Nyúl Péter 2 - Nyúlcipő

Nyúl Péter 2 - Nyúlcipő

Peter Rabbit 2: The Runaway
VvV

Bea, Thomas és a nyulak egy igazán különleges családot alkottak meg, de valahogy Péter még a legnagyobb erőfeszítései ellenére sem tudja levetkőzni korábbi rossz hírnevét. Miután elkószál a kert óvó kerítései mögé, egy olyan világban találja magát, ahol vakmerősége és bajkeverő… Több

Forgatókönyvíró: Beatrix Potter
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália, India
Premier (HU): 2021.06.24. | Telekom TVGO (2021.10.22.) | HBO Max (2022.04.03.) | Netflix (2023.10.03.)
Forgalmazó: InterCom

Nyúl Péter  (2018)

2023.03.18 BoBamburg

A Nyúl Péter első része nálam nagyon betalált, így tökre vártam a második részt is, de picit csalódás volt, mert minőségben jóval alulmúlta az elődjét. A poénok nem működnek annyira, a történet erőltetett. Kár érte.

2021.07.08 Artemisia

a nap véleménye

Súlytalan folytatás

Beatrix Potter több mint 100 éves klasszikusa a múlt századbéli Anglia festői vidéki tájaira kalauzol, szereplői pedig a helyi élővilág állatai. Egyik legnépszerűbb figurájának, Nyúl Péternek a történetét 1893-ban vetette papírra először egy levél fo... Teljes kritika

2021.10.21 VvV

Sok-sok jó ötlet volt ebben a részben is. Helyesek a szereplők, és pörgős a történet.

2022.12.04 Zsolt Szabó

Nyúlcipőre fel!

A 2018-as Nyúl Péter című film folytatása. Bea és Thomas házassága, valamint a Péter és barátai kalandjain alapuló elismert regény megjelenése után Péter úgy érzi, mindenki csak lázadónak látja. Így amikor Bea és Thomas úgy dönt, hogy kirándulnak, Péter úgy látja, hogy ez egy lehetőség a menekülésre. Maga a film aranyos, félig animált és félig élőszereplős film, ami végül világviszonylatban sok nézőt csalogatott be a mozikba, több mind valószínű gyermekes családokat, mivel ez a film nekik készült. Felnőtt fejjel picit gyerekes alkotás minden téren, de kikapcsolódik vele az ember. Az első rész sikere után egyértelmű volt, hogy jön a folytatás, de én úgy éreztem, hogy abban a filmben minden benne volt, ami szerethetővé tette a karaktereket, Will Gluck rendező marad a fedélzeten, de ő és az élőszereplők, Rose Byrne és Domhnall Gleeson is picit szürkék voltak az első részhez képest, akár az egész film is. Gyermekes családoknak tökéletes kikapcsolódást, de nálam ez csak 5/10-t ér eme alkotás.

2021.06.27 HE7EDIK

Aranyos kis mese jól animált és cuki állatkákkal, bár azt nem egészen értettem, mit keresnek macskák egy vegán bandában.

A film összbevétele 153 736 536 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 155 991 420 forintot termelt. A hazai mozik összesen 111 433 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Akárcsak a 2018-as Nyúl Péterben Felix D'eer esetében, Barnabas karaktere sem szerepelt eredetileg Beatrix Potter történeteiben. A karaktert a forgatókönyvírók kimondottan ehhez a filmhez írták. Szerző: hp

A Nyúl Péter 2. Beatrix Potter azonos című világszerte népszerű elbeszélésein alapszik. Szerző: hp

A folytatása az első rész főbb szereplőinek hangját kölcsönző összes színész visszatért, köztül James Corden, Daisy Ridley, Elizabeth Debicki és Margot Robbie, és ismét a vásznon láthatjuk Rose Byrne és Domnhall Gleeson párosát. A színészgárdához 2019. februárjában csatlakozott hivatalosan a Golden Globe-díjra jelölt David Oyelowo. Szerző: hp

A Sony Pictures 2018. májusában jelentette be, hogy elkezdték a 2018-as Nyúl Péter folytatásának fejlesztését, de a stúdió végül kihátrált a produkció mögül. Szerző: hp