D'eer esetében, Barnabas karaktere sem szerepelt eredetileg Beatrix Potter történeteiben. A karaktert a forgatókönyvírók kimondottan ehhez a filmhez írták.

A Nyúl Péter 2. Beatrix Potter azonos című világszerte népszerű elbeszélésein alapszik.

A folytatása az első rész főbb szereplőinek hangját kölcsönző összes színész visszatért, köztül James Corden, Daisy Ridley, Elizabeth Debicki és Margot Robbie, és ismét a vásznon láthatjuk Rose Byrne és Domnhall Gleeson párosát. A színészgárdához 2019. februárjában csatlakozott hivatalosan a Golden Globe-díjra jelölt David Oyelowo.

A Sony Pictures 2018. májusában jelentette be, hogy elkezdték a 2018-as Nyúl Péter folytatásának fejlesztését, de a stúdió végül kihátrált a produkció mögül.

A film forgatása 2019. februárjában kezdődött meg.