Szörny Egyetem

Monsters University

2022.06.07 JRD

Előzményfilm

És nem is lett rossz. Nem múlja felül az első részt, de jópofa ahogyan bemutatja a két főszereplő kezdeti torzsalkodását, a szörnyülködés "történelmét" és azt, hogy hogyan is jutottak el a Szörny Rt.-hez. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.05.05 mamiéstöti2

Az első rész jobb volt, de ez is ötletes és aranyos volt. Általában az előzményeket feldolgozó filmek jól szoktak sikerülni és ez sem kivétel. Minden korosztály számára ajánlom.

2020.05.08 Artemisia

A Szörny Rt. előzményfilmje, ahol még egyetemistaként látjuk Sulley-t és Wazowski-t, sőt kezdetben még nem is barátok. Érdekes elgondolás bemutatni a rémisztgetés történelmét, és hogy hogyan szövi át ez az iparág a Iszony City lakóinak mindennapi élt... Több

2021.07.14 Laca//Ho/rr/oR//

Jól sikerült előzményfilm, avagy milyenek voltak zöldfülűként

Nem gondoltam volna, hogy 2001-es Szörny Rt. után csinálni fognak egy 2. részt, ami az előzményeket dolgozza fel és mutatja majd be. Látszott azért a két animációs film között, hogy bő 10 év eltelt, és jól megmutatta, hogy a technika mennyit is fejlődött. Nehéz volt eldönteni, mégis egy szinten van-e az 1. résszel, vagy sem, mivel jól tükrözi, hogy a folytatásokkal vigyázni kell, ugyanis számos példát fel lehetne hozni ebben a témában. De véleményem szerint megállja a helyét, és egy jó ötlet volt, hogy kapjon egy előzményt Iszony City lakossága, és az is, hogy mik az elvárások, ha valaki a Szörny Rt. csúcsrémisztője szeretne lenni. Érdekes volt az a fajta elképzelés, hogy az elején még a két jó barát, Mike és Sullivan mondhatni nem igazán kedvelték egymást, csupán idővel alakult ki az egyetemen a szimpátia. Szerintem méltó volt az 1. részhez, és voltak benne nagyon jó pofa, vicces jelenetsorok, bár hozzátenném, sokszor volt az az érzésem, hogy ötlet hiányában erőltetett volt egy-két megmozdulása a filmnek. Érdekes megközelítése volt, mégis kiből lehet jó rémisztő, és ki az, akinek esélye sincsen a pozícióra a szakmát illetően, ami abban a világban "kitüntetés". Szórakoztató résznek találom, és sikerült elérnie a célját, egy aranyos előzmény, ami jól sikerült.

Nagyjából egy szinten van az első résszel. Imádom, mert megfogtak a szereplők. Mindenkinek melegen ajánlom a suta, kicsit béna és esetlen szörnyeket.

2017.07.18 Deku

Nekem ez a rész már valahogy annyira nem jött be mint az első rész. Sokkal aranyosabb és egyedibb volt amaz, ez pedig inkább csak bőrnyúzás volt. Nem voltam oda érte.

2017.03.14 GedyPapa

A már jól megszokott előzményfilm. Jól működő poénok, sztoriszálak, de mégsincs meg benne az a fűszer, amit az első rész esetén megkaptunk, így is egy jó rajzfilmet kaptunk, de mégis többen beszélnek és emlékeznek a Szörny Rt-re, mint a Szörny Egyetemre.

2021.03.21 Timon

Tökéletes előzményfilm

A Szörny Rt. egyes karaktereinek jó előtörténetet tudott ez nyújtani, ugyanakkor nem alapvetően azt a színvonalat tartja. Ez annak is betudható, hogy az animáció azóta rengeteget fejlődött, és így újult erővel, illetve technikai erődemonstrációval állhattak neki. Igyekeztek mindent kihasználni. De be kell vallanom, az első felében néhol már szünetet kellett tartanom,mert már-már erőltetett volt. Tanulsága is van, nem feltétlenül szájbarágós, de az eredetihez képest kicsit olyan, mintha veszített volna a varázsából. Néhány humorosnak szánt jelenet kissé már súlytalan volt. Azért összességében a film nem volt rossz. 10/8,5

2016.05.27 Orosz István

Nagyon jó előzmény történet volt. Nekem sokkal jobban tetszett a hangulata a története mint az első rész. Ja meg a karakterek. A csiga nagyon nagy arc év végén beér az órára. :D :D :D

2019.03.04 dailyfilmsan

Nem tudom eldönteni hogy jobb lett mint az első vagy pont nem. Nekem ugyan olyan élvezets és eseménydús volt ez az előzményfilm folytatás is mint a Szörny Rt. Mindenki kíváncsi volt hogyan jött össze Mike és Sully és most megkaptuk a választ,de sok... Több

2019.05.18 Ms. Akárki

A régi Szörny rt. régi nagy kedvencem, de sajnos ez az előzményfilm közel nincs az első részhez minőségben és történetben is. Viccesnek olykor vicces, de ez egy ilyen epikus régi disneynél kevés sajnos. Egyszernézős.

2019.05.05 Norbert93

A tipikus, sorozatgyártott amerikai kolis vígjátékok Szörnyes változata, benne minden létező és élvezhető campus vonatkozású sablonnal. Hibátlan mese, bárcsak az ilyen témájú filmek feleennyit tudnának nyújtani.

2019.02.20 harnas1207

Igazi összetett történet, az első rész előzmény filmje. Ha tetszett a Szörny RT, akkor ez is fog tetszeni.

2016.08.06 babsy88

Nem üti a Szörny Rt. szintjét, de azért elég jó kis mese. Nagyon tetszenek benne a karakterek, és jó az alapsztori is.